Чортків online

Аналіз

регуляторного впливу до проєкту рішення «Про затвердження Положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Чортківської міської територіальної громади»

 

Цей аналіз регуляторного впливу (далі – Аналіз) розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дав історичних подій», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», постанови Кабінету Міністрів України            від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»  як регуляторного акту.

 

І. Визначення проблеми

 

Проєкт рішення міської ради «Положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Чортківської міської територіальної громади» підготовлено з метою впорядкування механізму розгляду питань щодо найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та інших об’єктів (надалі – Об’єкти топоніміки) на території Чортківської міської територіальної громади.

 

 

ІІ. Цілі державного регулювання

 

 1. Дотримання вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дав історичних подій», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».
 2. Створення сприятливих умов для реалізації та захисту майнових прав юридичних та фізичних осіб, прав та інтересів територіальної громади.

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

Перша альтернатива – залишити все без змін, тоді, як наслідок, можливе виникнення труднощів при перереєстрації, оформленні спадку та інших діях з об’єктами нерухомості.

Друга альтернатива – прийняття рішення «Про затвердження Положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Чортківської міської територіальної громади» – єдиний спосіб досягнення поставлених цілей.

 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу
досягнення цілей

 

Досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту, надасть можливість затвердити положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Чортківської міської територіальної громади та встановити механізм розгляду питань щодо найменування та перейменування об’єктів топоніміки на території Чортківської міської територіальної громади.

 

 1. V. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної
  проблеми

 

Для вирішення поставлених цілей пропонуються наступні заходи: підготовка та прийняття рішення з дотриманням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та іншими законодавчими актами.

 1. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно відресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні
  та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Очікується, що у разі прийняття даного рішення, воно впливатиме на сферу інтересів держави, суб’єктів господарювання та населення:

Сфера впливу

Вид впливу

Інтереси держави

Створення та запровадження чіткого механізму найменування та перейменування об’єктів топоніміки

Інтереси суб’єктів господарювання та жителів територіальної громади

Сприяння охороні майнових інтересів

 

 

Сфера інтересів

Вигоди

Витрати

Держави

Створення та ефективне функціонування містобудівного кадастру

Оплата праці працівників

Суб’єктів господарювання та жителів територіальної громади

Чітко визначений орган виконавчої влади та його повноваження в процедурі щодо найменування та перейменування об’єктів топоніміки

Витрати часу

 

 1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

 

Строк дії цього регуляторного акта не обмежено.

 

 • Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

 1. Кількість найменованих та перейменування об’єктів топоніміки.

 

 

 • Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності дії регуляторного акту здійснює виконавчий комітет Чортківської міської ради у відповідності з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Повторне відстеження буде проведено через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Періодичне відстеження дії цього регуляторного акту буде здійснюватися один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів повторного відстеження.

Зауваження і пропозиції до проєкту рішення приймаються в письмовій формі протягом одного місяця з дня оприлюднення зазначеного регуляторного акту на офіційному веб-сайті Чортківської міської ради: https://www.chortkivmr.gov.ua/.

Також свої пропозиції та зауваження можна надати до відділу містобудування та архітектури Чортківської міської ради.

Адреса: вул. Тараса Шевченка, 21, м. Чортків, 48500.

Контактна інформація відділу:

Тел.: +38(03552) 2-27-98

E-mail: architect.chortkiv@gmail.com

 

 

Начальник відділу

містобудування та архітектури

Чортківської міської ради                                                                    У.І. Глущук

 

Про перейменування вулиць


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua