Чортків online

Актуальна інформація

 

БУДІВНИЦТВО В ОНЛАЙНІ

Тестуємо нові електронні послуги на порталі Дія. Відсьогодні тестувальники можуть почати будівництво, що належить до категорії CC1.
Доступні послуги:
• Повідомлення про початок підготовчих робіт
https://bit.ly/3cd5QZr
• Повідомлення про початок будівельних робіт по CC1
https://bit.ly/33G5xCH
• Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта
https://bit.ly/2ZRQ6X8
Об’єкти будівництва класу наслідків CC1 — понад 90% усього будівництва. Це кафе, малі підприємства, приватні будинки, гаражі.
До речі, у липні ми запустили новий будівельний реєстр — перший етап впровадження Єдиної державної електронної системи в будівництві.
На відміну від колишнього реєстру ДАБІ, який був місцем зловживань, новий належить державі. Документи з початку будівництва і до введення в експлуатацію створюються та верифікуються за QR-кодом одразу в Реєстрі.
• Реєстр:
https://e-construction.gov.ua/reestri
• Портал електронної системи в будівництві:
https://e-construction.gov.ua
Будівельні послуги на порталі Дія будуть доступні всім українцям вже з жовтня.

 

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

Мін’юст оновив форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Відповідний наказ № 1716/5 від 19 травня 2020 року міністерство зареєструвало 20 травня. З повним текстом наказу зручно ознайомитися в модулі “Законодавство” ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Наказ набере чинності з 1 червня 2020 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, затверджені наказом Мін’юсту № 3268/5 (у редакції наказу міністерства № 2824/5), викладено в новій редакції. З дня набрання чинності наказом діятимуть такі оновлені форми:

1) Заява щодо державної реєстрації фізичної особи – підприємця (форма 1);

2) Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) (форма 2);

3) Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – органу влади (форма 3);

4) Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4);

5) Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи (форма 5);

6) Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (форма 6);

7) Заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи (форма 7);

8) Заява щодо державної реєстрації символіки громадського формування (форма 8);

9) Заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об’єднання (форма 9).

Установлено, що подання заяв у сфері держреєстрації юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань відповідно до затверджених наказом форм здійснюється:

в електронній формі – після доопрацювання програмних засобів, за допомогою яких такі заяви формуються в довільній формі, придатній для сприйняття їх змісту, відповідно до відомостей, передбачених для кожного виду заяв, про що на веб-сайті Мін’юсту розміщується відповідне оголошення;

у паперовій формі в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника ПДВ та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій – з дня розміщення на веб-сайті Мін’юсту відповідного оголошення про можливість обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника ПДВ та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв у сфері держреєстрації юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань;

без внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юридичної особи – до доопрацювання програмних засобів цього реєстру.

 

Ви нас часто запитуєте, як здійснити реєстраційні дії фізичним особам-підприємцям в умовах карантину.

Відповідаємо!

Документи ви можете легко подати через персональний кабінет «Онлайн будинку юстиції».

https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz

Лише 15 хвилин вашого часу!

Залишайтеся вдома!

З турботою про вас

 

Змінили порядок проведення державної реєстрації в електронній формі!

Міністерство юстиції України оптимізувало роботу реєстраторів. Тепер кожна заявка для реєстрації ФОП, оформлена на порталі Дія , оброблюватиметься значно швидше. Адже реєстраторам більше не доведеться формувати справи на основі онлайн-заявок у друкованому вигляді 

Відповідний наказ прийняло Міністерство юстиції 1 квітня.

 

Однією з найважливіших умов євроінтеграції України є реформа міграційної сфери, що передбачає поступовий перехід до «цифрових» паспортів з безконтактним електронним носієм

Ті, хто вже оформив паспорт громадянина України нового зразка, міг на практиці переконатися, що ID-картка – це зручно, безпечно, сучасно та просто.
ID-картка – самодостатній документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, не потребує зчитування даних з чипу, подання додаткових довідок чи сертифікатів;
• власники ID-карток убезпечені від можливих шахрайств, що здійснюються за допомогою підроблених паперових документів;
• послуга з оформлення паспорта громадянина нового зразка є максимально доступною, її можна отримати безперешкодно;
• ID-картки видаються на основі електронної бази даних – Єдиного державного демографічного реєстру, тому процедуру ідентифікації раз доведеться пройти лише один, надалі інформація про особу міститиметься в реєстрі;
• на безконтактний електронний носій ID-картки невдовзі буде записуватись електронний цифровий підпис (лише для осіб, які досягли 18-річного віку), який дозволить у майбутньому використовувати різноманітні електронні сервіси, у тому числі отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому;
• ID-картка вже сьогодні дозволяє безперешкодного перетинати державний кордон України для подорожей до Грузії та Туреччини.
• обов’язкової заміни паспортів громадянина України у вигляді книжечки на ID-картки не передбачається.
Вартість оформлення картки за 20 робочих днів становить 345 грн. або 471 грн. за 10 робочих днів. У разі втрати або пошкодження додатково сплачується державне мито у розмірі 34 грн. Особам, яким виповнилось 14 років, та які отримують ID-картку вперше, така адміністративна послуга надається безкоштовно.

 

Уряд підтримав рішення про ліквідацію ДАБІ, щоб усунути зловживання у будівельній сфері

Час запроваджувати нову систему з прозорими та чіткими правилами гри замість старого бюрократичного механізму.

Експерти нашого Офісу допомогли запустити електронний кабінет замовника будівництва, який прибирає людський фактор та корупцію. З часу запровадження кабінету ще не було жодної відмови. Вважаємо це успіхом.

Що пропонується створити замість ДАБІ?

✅ державна сервісна служба містобудування, яка виконуватиме реєстраційні функції в галузі будівництва;

✅ державне агентство техрегулювання. Це агентство, яке буде займатися технічним регулюванням параметральної системи, оновлення державно-будівельних норм та єврокодів;

✅ державна інспекція містобудування, яка залишить за собою функцію нагляду та контролю в будівництві.

 

ULEAD з Європою: створення ЦНАП и Всеукраїнська асоціація центрів надання адміністративних послуг

 

? Друзі, коронавірус підібрався і до нашої країни. Ми маємо поставитися до цього серйозно і бути відповідальними. Не час панікувати, але і не час недооцінювати загрозу. Спільними зусиллями ми зможемо протистояти поширенню вірусу ?

❗️Що ми радимо усім надавачам послуг?

⚫️ Інформуйте громадян про те, що краще відкласти будь-який візит і отримання послуги. Здоров’я цінніше.
⚫️ Повідомляйте про можливість отримання послуги у електронному форматі, консультації за телефоном та попередній запис на прийом.
⚫️ Надсилайте результати отримання послуг поштою чи кур’єрською доставкою.
⚫️ Забезпечте, щоб кількість відвідувачів не перевищувала кількість адміністраторів у одному приміщенні. Всі, хто чекають в черзі, мають перебувати поза приміщенням на відстані не менше 1 метра один від одного. У деяких провінціях Італії дозволено перебування лише 3 відвідувачів одночасно.
⚫️ Приймайте документи за допомогою скриньки для кореспонденції. Такий досвід вже використовує Мальта. Адміністратори починають опрацьовувати документи аж через 2 дні після доставки.
⚫️ Дозвольте громадянам похилого віку, вагітним та відвідувачам з дітьми отримувати послугу позачергово.
⚫️ Регулярно проводьте вологі прибирання, дезінфікуйте приміщення і перевіряйте температуру працівників. Не допускайте до роботи працівників, які мають навіть мінімальні симптоми (кашель, нежить).
⚫️Забезпечте наявність антисептиків для відвідувачів. Кожен має дезінфікувати руки перед тим, як сідає за стіл до адміністратора.

Це тимчасові заходи, але вже найближчими днями буде введено нове регулювання, яке дозволить обмежити графік роботи усіх надавачів послуг.

І наостанок. Варто пам’ятати, що здоров’я важливіше роботи. Якщо вам здається, що краще вийти в офіс і забити на симптоми хвороби, керуючись підходом “мене пронесе, це ж звичайна застуда”, ви помиляєтесь. Ви можете і погіршити власний стан, і бути небезпечними для інших. Будь ласка, залишайтесь вдома. Ви ще потрібні вашим близьким, нашій країні та всьому суспільству. Загальна безпека залежить від дій кожного ?

 

 

Сервіс check.gov.ua – державний сервіс для перевірки квитанцій

В Україні запускають новий електронний сервіс check.gov.ua для оплати держпослуг без паперових квитанцій. Цей сервіс допоможе заощадити українцям масу часу. За допомогою check.gov.ua можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не надавати їх в паперовому вигляді з мокрою печаткою.

На сьогоднішній день, якщо ви оплачуєте держпослуги (паспорт, авто, рагс тощо) — у вас вимагають квитанцію з банку. Саме тому в більшості випадках ви не можете просто сплатити потрібну послугу через Інтернет-банк або мобільний додаток. Сервіс check.gov.ua допоможе вам заощадити не тільки час, але і гроші. Адже часто в місцях надання послуг є каси банків з величезними комісіями. Даний сервіс дозволить тепер платити через смартфон, а не через каси.

Як працює сервіс check.gov.ua?

Електронний сервіс check.gov.ua досить простий у використанні. Принцип роботи полягає в двох простих кроках:

Электронные квитанции

  • Замість паперової квитанції користувач просто надають її код.
  • Той, хто зобов’язаний перевірити здійснення платежу, просто заходить на офіційний сайт check.gov.ua і вводить наданий код.

«Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитись будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції — і бачить її на екрані. Якщо потрібно, можна скачати її з накладеним ЕЦП.

Таким чином, ви зможете зробити платіж з Приват24, monobank або іншого банку, отримати номер квитанції і відразу показати його чиновнику»,-розповів на своїй сторінці в Facebook Міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

Важливі моменти в роботі електронного сервісу

Электронный сервис

  • Поки до сервісу підключені тільки два банки – ПриватБанк і monobank. Інші банки підключаться найближчим часом.
  • Протягом місяця буде внесено зміни до посадових інструкцій у всіх точках надання державних послуг.
  • В майбутньому сервіс check.gov.ua дозволить легше запускати інші електронні сервіси.
  • Найближчим часом буде відкрита гаряча лінія, куди українці зможуть скаржитися, якщо держслужбовці не прийматимуть квитанції в електронній формі.
  • Приватний бізнес також може скористатися послугами сервісу check.gov.ua і не вимагати у своїх клієнтів паперові квитанції.

 

 

100% публічних послуг онлайн, спрощений процес отримання адмінпослуг та розвинута мережа ЦНАП ― усе це не просто мрії, а реальні напрямки роботи Міністерство цифрової трансформації України.

Сьогодні на конференції ULEAD з Європою / ULEAD with Europe обговорили стратегію розвитку надання адмінпослуг.

Що планує Мінцифра?

* Перевести усі публічні послуги на портал Дія

* Об’єднати послуги за життєвими подіями так, як єМалятко

* Завдяки автоматизації обміну даних скоротити кількість документів до подачі та час отримання послуг для громадян

* Запровадити принцип єдиного вікна, щоб кожен ЦНАП зміг надавати 300 адмінпослуг та 100 публічних послуг

* Заповнити реєстр адміністративних послуг і навчити представників влади користуватись ним

* До кінця року забезпечити функціонування 1407 точок доступу адміністративних послуг

* Реалізувати програму “Центр Дії”, а саме навчити адміністраторів користуватись Порталом Дія і надавати послуги через нього

* Забезпечити цікаву та круту навчальну програму для ЦНАП на порталі Дія

* Підключити усі ЦНАП до онлайн-системи моніторингу

ЦНАП стануть головними помічниками в користуванні Порталом Дія для громадян.

 

Користуйтеся сервісом замовлення довідки про несудимість онлайн

Це не просто зручно, це ще й безкоштовно! 

Переходьте за подробицями на http://bit.ly/2T537YW

?Важливе уточнення!
Відправлення електронної форми здійснюється лише за допомогою персонального комп’ютера, на якому встановлено ОС Windows

 

ОТГ отримуватимуть компенсацію від Уряду за виконання функцій фронт-офісу у сфері соціального захисту населення

 

Уряд 26 лютого 2020 року схвалив постанову Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення”. Про це заявила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

„У законі про Державний бюджет України на 2020 рік вперше визначено бюджетну програму для компенсації частини витрат на здійснення заходів з реалізації державних програм соціального захисту населення, на яку ми передбачили 150 млн грн. Мінсоцполітики є їх головним розпорядником. Уряд сьогодні затвердив механізм використання цих бюджетних коштів,”– зазначила Юлія Соколовська.

За словами Міністра соціальної політики, право на отримання грошової компенсації мають виконавчі органи об’єднаних територіальних громад, які надають послуги з приймання документів для призначення соціальних допомог, пільг, субсидій, компенсацій, грошового забезпечення, послуг окремим категоріям населення тощо, та здійснюють їх передачу структурним підрозділам з питань соціального захисту населення в електронній формі за допомогою програмного комплексу “Інтегрована інформаційна система “Соціальна громада”.

„Міністерство соціальної політики вважає одним із пріоритетів розвиток послуг соціального характеру на рівні громад, постійно працює над тим, щоб наблизити соціальні сервіси до людей, зробити їх максимально простими і зручними, підвищити їх якість. Наша мета, щоб у перспективі адміністративні послуги соціального характеру могли надаватися у кожній ОТГ,”– зазначила Юлія Соколовська.

Довідково

4 лютого 2020 року відбулась презентація програмного комплексу “Соціальна громада” та результатів моделювання мережі фронт-офісів, які наблизять соціальні сервіси до мешканців ОТГ”.

Протягом 2019 року програму „Соціальна громада” тестували у 40 пілотних ОТГ у 19 областях України.

Електронні копії документів, прийняті через „Соціальну громаду”, будуть одразу потрапляти в управління соціального захисту населення, що скоротить час прийняття рішення майже вдвічі. Через програмний комплекс мешканці громад зможуть оформити 67 послуг, зокрема найпопулярніші серед населення – житлові субсидії, пільги, допомоги та виплати тощо.

Станом на 26.02.2020 вже 91 ОТГ успішно приєдналася до програмного комплексу „Соціальна громада”.

Покрокова інструкція приєднання до Програмного комплексу „Соціальна громада” міститься за посиланням https://socgromada.ioc.gov.ua/. 

 

Увага!!!

З’явилися зручні pdf-форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, які можна завантажити та заповнити на комп’ютері.
Форми розміщені на сайті Міністерства юстиції у таких розділах:
▪️ у вкладці «Форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» рубрики «Юридичні консультації»/«Довідкова інформація для громадян і юридичних осіб» (за посиланням: https://bit.ly/2uFJiPV);
▪️у вкладці «Форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» рубрики «Департамент державної реєстрації та нотаріату»/«Про департамент»/«Напрями діяльності»/ «Форми реєстраційних заяв» (за посиланням: https://bit.ly/2Sz8nUI).

 

Інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, є відкритою та загальнодоступною.

Така інформація надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України за умови ідентифікації особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації або в паперовій формі державним реєстратором.

 

Держава в смартфоні: додаток “ДІЯ” і як ним скористатися

У четвер, 6 лютого, в Україні офіційно презентували мобільний додаток державних цифрових послуг Дія— його представив президент Володимир Зеленський та він вже працює.

НВ розповідає головне, що потрібно знати про мобільний додаток Дія та про послуги, які можна отримати за його допомогою — як зараз, так і в майбутньому.

Що таке додаток Дія і навіщо він потрібний?

Ідея держави в смартфоні – тобто можливість отримувати в онлайн-режимі максимум державних послуг — була однією з ключових передвиборних ініціатив президента Володимира Зеленського.

Після його перемоги на виборах та тріумфу пропрезидентської Слуги народу на дострокових виборах у Раду було сформовано новий Кабмін Олексія Гончарука та створено нове Міністерство цифрової трансформації. Установу очолив Михайло Федоров, який керував діджитал-кампанією Зеленського, а одним з головних його проектів стало створення додатка Держава і я (Дія).

Федоров, який 6 лютого пропустив презентацію свого дітища через хворобу, вперше розповів про застосунок у вересні 2019. Тоді його анонсували як додаток і портал, який об’єднає в єдиному електронному вікні усі послуги, які надаються державою громадянам і бізнесу.

«Дія зможе максимально спростити та прискорити будь-яку взаємодію людини з державою, зробивши максимум процесів електронними та автоматичними, щоб чиновник особисто взагалі не впливав на термін отримання довідки або видачу дозволу»,— пояснював Андрій Федорів, один з розробників Дії.

У рудні 2019 року тестовий доступ до додатку відкрили для 5 тис. українців, які подали заявки, а 6 лютого 2020 року уряд офіційно представив запуск Дії

За кілька днів до цього, 3 лютого Міністерство цифрової трансформації запустило державну IT-компанію DIIA. Саме вона опікуватиметься цифруванням топових адмінпослуг. Завдання компанії на п’ять років — створити єдиний ресурс для отримання всіх держпослуг в смартфоні.

Де і як його скачати?

Завантажити додаток Дія можна на його офіційному сайті. Заплановано, що ним можуть скористатися користувачі будь-яких смартфонів: додаток вже з’явився в AppStore та GooglePlay.

Що необхідно для авторизації в додатку Дія?

Щоб скористатися застосунком, необхідно ідентифікувати свою особу через технологію BankID — цієї перший крок, який додаток запропонує вам виконати після встановлення на смартфон.

Для цього необхідно підтвердити згоду на передачу інформації через ваш інтернет-банкінг — за допомогою особистих кабінетів у ПриватБанк, monobank або ж через банки, які долучилися до BankID. На даний момент це Ощадбанк, Кредобанк, Радабанк, Мотор банк, Ідея банк, ПУМБ, А-банк, Альянс банк, а також банки Південний, Форвард та Восток.

Якщо ж вашого банку немає в зазначеному вище списку — додаток пропонує «стежити за оновленнями».

Які послуги вже є і які ще обіцяють?

На даний момент через додаток доступна лише одна послуга — можна «оцифрувати» свої водійські права йсвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт). Відтепер їх можна буде пред’являти замість паперових копій.

У майбутньому, як обіцяють уряд і президент, у додатку Дія мають з’явитися багато інших цифрових послуг.

Серед них:

  • Єдиний сервіс онлайн-реєстрації новонародженої дитини єМалятко (дозволяє одномоментно оформити всі необхідні документи на дитину), який в Україні вже працює в тестовому режимі з січня 2020 року. Його обіцяють синхронізувати з додатком Дія вже найближчим часом.
  • Автоцивілка — поліс обов’язкової та розширеної автоцивільної відповідальності;
  • Студентські квитки
  • Аналог цифрового громадянського паспорта — його обіцяють впровадити вже до березня 2020 року. Електронна ID-карта буде опцією мобільного додатка Дія і офіційно засвідчуватиме особу людини під час отримання різних державних і бізнес-сервісів, наприклад:
    • подорожі всередині України авіа- та залізничним транспортом;
    • медичне обслуговування;
    • банківські операції;
    • отримання адміністративних та інших послуг;
    • підтвердження особи за запитом правоохоронців.

Президент Володимир Зеленський також заявив, що Україна спробує запровадити можливість онлайн-голосування на президентських і парламентських виборах.

  • Цифровий закордонний паспорт
  • Топ-50 послуг, які складають 80% випадків звернення громадян — їх Кабмін планує оцифрувати в 2020 році (реєстрація фізосіб-підприємців, юридичних осіб, послуг для перевізників і будівельників тощо).

Як «оцифрувати» свої водійські права і техпаспорт?

Важлива умова — права і техпаспорт, цифрові версії яких користувач хоче отримати через додаток Дія, мають бути оформлені саме на власника смартфона.

Ще дна умова — «оцифрувати» можна лише документи нових зразків, видані після 2013 року.

У такому випадку додаток має «підтягнути» ваші документи автоматично.

Якщо ж цього не відбувається і ваші документи не відображаються, додаток запропонує верифікувати їх в електронному кабінеті водія та залишити заявку, щоб уточнити дані в реєстрі.

Якщо ж документи завантажилися — ви зможете пред’являти їх працівникам МВС за необхідності.

У такому випадку додаток генерує спеціальний QR-код, який дійсний протягом трьох хвилин. За цей час правоохоронці зможуть просканувати його й отримати дані про ваші документи.

У додатку також є режим підказок і чат-бот, які мають допомогти користувачам вирішити проблемні питання.

Які технічні проблеми вже виявили користувачі?

На Facebook-сторінці додатка Дія користувачі вже пишуть про ті труднощі, з якими зіткнулися, намагаючись встановити додаток і використати його.

Найпопулярніші з них:

  • додаток повідомляє про відсутність фото та пропонує оформити права заново;
  • додаток не завантажується за межами України;
  • не підтягуються чинні документи;
  • додаток повідомляє, що не може бути встановлений на даний смартфон;

На офіційній сторінці додатка у Facebook користувачам радять «не панікувати» і нагадують про велике навантаження у перші години та дні роботи застосунку.

«Баги» обіцяють усунути протягом кількох годин.

 

Повідомлення замість дозволу ДАБІ для капітального ремонту доріг (незалежно від класу наслідків)

05 лютого 2020 року Уряд прийняв Постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо проведення капітального ремонту автомобільних доріг загального користування».

Наразі текст прийнятої постанови відсутній на сайті КМУ, є лише її проєкт. Окрім того, станом на 05.02.2020 року відсутнє погодження зазначеного акту Державною регуляторною службою України.

Постановою запроваджується експеримент, що передбачає оптимізацію набуття права на виконання робіт із капітального ремонту доріг загального користування (заміна дозволу на повідомлення), що скоротить відповідну процедуру на 1 місяць (а на практиці це може бути значно більш суттєва економія часу, зокрема, зважаючи можливість реєстрації повідомлень он-лайн), за умови забезпечення належної якості будівельних робіт шляхом залучення інженера-консультанта та страхування будівельних робіт на період будівництва та гарантійного строку якості робіт.

Також передбачається залучення інженера-консультанта – для доріг загального користування як об’єктів будівництва, що потребують розроблення проєктної документації на будівництво автомобільних доріг.

Так, з 01.03.2020 року і до 01.01.2022 року: незалежно від класу наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва замовник має право на виконання будівельних робіт із дня, наступного за календарним днем після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» за умови:

  • укладення до початку будівництва договорів страхування будівельних робіт на період будівництва, гарантійного строку якості робіт – для доріг загального користування як об’єктів будівництва, щодо яких до набрання чинності цим Порядком затверджено проєктну документацію;
  • укладення до початку будівництва договорів страхування будівельних робіт на період будівництва, гарантійного строку якості робіт, залучення інженераконсультанта – для доріг загального користування як об’єктів будівництва, що потребують розроблення проєктної документації на будівництво автомобільних доріг.

Швидше за все, з 01.03.2020 року можна буде подавати такі повідомлення через Електронний кабінет забудовника, а отже вони будуть реєструватися миттєво!

 

 

Чому необхідно ухвалити закон про адміністративний збір?

Адміністративний збір – платіж за надання адміністративної послуги (різні реєстрації, довідки, паспорти). На сьогодні не існує закону, який встановлює плату за адміністративні послуги, як результат, ми можемо спостерігати, як різні державні і комунальні підприємства стягують з громадян необґрунтовані побори, а вартість окремих послуг є необґрунтовано високою чи, навпаки, низькою. 

Виходом із ситуації, що склалася, експерти вважають ухвалення закону про адміністративний збір, який буде містити додаток-перелік з найпопулярнішими адмінпослугами та чіткими розмірами платежів за кожну з них. 

В інфографіці зібрали основну інформацію про те, як встановлюється плата за послуги сьогодні та як це відбуватиметься після ухвалення закону. 

 

 

 

Звірити показники за водопостачання можна у міській раді

У листопаді 2019 року в приміщенні міської ради запрацював новий сучасний Центр надання адміністративних послуг. Фоє міської ради перетворилось у сучасний відкритий офіс, у якому є і зона очікування, і відділ прийому громадян і навіть дитячий куточок.

Також у фоє міської ради працюватиме представник водоканалу. Відтепер подати та звірити показники лічильника, дізнатися розмір плати за водопостачання та водовідведення можна у холі міської ради. Поки ця послуга працює у тестовому режимі протягом цілого робочого дня, а згодом буде затверджено постійний графік.

 

 

У Чорткові відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг!

Завдяки плідній співпраці Чортківської міської ради з європейськими партнерами, зокрема шведською компанією NIRAS Sweden AB, мешканці нашого міста отримуватимуть адміністративні послуги європейського рівня. Програма «U-LEAD з Європою» безкоштовно надала комп’ютерну техніку, якісне програмне забезпечення та офісні меблі. Фоє міської ради та кабінети, де розмістились працівники оновленого ЦНАПу, відремонтували за кошти платників податків міста.

Окрім того, в рамках програми шведські та українські експерти неодноразово проводили навчання працівникам оновленого ЦНАПу, тож вони працюватимуть оперативно та професійно.

Фоє міської ради перетворилось у сучасний відкритий офіс, де все чітко структуровано: є зона очікування та зона прийому громадян, дитячий куточок. Також варто відмітити, що ЦНАП обладнано електронним пандусом. Ще одним нововведенням Чортківської міської ради стало те, що тепер, аби отримати консультацію спеціаліста із будь-якого відділу чи управління, не потрібно шукати потрібний вам кабінет. Достатньо звернутись до адміністратора на рецепції, котрий перебуває у фоє, а вже він викличе потрібного працівника. Також саме у фоє відтепер прийматимуть і всі заяви.

У модернізованому ЦНАПі впроваджено програмний комплекс автоматизації центрів надання адміністративних послуг «Вулик». Ця система передбачає електронний документообіг між ЦНАПом та суб’єктом надання адмінпослуг. Така інформаційна система підвищує доступність та якість послуг, та забезпечує надійне зберігання й захист інформації.

На урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг до Чорткова завітало чимало поважних гостей не лише з області, а й з-за кордону. Зокрема голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ТОДА Галина Воляник, заступник голови ТОДА Ігор Вонс, депутат Тернопільської облради, директор ЧДМК Любомир Білик, експертка Програми «U-LEAD з Європою» Ольга Калініченко, експерт Програми «U-LEAD з Європою» від компанії Niras Олександр Кисельов, старший ІТ архітектор програми розвитку та впровадження систем «Трембіта» та «Вулик» Андрій Піскун, ІТ експерт Микола Самар, експертка з розвитку системи «Вулик» Ірина Громова.

Голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель привітав чортківчан із відкриттям сучасного ЦНАПу, додавши, що у рамках Програми Мінекономрозвитку для ЦНАПу у Чорткові передбачена закупівля робочих станцій для видачі паспортних документів і видачі
посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів, що дозволить надавати додатково у ЦНАПі щонайменше 15 послуг. Ігор Сопель передав голові Чортківської міської ради Володимиру Шматьку сертифікати на
дане обладнання.

Чортківський Центр надання адміністративних послуг пропонує містянам широкий перелік сервісів: послуги соціального характеру, видача відомостей з державного земельного кадастру, з питань реєстрації нерухомості, реєстрації бізнесу, державна реєстрація земельних ділянок, послуги пенсійного фонду, послуги місцевого значення, послуги з реєстрації громадян, послуги з реєстрації актів цивільного стану та чимало іншого.

Отож, запрошуємо! ЦНАП працює за адресою: м. Чортків, вул. Т.Шевченка, 21.

Довідки за тел.: 3-91-19.

Графік роботи: понеділок, вівторок, середа, четвер – з 8:00 до 17:15; п’ятниця – з 8:00 до 16:00.

Прийом суб’єктів звернень: понеділок, вівторок, середа, четвер – з 8:30 до 16:30; п’ятниця – з 8:30 до 15:30.

Вихідні – субота, неділя, святкові та неробочі дні. Зауважте – ЦНАП працює без перерви на обід.

 

 

Запрацювала довгоочікувана електронна послуга, що дозволяє зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Електронна послуга забезпечує можливість як подати документи, так і дістати відповідь про реєстрацію ГО онлайн. Таким чином, послуга виключає необхідність відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації заявникам особисто.

Над проєктом працювали: Державне агентство з питань електронного урядування України, Міністерство юстиції України,Національні інформаційні системи за підтримки програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» ( Програма EGAP), що виконується Фонд Східна Європа, Фондом «Інновабрідж» та фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва. А також – команда проєкту USAID «Громадяни в дії».

Аби скористатись онлайн-реєстрацією ГО, потрібно:
☑️ авторизуватись у персональному кабінеті «Онлайн-будинку юстиції»
☑️ сформувати заяву
☑️ долучити до неї перелік необхідних документів у форматі PDF
☑️ накласти на документи електронний підпис, після чого зазначені документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення.

Термін розгляду заяви становить три робочі дні.

? Ключова особливість електронної послуги полягає в тому, що відтепер засновники організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно. Заявник надає доступ до документів, що подають, співзасновникам організації за лінком. Після підпису всіма співзасновниками документи автоматично надсилаються держреєстратору. На думку розробників е-послуги, це додає чималої зручності активістам, які проживають у різних містах України або тимчасово перебувають за її межами.

Першою громадською організацією, яка була зареєстрована повністю онлайн, стала ГО «Електронна республіка». Відповідний запис у ЄДР з’явився 6 червня 2019 року. Організація зареєстрована у Києві та підтримує розвиток електронного урядування в Україні.

 

 

ПРОЦЕДУРА ЛІКВІДАЦІЇ ФОП

Яка форма подання документів для державної реєстрації?
1. Паперова форма: документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
2. Електронна форма: документи подаються заявником через портал електронних сервісів.
Для того, щоб подати заяву необхідно зареєструватися на сайті за посиланням https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz та виконати вказані на сайті дії.
Електронна заява формується з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.
Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.
Які документи потрібно?
1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням особи (форма 12);
2) ксерокопія свідоцтва про смерть, судове рішення про визнання особи безвісно відсутньою (у разі припинення у зв’язку зі смертю);
3) паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує особу;
4) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує повноваження представника (у випадку подання документів представником).
Скільки коштує ця процедура, який строк розгляду документів?
За проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця справлення плати не передбачено.
Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо фізичних осіб – підприємців має не перевищувати 24 годин після надходження документів. Виняток – вихідні та святкові дні.

 

Реєстрація дітей до Дошкільних навчальних закладів міста набирає обертів. Починаючи з 25 березня 2019 року по 03.06.2019 р. надано 74 послуги.
Чекаємо Вас за адресою м.Чортків вул. Сонячна,7 Центр надання адміністративних послуг міста Чорткова.

Прийом громадян розпочинається о 8:30

 

17 ЧЕРВНЯ 2019 РОКУ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ТЕРМІН БЕЗКОШТОВНОГО ПРИВЕДЕННЯ У ВІДПОВІДНІСТЬ ДО ЗАКОНОДАВСТВА СТАТУТІВ ТОВ ТА ТДВ!

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України від 6 лютого 2018 року № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275) відповідно до якого, протягом року з дня набрання чинності цим законом положення статутів товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю необхідно привести у відповідність.
У статуті товариств обов’язково зазначаються такі три категорії відомостей:
• повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
• органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень;
• порядок вступу до товариства та виходу з нього.
Внесення інших відомостей та положень здійснюється лише за бажанням учасників товариства.
Отож, ТОВ, ТДВ які мають намір подавати на державну реєстрацію свої установчі документи, приведені у відповідність до Закону № 2275, без сплати адміністративного збору, ласкаво просимо у ЦНАП для замовлення послуги «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи».

 

 

Адміністратор ЦНАП – це обличчя і місцевої влади, і усієї держави для громадян.

Ознайомитися з 6 основними персональними вимогами до адміністраторів ЦНАП можна у нашій новій статті за посиланням:

http://cnap.in.ua/я-адміністратор-персональні-стандар/

Дані персональні стандарти встановлені для усіх адміністраторів ЦНАП по всій Україні.

Єдині вимоги (Стандарт) до якості обслуговування відвідувачів Центрів надання адміністративних послуг були розроблені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Всеукраїнською асоціацією центрів надання адміністративних послуг та Офісом реформи адмінпослуг.

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує спростити процедуру отримання будівельного паспорта
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести зміни до Порядку видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, а саме – скасувати процедуру завірення в установленому порядку копій документів на землю для отримання будівельного паспорту на індивідуальні житлові, дачні та садові будинки.
“Сьогодні для отримання будівельного паспорту на об’єкт власники садибних земельних ділянок повинні підготувати пакет відповідних документів, у тому числі, надати завірену в установленому порядку копію прав на володіння або користування земельною ділянкою чи договору суперфіцію. Це проста формальність, проте для людей це – додатковий час і біганини до нотаріусів, додаткова процедура, і що не менш важливо, гроші, які можна витратити на щось більш необхідне для майбутнього житла. Тому ми пропонуємо оптимізувати процес оформлення будпаспорту для громадян і скасувати цю процедуру”, — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Відповідні зміни планується внести до наказу Мінрегіону №103 від 05.05.2011 «Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки». Наразі проект змін відсутній на сайті Мінрегіону.

 

 

НА ПОРТАЛІ «ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ» СТАЛА ДОСТУПНОЮ РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗІ СТАТУСОМ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Відтепер на порталі «Он-лайн будинок юстиції» доступна послуга з подання в електронній формі документів на проведення державної реєстрації громадського об’єднання зі статусом юридичної особи

Дана послуга забезпечує можливість подання документів для проведення державної реєстрації громадських об’єднань в електронній формі відповідно до чинного законодавства, можливість подання документів особами, що за станом здоров’я не можуть відвідати центр надання адміністративних послуг або суб’єкта державної реєстрації, а також сприяє зменшенню корупційних ризиків за рахунок виключення прямого контакту заявника з державним реєстратором.

Для подання документів в електронній формі для реєстрації громадського об’єднання користувачу надається можливість через персональний кабінет сформувати заяву в електронній формі, долучити до неї оригінали електронних документів для державної реєстрації, накласти на документи кваліфікований електронний цифровий підпис, після чого вказані документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення.

При розгляді заяви державним реєстратором, заявнику відправляється повідомлення на електронну адресу по кожній зміні її статусу, а також відображається актуальний стан розгляду заяви у персональному кабінеті користувача.

 

 

Шановні батьки, у Центрі надання адміністративних послуг міста Чорткова активної популярності набуває послуга електронна реєстрація дітей до дошкільних навчальних закладів міста.

Чекаємо Вас за адресою м.Чортків вул. Сонячна,7

Прийом громадян розпочинається о 8:30-16:45 год.

З вимогами щодо реєстрації дітей у ДНЗ Ви можете ознайомитись на нашій сторінці та на сайті http://www.chortkivmr.gov.ua/

Телефон для довідок: (03552) 2 – 08 – 86

 

 

На данном изображении может находиться: 1 человек, улыбается

 

ПАСПОРТНИЙ ДОКУМЕНТ – ОСНОВНА ПІДСТАВА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА ГОЛОСУ НА ВИБОРАХ

Відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії (Постанова ЦВК № 268 від 27 грудня 2018 року) виборець, включений до списку виборців, має можливість реалізувати право голосу на виборах Президента України шляхом отримання виборчого бюлетеня за умови пред’явлення, зокрема, паспорта громадянина України.
Нагадуємо, для участі у виборах на території України громадянин України повинен мати при собі паспорт громадянина України (книжечка або ID-картка), а за межами України – закордонний паспорт або дипломатичний чи службовий паспорт для виїзду за кордон. При наявності паспорта та досягненні вісімнадцятирічного віку – маєте змогу реалізувати право голосу на виборах Президента України.
Зверніть увагу, що громадянам включеним до списку виборців на виборчій дільниці не мають права відмовити в реалізації права голосу з причин відсутності у паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25 – та 45 річного віку або розбіжностей у виборчій адресі виборця, чи з підстав відсутності відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.
У свою чергу, з метою сприяння громадянам України в реалізації своїх прав УДМС України в Полтавській області та територіальні підрозділи впродовж лютого-березня поточного року будуть максимально спрямовувати свої зусилля для своєчасного забезпечення громадян ID-картками і паспортами громадянина України для виїзду за кордон.
Більше інформації маєте змогу знайти у роз’ясненнях, затверджених Центральною виборчою комісією постановою від 27.12.2018 № 268.

 

 

На данном изображении может находиться: на улице

 

БУДІВЕЛЬНІ ТА МІСТОБУДІВНІ ПОСЛУГИ ЗАМОВЛЯЄМО У ЦНАП

7 лютого 2019 року проходило навчання адміністраторів ЦНАП присвячене обговоренню організаційних та процедурних питань замовлення послуг, суб’єктом надання яких є відділ державного архітектурно-будівельного контролю Чортківської міської ради. Заняття проводив начальник відділу ДАБК Андрій Філіп.
ВАЖЛИВО: у разі виникнення питань, громадяни можуть отримати детальну консультацію, а також допомогу у заповненні будівельної декларації у фахівців відділу ДАБК за адресами:
?м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21, 2 поверх.
?м.Чортків, вул.Сонячна ,7.
Із повним переліком необхідних документів для замовлення послуг, способом та порядком їх подання, строками, а також із зразками Заяви та Декларації можна ознайомитися у відповідних інформаційних картках на сайті ЦНАП.

 

Нет описания фото.

Порядок зміни директора (керівника) юридичної особи

Для зміни директора необхідно не тільки рішення засновників, але і обов’язкова державна реєстрація змін до Єдиного Державного Реєстру (ЄДР). Для того, щоб зміна директора (керівника) юридичної особи (підприємства/товариства тощо) була зареєстрована в Єдиному Державному Реєстрі (ЄДР), потрібно внести необхідні зміни до відомостей про юридичну особу, які знаходяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Вам необхідно підготувати наступні документи:
1.Заповнений бланк заяви на реєстрацію змін юридичної особи.
2.Рішення або протокол про відповідні зміни.
3.Наказ про призначення директора.
4.Оплатити всі необхідні для реєстрації державні збори.
Передбачено, що на усіх Протоколах та Рішеннях, прийнятих юридичною особою щодо зміни своїх відомостей, які містяться у Єдиному Державному Реєстрі, підписи повинні бути нотаріально засвідчені .
Після процедури реєстрації змін у Вас на руках залишаться наступні документи:
1. Опис по Вашому підприємству з кодом, необхідним для доступу до електронних документів Вашого підприємства (у Вашому випадку це Виписка). Відповідно до ч. 2 ст. 25 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (Виписка з 01.01.2016 року видається тільки в електронному вигляді за кодом, вказаним у Описі по Вашому підприємству на офіційному сайті Міністерства юстиції України.
2. Рішення або протокол про зміну директора.
3. Наказ про призначення директора.

Нет описания фото.

Припинення юридичної особи в результаті її реорганізації

Останнім часом стало актуальне питання щодо реорганізації юридичної особи, тож розглянемо його. На даний момент законодавець розрізняє різні види реорганізації, а саме перетворення, поділ, злиття або приєднання. Після внесення рішення але не раніше закінчення строку з’явлення вимог кредиторами та закінчення процедури припинення відповідно до частини тринадцять статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державному реєстратору подаються наступні документи:

1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її реорганізації (форма 8);
2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) розподільчого балансу — у разі припинення юридичної особи в результаті поділу;
3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта — у разі припинення юридичної особи в результаті перетворення, злиття або приєднання;
4) довідка архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню, — у разі припинення юридичної особи в результаті поділу, злиття або приєднання;
5) документи для державної реєстрації створення юридичної особи, визначені частиною першою статті 17 Закону, — у разі припинення юридичної особи в результаті перетворення;
6) документи для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, визначені частиною четвертою статті 17 Закону, — у разі припинення юридичної особи в результаті приєднання.
Зауважимо що пунктом другим частини першої статті 15 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» визначено, що передавальний акт (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчий баланс (у разі поділу або виділу) юридичної особи повинні відповідати вимогам, встановленим законом.

Справжність підписів на передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.

 

На данном изображении может находиться: текст

З 1 січня 2019 року всі кандидати на посаду державного реєстратора прав та бізнесу, а також діючі державні реєстратори, яким було заблоковано доступ до відповідного реєстру складатимуть іспит на знання законодавства у відповідній сфері державної реєстрації

Процедура організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – державні реєстратори) відповідно до Законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” визначається Порядком реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 р. № 860.
Визначення професійної компетентності в обов’язковому порядку здійснюється щодо фізичних осіб, які мають намір здійснювати функції державних реєстраторів, під час призначення їх на відповідні посади/укладення трудових договорів із суб’єктами державної реєстрації, а також щодо державних реєстраторів, стосовно яких Мін’юстом прийнято рішення про тимчасове блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, перед відновленням їм доступу до відповідного Реєстру.
Визначення професійної компетентності здійснюється окремо у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Організація визначення професійної компетентності осіб здійснюється Мін’юстом шляхом автоматизованого анонімного тестування, що проводиться один раз на місяць. У разі потреби за рішенням Мін’юсту автоматизоване анонімне тестування може проводитися більше ніж один раз на місяць.
Для проходження автоматизованого анонімного тестування відповідні особи, подають до Мін’юсту відповідну заяву та засвідчену особистим підписом копію паспорта громадянина України.
Повідомлення про дату, час та місце проведення автоматизованого анонімного тестування, а також прізвище, ім’я та по батькові осіб, які виявили бажання пройти таке тестування, розміщуються на офіційному веб-сайті Мін’юсту не пізніше ніж за сім календарних днів до дня його проведення.
Автоматизоване анонімне тестування проводиться в окремому приміщенні, в якому розміщуються автоматизовані робочі місця для його проходження та окреме автоматизоване робоче місце для адміністрування системи з підключеним до нього принтером і відповідним комунікаційним обладнанням.
Серверна частина програмного забезпечення системи автоматизованого анонімного тестування (далі – система) розміщується на технічних ресурсах адміністратора єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст.
Налаштування автоматизованих робочих місць для проходження автоматизованого анонімного тестування повинні забезпечувати відсутність доступу до інформаційних ресурсів Інтернету.
Створення та налаштування системи, її технічне обслуговування та модернізація, а також вжиття технічних заходів для збереження даних, що містяться на сервері системи, здійснюються технічним адміністратором єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст.
Приміщення для проведення автоматизованого анонімного тестування повинне забезпечувати можливість індивідуального виконання тестових завдань.
Під час проведення автоматизованого анонімного тестування забороняється використовувати будь-які джерела інформації на паперових чи електронних носіях (підручники, навчальні посібники, електронні книги тощо), а також засоби зв’язку.
Об’єктивність проведення автоматизованого анонімного тестування забезпечується рівними для всіх осіб умовами щодо доступу до інформації стосовно процедури проведення автоматизованого анонімного тестування, місця та тривалості його проведення, а також щодо кількості та ступеня складності тестових завдань та відкритості інформації про його результати.
Визначення професійної компетентності є публічним.
Під час проведення автоматизованого анонімного тестування можуть бути присутніми представники засобів масової інформації.
Мін’юстом обов’язково забезпечується ведення відео-фіксації процесу автоматизованого анонімного тестування.
Під час автоматизованого анонімного тестування тестові завдання формуються безпосередньо системою для кожної особи індивідуально шляхом генерування у довільній формі у кількості 100 тестових завдань.
До кожного тестового завдання пропонуються кілька варіантів відповідей, одна з яких є правильною.
У разі потреби тестове завдання може бути пропущене, в такому випадку є можливість відповісти на нього пізніше.
Тестові завдання розробляються Мін’юстом. Зразок тестових завдань розміщується на офіційній веб-сайті Мін’юсту.
Загальний час проведення автоматизованого анонімного тестування становить дві години.
Оцінювання результатів автоматизованого анонімного тестування здійснюється системою.
На підставі результатів автоматизованого анонімного тестування визначається професійна компетентність відповідних осіб.
Особи, які правильно відповіли на 75 відсотків тестових завдань, вважаються такими, що успішно пройшли автоматизоване анонімне тестування. Таким особам видається сертифікат про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації, зразок та опис якого затверджується Мін’юстом.
Особи, які не пройшли автоматизованого анонімного тестування, можуть повторно звернутися до Мін’юсту та пройти його у будь-який час.
Сертифікат про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації є обов’язковим документом для призначення особи на відповідну посаду/укладення трудового договору із суб’єктом державної реєстрації з метою виконання функції державних реєстраторів, а також для відновлення державному реєстратору доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Результати автоматизованого анонімного тестування розміщуються на офіційному веб-сайті Мін’юсту не пізніше наступного робочого дня після його проведення.

 

На данном изображении может находиться: на улице

З 1 січня 2019 року набрала чинності загальнонаціональна нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 105 впродовж 2018 року проводилась робота по проведенню загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка вже затверджена наказом Мінагрополітики України від 16.11.2018 № 552 та набуває чинності з 1 січня 2019 року.
З 2019 року зникає необхідність складання технічних документацій з нормативно грошової оцінки по окремим ділянкам сільськогосподарського призначення, які виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів.
Всі дані про загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення зведено в єдину систему та створено портал-дзеркало із можливістю онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок.

Окремо слід зазначити, що надання відомостей про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення здійснюється відповідно до вимог статті 20 Закону України «Про оцінку земель» у формі витяга з технічної документації про нормативну грошову оцінку в порядку надання адміністративних послуг .
Для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.12.2018 № 605 «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1471/32923, додаток 1 до зазначеного Порядку викладено в новій редакції.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 № 2628 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рікстановить 1,0.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять:

1996 рік – 1,703,

1997 рік – 1,059,

1998 рік – 1,006,

1999 рік – 1,127,

2000 рік – 1,182,

2001 рік – 1,02,

2005 рік – 1,035,

2007 рік – 1,028,

2008 рік – 1,152,

2009 рік – 1,059,

2010 рік – 1,0,

2011 рік – 1,0,

2012 рік – 1,0,

2013 рік – 1,0,

2014 рік – 1,249,

2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження),

2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06,

2017 рік – 1,0.
Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

 

 

Увага! З 1 січня змінено суми адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

 

Адміністративний збір (плата) за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у 2019 році

п/п

Види адміністративного збору Строки проведення державної реєстрації/надання інформації Розміри адміністративного збору Сума, грн
1 за державну реєстрацію права власності
1.1 за державну реєстрацію права власності у строк, що не перевищує 5 робочих днів 0,1прожиткового мінімуму для працездатних осіб 190 грн.

 

1.2 за державну реєстрацію права власності у строк 2 робочі дні 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб 1920 грн.

 

1.3 за державну реєстрацію права власності у строк 1 робочий день 2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб 3840 грн.

 

1.4 за державну реєстрацію права власності у строк 2 години 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб 9610 грн.

 

2 за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)
2.1 за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки) у строк, що не перевищує 5 робочих днів 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 100 грн.
2.2 за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки) у строк 2 робочі дні 0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 960 грн.
2.3 за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки) у строк 1 робочий день 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб 1920 грн.
2.4 за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки) у строк 2 години 2,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб 4800 грн.
3 за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки
3.1 за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки у строк, що не перевищує 2 робочих днів 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 100 грн.
4 за державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій
4.1 за державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій невідкладно, після завершення нотаріальної дії, але не пізніше строків за державну реєстрацію права власності 5 робочих днів, за державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки що не перевищує 2 робочих днів 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 190 грн.
5 за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника
5.1 за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника у строк, що не перевищує 1 робочого дня 0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 80 грн.
6 за отримання інформації з Державного реєстру прав, у порядку, передбаченому ст. 32 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
6.1 отримання інформації, витягу в паперовій формі у строк, що не перевищує 1 робочого дня 0,025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 50 грн.
6.2 отримання інформації, витягу в електронній формі після внесення плати за надання такої інфор-мації через Інтернет з використанням платіжних систем 0,0125 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 20 грн.
6.3 отримання інформації адвокатами, нотаріусами (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва) пошуки перед правочином 0,04 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 80 грн.

Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (станом на 01.01.2019 – 1921,00 грн.), в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.

 Звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав:

– фізичні та юридичні особи – під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) (до 01.01.2013);

– громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років;

– громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

– інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

– інваліди I та II груп;

– Національний банк України;

– органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

  • інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

У разі якщо державна реєстрація права власності або інших речових прав, відмінних від права власності, проводиться у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, перелічені вище особи не звільняються від сплати адміністративного збору.

Адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру прав змін, пов’язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

Законом не встановлено розмір адміністративного збору в таких випадках:

  • за внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної не з вини заявника;
  • за внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав;
  • при взятті на облік безхазяйного нерухомого майна.

Адміністративний збір (плата) у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у 2019 році 

п/п

Види адміністративного збору Розміри адміністративного збору Сума, грн.
1. за державну реєстрацію територіального осередку всеукраїнської творчої спілки та регіональної (місцевої) творчої спілки
1.1 за державну реєстрацію територіального осередку всеукраїнської творчої спілки та регіональної (місцевої) творчої спілки 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 130 грн.
1.2 за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі 75 відсотків адміністративного збору 100 грн.
1.3 за державну реєстрацію у скорочені терміни:

 

–  протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів;

 

–  протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

 

 

– у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;

 

– у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

 

260 грн.

 

 

 

650 грн.

1.4 За виправлення технічної помилки у відомостях про юридичну особу, допущеної з вини заявника. справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору 40 грн.
2. за державну реєстрацію організації роботодавців, об’єднання організації роботодавців
2.1 за державну реєстрацію символіки політичної партії, організації роботодавців, об’єднання організації роботодавців 0,06 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 120 грн.
2.2 за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі 75 відсотків адміністративного збору 90 грн.
2.3 за державну реєстрацію у скорочені терміни:

 

–  протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів;

 

–  протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

 

 

– у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;

 

– у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

 

240 грн.

 

 

 

600 грн.

2.4 За виправлення технічної помилки у відомостях про юридичну особу, допущеної з вини заявника. справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору 30 грн.
3 За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу
3.1 за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою  0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 580 грн.
3.2 за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі 75 відсотків адміністративного збору 430 грн.
3.3 за державну реєстрацію у скорочені терміни:

 

–  протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів;

 

–  протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

 

 

– у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;

 

– у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

 

1160 грн.

 

 

 

2900 грн.

3.4 За виправлення технічної помилки у відомостях про юридичну особу, допущеної з вини заявника. справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору 170 грн.
4 За державну реєстрацію змін до відомостей про благодійну організацію чи громадське об’єднання
4.1 за державну реєстрацію змін до відомостей про благодійну організацію чи громадське об’єднання 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 190 грн.
4.2 за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі 75 відсотків адміністративного збору 140 грн.
4.3 за державну реєстрацію у скорочені терміни:

 

–  протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів;

 

–  протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

 

 

– у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;

 

– у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

 

380 грн.

 

 

 

950 грн.

4.4 За виправлення технічної помилки у відомостях про благодійну організацію, допущеної з вини заявника. справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору 60 грн.
5. За державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця
5.1 за державну реєстрацію змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця 0,1  прожиткового мінімуму для працездатних осіб 190 грн.
5.2 за державну реєстрацію на підставі документів, поданих в електронній формі 75 відсотків адміністративного збору 140 грн.
5.3 за державну реєстрацію у скорочені терміни:

 

– протягом шести годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів;

 

– протягом двох годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.

 

 

– у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію;

 

– у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію.

 

 

380 грн.

 

 

 

950 грн.

5.4 За виправлення технічної помилки у відомостях про фізичну особу-підприємця, допущеної з вини заявника. справляється адміністративний збір у розмірі 30 відсотків адміністративного збору 60 грн.
6 За надання відомостей з Єдиного державного реєстру
6.1 за надання витягу в паперовій формі 0,05  прожиткового мінімуму для працездатних осіб 100 грн.
6.2 за надання витягу в електронній формі 75 відсотків плати за надання витягу в паперовій формі 70 грн.
6.3 за надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 130 грн.
6.4 за надання документа в електронній формі, що міститься в реєстраційній справі 75 відсотків плати за надання відповідного документа в паперовій формі 100 грн.
6.5 за надання виписки для проставлення апостилю 0,05  прожиткового мінімуму для працездатних осіб 100 грн.

Адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року (станом на 01.01.2019 – 1921,00 грн.), в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

Державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, органи прокуратури, органи Служби безпеки України, а також органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи звільняються від справляння адміністративного збору за державну реєстрацію та від плати за надання відомостей з Єдиного державного реєстру через портал електронних сервісів.

У разі відмови в державній реєстрації адміністративний збір не повертається.

Державна реєстрація у скорочені строки проводиться виключно за бажанням заявника у разі внесення ним додатково до адміністративного збору відповідної плати, передбаченої вище у таблиці.

Плата за проведення державної реєстрації у скорочені строки повертається заявникові виключно у разі ненадання послуг з державної реєстрації у визначені строки з вини суб’єкта державної реєстрації, нотаріуса.

 

Заяву про заборону вчинення реєстраційних дій тепер можна подати онлайн

Урядом зроблено черговий крок в посиленні боротьби з рейдерством у сфері державної реєстрації прав нерухомого майна.
Прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1069-р, яким передбачається запровадження сервісної послуги з подання заяви про заборону вчинення реєстраційних дій у електронній формі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
За бажанням фізичної або юридичної особи така сервісна послуга буде надаватися виключно за умови наявності зареєстрованого права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з присвоєним реєстраційним номером такому об’єкту, та використання такою особою кваліфікованого електронного підпису, у тому числі з використанням електронної системи ідентифікації «Mobile ID».
Послуга надається технічним адміністратором Державного реєстру на платній основі.

 

 

Проект «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» підтримує розробку сучасної інформаційної системи для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) в Україні, яка пришвидшить роботу центрів у 10 разів.

Систему під назвою «Вулик» запустять у 10 пілотних ЦНАПах, нещодавно обраних шляхом відкритих конкурсів, до жовтня 2018 року, серед яких ЦНАП міста Чортків (Тернопільська область).

03.10.2018 в рамках впровадження пілотного проекту Чортків відвідала команда фахівців-представників Проекту «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» – Андрій Піскун, Микола Самар, Дмитро Савранчук, а також представник розробника інформаційної системи «Вулик» (систему розробляє українська ІТ-компанія «SoftXpansion Ukraine») – Олег Дацюк.

 

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 327, внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» та змінено форми документів, що подаються для отримання права на виконання будівельних робіт та прийняття об’єктів в експлуатацію.
Оновлені форми вказаних документів розміщені на інформаційному сайті «Міський WEB-портал адміністративними послугами м. Києва» за посиланням http://ac.dozvil-kiev.gov.ua/ та на сайті ДАБІ за посиланням http://www.dabi.gov.ua/blanky-dokumentiv/.

 

Знято заборону на передачу земельних ділянок для містобудівних потреб при відсутності плану зонування та детального плану (ДПТ)

01 квітня 2018 року набрала чинності нова редакція частини третьої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якою знято заборону передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності затвердженого плану зонування або детального плану території.

Поява з 01 січня 2015 році такої заборони мала на меті стимулювання пришвидшення розроблення та затвердження органами місцевого самоврядування необхідної містобудівної документації. Але на практиці, через своє двозначне тлумачення вказана заборона призвела до порушенням прав громадян, які не мали змоги набувати право власності на земельні ділянки для містобудівних потреб, оскільки більшість населених пунктів (переважно у сільській місцевості), у зв’язку з відсутністю достатнього фінансування, так і не змогли розробити необхідну містобудівну документацію.

Варто зазначити, що Верховна рада України протягом останніх років вже розглядала законопроекти щодо зняття описаної вище заборони, проте зняти її (частково) вдалося лише зараз.

З 01 квітня 2018 року, у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», дозволено передачу (надання) земельних ділянок у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у наступних випадках:

  1. розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи;

  2. приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону;

  3. надання земельної ділянки, розташованої на території зони відчуження чи зони безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

  4. надання земельної ділянки для розміщення лінійних об’єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, ліній електропередачі, зв’язку);

  5. буріння, влаштування та підключення нафтових і газових свердловин за межами населених пунктів;

  6. будівництва, експлуатації військових та інших оборонних об’єктів.

Разом із тим, законодавство, навіть щодо перелічених вище випадків, встановлює певні обмеження.

Зокрема, не допускається передача (надання) земельних ділянок, якщо ділянка:

  • розташована в межах зелених зон населених пунктів, внутрішньоквартальних територій (територій міжрайонного озеленення, елементів благоустрою, спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку та соціального обслуговування населення);

  • віднесена до категорії земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного призначення, рекреаційного призначення (крім земель для дачного будівництва), лісогосподарського призначення.

Таким чином, прийняті зміни, серед іншого, дозволять громадянам, які не могли довгий час оформити земельні ділянки для містобудівних потреб у зв’язку з відсутністю планів зонування та детальних планів, реалізувати нарешті своє право (в т.ч. приватизувати ділянку під власним будинком).

Незважаючи на те, що заборона була знята ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі», основною метою якого було вдосконалення процедури надання земельних ділянок для проведення розвідувальних робіт та робіт з будівництва об’єктів трубопровідного транспорту, чинний Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» поширюється на усіх суб’єктів містобудування та на всю територію країни.

 

 

Отримання статусу підприємця

Державна реєстрація особи, яка бажає отримати статус підприємця здійснюється державними реєстраторами підрозділів державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. На підтвердження набуття статусу фізичній особі — підприємцю державним реєстратором видається Виписка.
Фізична особа може набути статусу підприємця з 18 років. Для осіб, які досягли 16 років, але не досягли 18 років, необхідна згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування.
Для державної реєстрації державному реєстратору необхідно пред’явити:
• паспорт,
• реєстраційну картку (Форма 10 – Заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємця),
• реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код),
• нотаріально засвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника, або органу опіки та піклування, якщо заявником є фізична особа, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю.
До відомостей у ЄДР щодо фізичної особи — підприємця включаються такі відомості:
• прізвище, ім’я та по-батькові особи,
• реєстраційний номер облікової картки платника податків,
• адреса місця проживання.
Обмеження
Законодавством України передбачено заборони на здійснення підприємницької діяльності для окремих категорій фізичних осіб, зокрема не можуть бути підприємцями:
• Президент України,
• Народний депутат України,
• Суддя,
• співробітники прокуратури,
• державні службовці,
• нерезиденти, інші особи у випадках, передбачених законодавством.

 

 

Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можна зареєструвати он-лайн

 
 

16 березня Держархбудінспекція спільно з Державним агентством з питань електронного урядування та Координатором проектів ОБСЄ в Україні презентували нову електронну послугу у містобудівній сфері – декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.
Зазначена е-послуга стала вже сьомою у сфері будівництва, повідомив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, і відтепер українці зможуть як розпочати, так і завершити будівництво об’єктів І-ІІІ категорії в режимі он-лайн. Громадяни матимуть змогу подати таку е-декларацію у будь-який зручний час 24 години на добу 7 днів на тиждень через мережу Інтернет.
«У 2016 році майже 50 тис. об’єктів будівництва було введено в експлуатацію на підставі декларації. Однак, навіть користуючись спрощеним декларативним принципом, громадяни продовжують зіштовхуватися із певними незручностями при письмовому заповненні документів та витрачати час на поїздки до ЦНАПів. Е-сервіс унеможливлює подібні негативні чинники», – зазначив Олексій Кудрявцев.
За його словами, завдяки сучасним інформаційним технологіям процедура подачі документів стає максимально прозорою та зручною. «Запровадження електронних послуг сприяє новій якості обслуговування громадян та бізнесу, прозорості діяльності інспекції та зменшенню корупційних ризиків» , – підкреслив Голова Держархбудінспекції. 
«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження реального електронного урядування в України, – говорить Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України. – Доступні та прозорі, не корупційні, швидкі та зручні електронні адміністративні послуги – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес».
Електронні послуги вже доступні через портал Держархбудінспекції e-dabi.gov.ua, а також на Єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.
Пілотний проект як складова кампанії із запровадження електронного урядування в Україні реалізовано за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. «Координатор проектів ОБСЄ в Україні впродовж останніх чотирьох років активно співпрацює з органами державної влади України щодо реалізації ініціатив у сфері електронного урядування. Маємо досить значний перелік проектів, де цифрові технології стали у нагоді для прискорення реформ у соціально-економічній сфері», – зазначив Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Результат надання електронної послуги направляється суб’єкту звернення також в електронній формі. Такі нововведення дозволять заощадити час та зусилля і максимально мінімізують ризики будь-яких можливих зловживань.
Важливим кроком стало налагодження взаємодії між реєстрами ДАБІ та Мінюсту, завдяки якому громадяни також зможуть оформити право власності на нерухомість у електронному форматі. Тепер при оформленні прав власності на нерухомість від громадянина не вимагатимуть надавати державному реєстратору документи про введення об’єкта в експлуатацію в паперовому вигляді, адже реєстратор матиме змогу отримати їх автоматично в режимі он-лайн з єдиного реєстру Держархбудінспекції.
Сьогодні впроваджено 7 електронних адміністративних послуг у будівництві:
∙ повідомлення про початок виконання підготовчих робіт;
∙ декларація про початок виконання підготовчих робіт;
∙ повідомлення про початок будівельних робіт;
∙ декларація про початок будівельних робіт;
∙ подання документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва;
∙ внесення змін до переліку видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва;
∙ декларація про готовність об’єкта до експлуатації.

 
 
 Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

Ви маєте земельну ділянку і бажання побудувати затишний, красивий будиночок. Які складності Вам доведеться долати щоб виконати своє заповітне бажання? Адже складності будуть, але вони долаються на багато легше, якщо дотримуватися певних правил і законів. В першу чергу необхідно встановити межі ділянки. Межі ділянки встановлюють спеціальні служби. Бажано щоб при цьому були присутні сусіди, представник місцевої влади і був складений — Акт винесення меж в натуру.Таким чином познайомилися з сусідами, закладено фундамент добросусідських відносин. Далі геологія. Необхідно знати який грунт під будинком і на якому рівні грунтова вода.Якщо грунтова вода високо, виникає питання про доцільність розміщення підвальних приміщень. І так Вам майже все відомо про ділянку, визначились який будиночок побудуєте, переходимо до дозвільних документів.
Порядок забудови визначається статтею 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та наказом Мінрегіону від 5.07.2011 року «Про затвердження порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки». Згідно з цими нормативними актами, забудовник повинен звернутися до центру надання адміністративних послуг з заявою про надання будівельного паспорта. До заяви необхідно додати: засвідчену в установленому порядку копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, чи договір суперфіцію; ескізні наміри забудови; засвідчену в установленому порядку згоду співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову; проект будівництва (за наявності). Разом з тим законодавство передбачає, що будівництво може здійснюватись на підставі будівельного паспорта, а проект розробляється лише за бажанням замовника. У проектній організації забудовник може замовити індивідуальний проект або ж проект повторного застосування, який, відповідно, буде дешевшим.
Будівельний паспорт видається відділом безкоштовно протягом 10 робочих днів. Час, витрачений на підготовку та подання до відділу вищезазначеної документації, не входить в ці строки. Якщо ж немає повного пакета документів або наміри забудови земельної ділянки не відповідають вимогам законодавства, забудовнику можуть відмовити у видачі будівельного паспорта.
Після отримання будівельного паспорта необхідно подати повідомлення до інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю про початок виконання таких робіт і лише після його реєстрації можна зводити своє помешкання.
Цей порядок стосується будинків площею до 300 кв. м та не вищих за два поверхи.

13.02.2018 р. 16:54:05

Щодо змін до вимог про встановлення особи заявника при поданні документів для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

                                                                                          

Під час формування та реєстрації заяви державний реєстратор, уповноважена особа встановлює особу заявника.
Встановлення особи здійснюється за паспортом громадянина України або за іншим документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, передбаченим Законом України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. Такими документами зокрема є:
а) паспорт громадянина України;
б) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
в) дипломатичний паспорт України;
г) службовий паспорт України;
ґ) посвідчення особи моряка;
д) посвідчення члена екіпажу;
е) посвідчення особи на повернення в Україну;
є) тимчасове посвідчення громадянина України.
Особа іноземця та особа без громадянства встановлюються за паспортним документом іноземця.
У разі подання заяви уповноваженою на те особою державний реєстратор, уповноважена особа перевіряє обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.
Обсяг повноважень особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, перевіряється на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, за допомогою порталу електронних сервісів.
Заява не підлягає формуванню та реєстрації виключно у випадках, передбачених Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

 

Увага! З 1 січня змінено суми адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

  

ОБМІН ДОСВІДОМ

ЦНАП міста Чорткова відвідав управління адмінпослугами Кам’янець-Подільської міської ради

1 лютого делегація Чортківської міської ради у складі очільника ЦНАП Артура ШИМКІВА й спеціалістів відділу державного архітектурно-будівельного контролю Андрія Філіпа і Тараса Чури на чолі із начальником Володимиром Юрківим. ознайомилися в деталях із специфікою роботи зазначених структур.
Обговорення діяльності відділів державного архітектурно-будівельного контролю Чорткова та Кам’янець-Подільського, в особі начальника Олександра СВИРИДИ, стосувалися обговорення питань щодо впровадження у роботі реєстрації повідомлень про початок ицтва перед третіми особами.
Згідно із ст. 245 Кодексу, форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню.
Форма довіреності може бути звичайною письмовою або письмовою нотаріальною. Нотаріально посвідчена довіреність вимагається на вчинення правочину, який потребує нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом або домовленістю сторін.
Відповідно до частини першої ст. 42 Цивільного процесуального кодексу України, повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені, зокрема, довіреністю фізичної особи. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.
Нотаріуси посвідчують довіреності, складені від імені фізичної особи або юридичної особи, на ім’я однієї або кількох осіб з чітко визначеними юридичними діями, які належить учинити представникові.
Посвідчені нотаріусами довіреності, а також довіреності, видані в порядку передоручення, припинення їх дії, підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей у порядку, встановленому Положенням про Єдиний реєстр довіреностей.Довіреність на вчинення правочину, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто довірителем, нотаріусом не посвідчується.
У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посаду, яку вони займають.     Чинними законодавчими актами України не передбачено вимоги зазначати у довіреності паспортні дані довірителя та повіреної особи.
Ст. 247 Кодексу встановлено, що строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана.
Представництво за довіреністю припиняється у разі закінчення строку довіреності; скасування довіреності особою, яка її видала; відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю; припинення юридичної особи, яка видала довіреність; припинення юридичної особи, якій видана довіреність; смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності, смерті особи, якій видана довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.
У разі смерті особи, яка видала довіреність, представник зберігає своє повноваженнB1удівельних робіт саме у двох примірниках для захисту прав громадян міста. Нагальним питанням запозиченого досвіду щодо впровадження інновації у місті Чорткові звучало й збільшення кількості позапланових виїзних перевірок щодо достовірності даних зареєстрованих згідно декларації введення об’єкта в експлуатацію. Надалі обговорення стосувалися підготовки та передачі номенклатури справ та інших документів щодо отримання і виконання повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю.

Щодо діяльності ЦНАП, то в основному звучали питання щодо впровадження інновацій у роботу ЦНАП, а саме актуальність процедури оформлення біометричних паспортів, вартість станції для надання цієї послуги та обчислювання ймовірної кількості заявників. Як повідомила начальник Кам’янецького управління адмінпослуг Ірина ОСТАФІЙЧУК, вартість обладнання для виготовлення біометричних послуг окупиться міській раді протягом піврічного терміну, враховуючи кількість заявників, яких ЦНАП зможе обслуговувати протягом робочого дня.

ЦНАП міста Чорткова систематично здійснює заходи щодо покращення діяльності та спрощення процедури отримання адміністративних послуг для населення не лише міста, а й області загалом.
З початку року та станом на 01.02.2018р. Центром надання адміністративних послуг міста Чорткова зареєстровано 761 результатів звернень, з них 395 послуг відділу з питань держаної реєстрації речових прав на нерухоме майно (залучено коштів на суму 24 483,00 грн); відділу Держгеокадастру у Чортківському р-ні у кількості 142 послуги (залучено коштів 1550,56 грн); Відділ земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища — 142 послуги; Відділ містобудування, архітектури та капітального будівництва — 4; Відділу державного архітектурно-будівельного контролю — 10 послуг.

 

ПРЕДСТАВНИЦТВО ЗА ДОВІРЕНІСТЮ

Щоденно у адміністраторів центру надання адміністративних послуг міської ради виникає необхідність перевірки повноважень особи, що замовляє адміністративну послугу, подає звернення, запит на інформацію чи записується на прийом до посадовців. При цьому особлива увага приділяється випадкам наявності відповідних повноважень представника особи, в тому числі за довіреністю.
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.
Правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки особи, яку він представляє (ст. 239 Цивільного кодексу України, далі – Кодекс).
Ст. 244 Кодексу передбачено, що представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Представництво за довіреністю може ґрунтуватися також на акті органу юридичної особи.
Довіреність – письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представн%я за довіреністю для ведення невідкладних справ або таких дій, невиконання яких може призвести до виникнення збитків.
З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення, а представник зобов’язаний негайно повернути довіреність.
Однією з підстав припинення представництва за довіреністю є її скасування. Особа, яка видала довіреність і згодом скасувала її, повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність.
Права та обов’язки щодо третіх осіб, що виникли внаслідок вчинення правочину представником до того, як він довідався або міг довідатися про скасування довіреності, зберігають чинність для особи, яка видала довіреність, та її правонаступників. Це правило не застосовується, якщо третя особа знала або могла знати, що дія довіреності припинилася.
Дублікат довіреності може бути виданий нотаріусом тільки довірителю, так як при його видачі нотаріус з’ясовує відсутність підстав припинення представництва за довіреністю, передбачених ст. 248 Кодексу, які можуть бути перевірені у разі видачі дубліката виключно довірителю.
Крім того, оскільки довіреність є одностороннім правочином, а також враховуючи положення ст. 8 Закону України «Про нотаріат» щодо нотаріальної таємниці, такий документ (дублікат) може бути виданий лише особі, від імені якої вчинялася нотаріальна дія.
Довіреності, які видані іноземними органами і будуть пред’являтися на території України, мають відповідати вимогам, встановленим чинним законодавством України та міжнародним договорам.

 

ПИТАННЯ, З ЯКИМИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО АДМІНІСТРАТОРІВ ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ:

Чи обов´язково змінювати паспорт-книжечку на ID-картку?
Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта – втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних особи власника документа. Отже, обов’язку змінювати паспорт зразка 1994 року на ID-картку немає. Разом з цим треба розуміти, що паспорт-книжечка в умовах сучасних технологій практично не захищений від підроблення, тому оформлення ID-картки є доречним з міркувань безпеки та захисту від шахрайства.

 

 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту