Чортків online
Дата публікації: 12.11.2018

 

У К Р А Ї Н А

ЧОРТКІВСЬКА    МІСЬКА    РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я (проект)

 

від ___________ 2018 року                                                                   № ______

 

Про  встановлення тарифу на перевезення

пасажирів на міських автобусних маршрутах

загального користування

 

                Розглянувши клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Чортківське автотранспортне підприємство 16142» від 30.10.2018 № 202 щодо приведення у відповідність розміру тарифу на послуги міського пасажирського транспорту економічно обґрунтованим витратам, зважаючи на зростання вартості матеріальних ресурсів, паливно-мастильних матеріалів, розміру мінімальної заробітної плати, з метою збереження діючої маршрутної мережі та задоволення потреб громадян у доступних, якісних  і безпечних перевезеннях, відповідно до Законів України  «Про автомобільний  транспорт», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту»,   керуючись пп.2, п.«а» ст.28  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

 

 1. Встановити тариф, на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у місті Чорткові, в розмірі 8,00 грн. за одну поїздку.
 2. Рішення виконавчого комітету Чортківської міської ради від 28 березня 2018 року №100 «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування» та п.2 рішення виконавчого комітету від 10 жовтня 2018 року № 270 «Про втрату чинності рішення виконавчого комітету № 108 від 03 квітня 2018 року» вважати такими що втратили чинність.
 3. Управлінню соціального захисту населення, сім’ї та праці Чортківської міської ради здійснювати компенсацію перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян міста Чорткова на підставі даного рішення, з розрахунку 8 (вісім) гривень за один талон.
 4. Дане рішення оприлюднити в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради.
 5. Рішення набирає чинності з моменту його офіційного оприлюднення.
 6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Тимофія Р.М. 

 

 

 

Міський голова                                                          Володимир ШМАТЬКО

 

 

 

 

 

 

  

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення виконавчого комітету  Чортківської міської ради

«Про  встановлення тарифу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування»

 

 1. Визначення та аналіз проблеми, на вирішення якої спрямований нормативно-правовий акт.

Перевезення пасажирів в громадському транспорті проводиться при вартості проїзду 5,00 грн. (встановлено рішенням виконавчого комітету Чортківської міської ради від 28 березня 2018 року №100 «Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування»)– в автобусах, що працюють  в звичайному режимі руху.

У зв’язку із ростом цін на паливо- мастильні матеріали, запасні частини до вузлів і агрегатів рухомого складу, шини, акумулятори та ін., для суб’єктів підприємницької діяльності виникла необхідність у перегляді діючих тарифів.

Все це призвело до значного росту витрат на перевезення пасажирів, це означає, що станом на сьогоднішній день собівартість перевезення 1-го пасажира автобусом становить  8,00 грн.

Враховуючи вищевикладені фактори,  перевізники подали розрахунки тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в місті Чорткові.

 

 1. Ціль і завдання прийняття регуляторного акта.

Проект регуляторного акта спрямований на приведення у відповідність тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом до розрахункових витрат суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють на ринку перевезень.

 

 1. Альтернативні способи досягнення поставленої цілі.

 

Можливі способи досягнення цілі

Переваги (недоліки) обраного способу

1. Збереження діючого тарифу

Переваги:

– незмінні витрати громадян на проїзд;

Недоліки:

– погіршення обслуговування через велику зношуваність автотранспорту, що приведе до часткової або повної зупинки транспорту;

– зростання  напруги cеред перевізників через збитковість пасажироперевезень.

2. Перегляд    тарифу

Переваги:

– забезпечення відповідності тарифу економічно обґрунтованим витратам суб’єктів підприємницької діяльності;

– можливість підтримання в належному технічному стані  автотранспортного парку ;

– підвищення якості та безпеки надання послуг автомобільним транспортом;

Недоліки:

– незначне збільшення витрат громадян на оплату цієї послуги.

 

 1. Механізм вирішення проблеми.

 

Виконавчий комітет керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про автомобільний  транспорт», наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 року №1175 «Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», враховуючи звернення перевізників щодо приведення у відповідність розміру тарифів на послуги міського пасажирського транспорту економічно обґрунтованим витратам та проведений аналіз розрахунків вартості проїзду  виносить на громадське обговорення тарифи  на перевезення пасажирів автомобільним транспортом в автобусах, що працюють в звичайному режимі руху – 8,00 грн.

Регуляторний акт має місцевий характер впливу.

При прийнятті рішення, регуляторний акт буде оприлюднено у засобах масової інформації.

 

 1. Очікуванні результати прийняття акта.

Прийняття зазначеного проекту рішення забезпечить можливість покращення якості та безпечності транспортних послуг. При цьому результатом підвищення ціни на проїзд стане часткове збільшення витрат громадян на оплату транспортних послуг.

 

 1. Показники результативності акта.

Регуляторний акт досягне своєї цілі, якщо:

робота міського пасажирського транспорту буде якісною, зросте культура обслуговування пасажирів;

зменшиться кількість скарг громадян на погану якість пасажирських перевезень;

встановлені тарифи на проїзд у міському транспорті відповідатиме економічно обґрунтованим витратам.

 

7.Термін дії.

Термін дії запропонованого регуляторного акта – до прийняття наступного регуляторного акта, який залежитиме від економічних чинників (динаміка зміни вартості паливно-мастильних матеріалів, підвищення законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, зміни у податковому законодавстві тощо).

 

 

 1. Відстеження результативності акта.

Відстеження результативності застосування регуляторного акта буде здійснюватися відповідно до ст.10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 

 

Начальник відділу житлово-

комунального господарства,

благоустрою та інфраструктури

міської ради                                                                 В.Ю. ВОЦІХОВСЬКИЙ


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua