Чортків online
 
 
 

 

Генеральний штаб ЗС України затвердили Довідник із правами та обов’язками, а також алгоритмом дій війсковосложбовця у разі поранення чи травми. Довідник розроблено для військовослужбовців
Збройних Сил України, які отримали поранення, травми чи захворювання під час військової
служби.
У довіднику зібрано корисну інформацію:
– як отримати направлення на лікування, реабілітацію чи оздоровлення;
– на що важливо звернути увагу під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії;
– які пільги та грошові виплати належать військовослужбовцю;
– які документи потрібно отримати і до кого за ними звертатись.
У довіднику зібрано найбільш поширені запитання серед військовослужбовців, які отримали
поранення/травму чи захворіли під час виконання службових обов’язків. У випадку запитань, які
не передбачені даним Довідником, будь ласка, телефонуйте на номер гарячої лінії Міністерства
оборони України 0 800 500 442
 
 
⚡️В Україні стартує програма грантів для малих та середніх жіночих та сімейних підприємств
Малі та середні сімейні й жіночі підприємства мають шанс отримати гранти на розвиток бізнесу через програму USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
▪️Який розмір грантів?
У межах ініціативи планується надання грантів у розмірі від 10 тис. до 35 тис. доларів США.
▪️На які цілі надаватиметься грантова підтримка?
Грантову підтримку може бути надано на такі напрями:
• релокація бізнесу,
• відкриття нового напряму бізнесу,
• масштабування бізнесу на території України,
• вихід на міжнародні ринки.
▪️Хто може подати заявки на участь у грантовому відборі?
До участі у грантовому відборі допускатимуться лише грантові заявки від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які відповідним чином зареєстровані згідно із законодавством.
❗️Увага. Під час конкурсу не розглядатимуться грантові заявки від бізнесів, основна діяльність яких передбачає перепродаж товарів і послуг.
▪️Як взяти участь?
Процес подання заявок відбуватиметься в один етап. Заявники повинні подати заповнену грантову заявку ( https://docs.google.com/…/1UD5ZI76P1Ih1MSKzY29WpKp…/edit ) та деталізований бюджет гранту ( https://docs.google.com/…/1pQWbTPOtDvm2aOVxU0Z1…/edit…? ). Інструкції щодо заповнення заявки та шаблони доступні у форматі Word за цим посиланням https://drive.google.com/…/1_JnL3Q4iZ7DTkhyaKh2Yiaen1OK… .
▪️Термін подачі заявок?
Заявки на участь у програмі можна подати до 24 липня 2023 року.
Більше інформації про заявку, необхідні документи та критерії відбору – за посиланням https://chemonics.submittable.com/submit/260666/2023-033 .
❗️ Міністерство юстиції України запустило інформаційну кампанію щодо системи надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства.
Розголос важливий – це спонукає інших звертатися
по допомогу!
☝️ Якщо ви або ваші близькі та друзі потребують такої допомоги, звертайтесь за телефоном Гарячої лінії 📲 0 800 213 103
 
єВідновлення: що робити, якщо у Дії не відображається ваше житло?

Завдяки державній програмі єВідновлення українці можуть отримати кошти на ремонт пошкодженої внаслідок війни домівки. Втім, у деяких громадян їхнє житло на порталі не відображається. Це унеможливлює подачу заяви. Що робити у такому випадку, пояснили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

▪️Перший спосіб. Звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у вашій громаді. Він внесе дані в реєстр. За їх відсутності в реєстрі чи архівах направить запит до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) для підтвердження права власності.

▪️Другий спосіб. Якщо право на нерухоме майно виникло до 2013 року, подати заяву на його державну реєстрацію також можна у Дії. Для цього на порталі необхідно обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» і «Подати заяву».

Докладніше про документи, які потрібно зібрати, та алгоритм дій для подачі заяви роз’яснено за посиланням.

 

Безкоштовні навчання для дорослих та дітей від Освітнього Хабу Тернопільщини! 🤩📚 ➡️ Напрямки: ✅ англійська мова, ✅ українська мова, ✅ вибір професії👷‍♀️👮‍♂️, ✅ гнучкі навички (тайм-менеджмент, ораторське мистецтво, комунікація, емоційний інтелект, аналітичне мислення), ✅ проектний менеджмент📈, ✅ методики виховання дітей 🧑‍🦰🧑‍🦱 та багато іншого! Більшість заходів відбуваються онлайн!📱💻 Детальніше в Телеграм-каналі👉🏼https://t.me/osvitniyhubternopil

 
У вівторок, 16 травня, о 14:30 відбудеться зустріч інціативної групи щодо утворення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Чортківської міської ради. Запрошуємо бажаючих прийняти участь.
Зустріч відбудеться в Чортківській міській раді за адресою: місто Чортків, вулиця Шевченка 21.

❗️ Робота управління у цифрах КВІТЕНЬ 2023 ❗️
У квітні ми:
✅ Призначили і виплатили державні допомоги на загальну суму 3 455 млн. грн.
✅Призначили і передали відомості для виплати допомоги на загальну суму 3 353 млн. грн. вимушено переміщеним особам.
✅Надали допомог з бюджету нашої громади на 70 тис. грн.
🥰І найприємніше!🥰
✅Привітали п’ятьох жителів громади з нагоди їх довголіття( 90 річчям).Зичимо їм доброго здоров’я та мирного неба
 
 ⚠️До уваги вимушених переселенців, які проживають у Чортківській громаді (м.Чортків, села Біла, Бичківці, Горішня Вигнанка, Переходи, Пастуше, Росохач, Скородинці)⚠️

🗓️04 травня 2023 р у м. Чортків за адресою вул. Івана Франка, 1 (Будинок культури) з 11:00 – 16:00 працюватиме мобільна бригада Благодійного фонду “Право на захист” зі збору даних на отримання фінансової допомоги переселенцям від УВКБ ООН. А саме, 2220 грн на місяць на особу з розрахунком на 3 місяці!

✍️Подати заявку можуть ВПО, які перемістились після 24.02.2022р, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону) та має певні категорії вразливостей. Наприклад:

📌родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
📌родина, яку очолює одна/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;
📌родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо. з документальним підтвердженням) ;
📌прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Не зможуть зареєструватися тільки ті родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій!!!

❓Маєте питання – пишіть нам у телеграм-канал https://t.me/IDPhelp.
🌐Детальна інформація щодо отримання грошової допомоги від УВКБ ООН через офіси БФ «Право на захист» на офіційному сайті https://r2p.org.ua/rozshyreno-kryteriyi-lyudej-shho-mozhut-otrymaty-dopomogu-vid-uvkb-oon/

Робота управління у цифрах БЕРЕЗЕНЬ 2023 У березні ми: *Призначили і виплатили державні допомоги на загальну суму 3 414 млн. грн. *Призначили і передали відомості для виплати допомоги на загальну суму 3 370 млн. грн. вимушено переміщеним особам. *Надали допомог з бюджету нашої громади на 523 000 тис. грн. І найприємніше! *Привітали шістьох жителів громади з нагоди їх довголіття( 90 річчям). Зичимо їм доброго здоров’я

 
Як отримати довідку про перебування військовослужбовця у полоні?

▪️Ця довідка входить до переліку обов’язкових документів (щодо військовослужбовців), які подаються до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
▪️У разі встановлення такого факту особа та/або члени її сім’ї можуть отримати державну допомогу у розмірі 100 000 гривень.
▪️Порядок отримання довідки затверджено постановою КМУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/55-2023-%D0%BF#Text
Нагадуємо, що у “Telegram” створено канал для людей, котрі через війну залишили свій дім та знайшли свій прихисток в Чортківській громаді (м.Чортків, с.Біла, с.Бичківці, с.Горішня Вигнанка, с.Переходи, с.Пастуше, с.Росохач, с.Скородинці). Приєднатись можна за посиланям https://t.me/+pSaDyQEvkQA4ODZi , або за допомогою QR-коду.

Допомога малозабезпеченим: які доходи враховуються при розрахунку розміру допомоги?

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – це щомісячна допомога, яка надається у грошовій формі, розмір якої залежить від доходів сім’ї, і є різницею між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом. 

Сам середньомісячний сукупний дохід обчислюється з урахуванням таких видів доходів:

 • заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
 • грошове забезпечення військовослужбовців;
 • пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
 • стипендія, в тому числі з сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам із їх числа);
 • соціальні виплати, в тому числі пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
 • допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
 • грошові перекази, отримані з-за кордону;
 • дивіденди від цінних паперів;
 • інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Ще раз наголошуємо, що право сім’ї на цей вид допомоги залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПІЛЬГ ТА ДОПОМОГ

Постановою Уряду № 1320 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій», прийнятою 15 листопада цього року, спрощується порядок призначення окремих видів державної допомоги та удосконалюється порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сімʼї для всіх видів державної соціальної допомоги.

Так, для розрахунку щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, затверджений постановою КМУ від 02.08.2000 № 1192, враховувати середньомісячний сукупний дохід сім’ї – обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї, одержаний ними впродовж шести місяців (шість становитимуть два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги на догляд).

Також забезпечено надання громадянам Республіки Польща, які перебувають на території України державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Кілька змін впроваджено Урядом і для врегулювання питання розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Зокрема:

1) скасовано застосування „умовного доходу” для учнів професійно-технічних закладів освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які не досягли 18-річного віку;

2) враховуватимуться лише фактично отримані доходи для осіб, які перебували у складних життєвих обставинах внаслідок тривалої хвороби; осіб, які працевлаштувались або забезпечили себе роботою самостійно протягом періоду отримання допомоги на дітей одиноким матерям або державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; осіб які досягли пенсійного віку, проте не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу;

3) враховуватимуться 0,5 розміру мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи – для працездатних працюючих/непрацюючих осіб, які не мали доходів, доходи яких були меншими за 0,5 розміру мінімальної заробітної плати протягом періоду, за який враховуються доходи.

4) При визначенні права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної допомоги на дітей одиноким матерям не враховуватиметься друге житло, яке належить членам сім’ї та знаходиться на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або житло, яке зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження та знищення після бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, а також житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності; житла, на яке оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, в тому числі на яке оформлено право на спадщину, не здається в оренду. Це має бути підтверджено актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи.

5) У разі звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям  державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям особою, яка навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та перебуває на повному державному утриманні, відповідна допомога призначатиметься їй на осіб, які входять до складу сім’ї. При цьому така особа до складу сім’ї не включатиметься.

Також змінилися правила виплат державної соціальної допомоги та пільг. Зокрема,  Змінами до постанови Уряду від 7 березня 2022 р. № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану» передбачено, що:                           

   1) строк виплати допомог і пільг продовжуватиметься лише особам, які проживають на території територіальних громад, віднесених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) (далі – Перелік);                                                                             

  2) особам, які не проживають на території територіальних громад, внесених до Переліку, строк виплати державної соціальної допомоги та пільг продовжується до 31 грудня 2022 р. (включно);                               

  3) у разі виключення територіальної громади із Переліку державна соціальна допомога та пільги продовжуватимуть виплачуватися протягом місяця, в якому територіальну громаду виключено з Переліку, та протягом наступного місяця після її виключення;                                 

4) надано можливість подання заяви з необхідними документами та/або відомостями для проведення перерахунку державної соціальної допомоги, яка виплачується у період воєнного стану.

Також постановою Уряду поновлюються норми постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 р. № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» (а саме: підпункт 2 пункту 1 цієї постанови – строк звернення за призначенням державної допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни).

Призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Кожна сім’я, у якої народилася дитина, має право на отримання одноразової

 натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Сім’ї,  в яких народилася дитина, мають право на отримання набору необхідних речей для новонародженої дитини. Також батьки, які не отримали одноразову натуральну допомогу “пакунок малюка”, мають змогу отримати грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за їх бажанням.

Батьки, у яких народилася дитина мають право вибору між одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. 

Рішення про призначення компенсації приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій/районних військових адміністрацій, виконавчим органом міської ради на підставі заяви одного з батьків, у яких народилася дитина, а в разі їх відсутності — патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів новонародженої дитини, поданої особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача. 

Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. 

 Станом на 01.11.2022 вартість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” становить 6603,00грн.

На період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення або скасування, перерахування грошової компенсації отримувачам може здійснюватися на будь-який рахунок, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”, у разі неможливості відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання.  Отримувач може використовувати призначену грошову компенсацію на придбання будь-яких товарів у будь-яких закладах торгівлі. 

Від початку року призначено  і зараховано для виплати  грошової компенсації вартості натуральної допомоги “пакунок малюка” 114 одержувачам на суму 738135.00 грн.

Роз’яснюємо громадянам, які безкоштовно розмістили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб та виявили бажання оформити компенсацію витрат за їх тимчасове розміщення – АЛГОРИТМ ДІЙ:

Крок 1. Власники житла, що розмістили переселенців, зобов’язані не пізніше наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати письмове повідомлення за встановленою формою та копії документів до управлння соціального захисту та охорони здоров”я  за адресою м.Чортків вул.Шевченка, 21

паспорт громадянина України – власника житлового приміщення; паспорт  внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;

 • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (код);
 • довідку про взяття на облік ВПО;
 • документи, що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням (за потреби – договори оренди (найму) житла державної або комунальної власності, свідоцтва про право на спадщину за заповітом/законом).
 • документ, що підтверджує повноваження на представництво інтересів власників житла.

Крок 2. Із 1 по 5 число кожного місяця власники житлового приміщення подають до департаменту заяву встановленого зразка із зазначенням даних про переміщених осіб та кількісті днів, протягом яких вони проживали.

Разом із заявою власники житла надають:

 • документи, які посвідчують їх особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації (при першому зверненні чи у разі зміни рахунка).

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! З 01.10.2022 оновлено перелік осіб, за яких нараховується компенсація, а саме:

 • які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя;
 • які перемістилися з території територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації;
 • житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

 

Наголошуємо на відповідальності за подання достовірних відомостей, які впливають на право отримання компенсації, в тому числі щодо факту розміщення та проживання ВПО та своєчасного повідомлення про зміни обставин (про припинення розміщення).

Роз’яснення з цих питань за телефонами: 2-38-33.

До відома, за вересень компенсацію призначено 128 власникам житла за розміщення  ВПО, за серпень – 113 власникам житла за розміщення  ВПО, за липень – 186 власникам житла за розміщення 453 ВПО.

«Запитували – відповідаємо»

         Питання: Як буде проводитися виплата пільг на житлово-комунальні послуги з 1 січня 2023 року?

Відповідь: постановою КМУ від 16 вересня 2022 року № 1041 визначені зміни щодо порядку надання пільг на оплату  житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Так, уже з жовтня поточного року пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу виплачує Пенсійний фонд України.

До 01 січня 2023 року пільги надаються у грошовій безготівковій або готівковій формі, далі – виключно у грошовій готівковій формі.

Питання: Отримую пільги в грошовій безготівковій формі, на який рахунок будуть перераховувати кошти на виплату пільг з 1 січня 2023 року?

Відповідь: із 1 січня 2023 року виплата пільг  буде проводитись Пенсійним фондом України шляхом перерахування коштів на:

– пенсійні рахунки осіб, які одержують пенсію, в уповноважених банках або через відділення організації, що здійснює виплату та доставку пенсії та грошової допомоги;

– поточні рахунки осіб, які не одержують пенсію, відкриті в АТ «Ощадбанк» за зверненням органів Пенсійного фонду України без отримання від одержувачів заяв про виплату пільги з відкриттям рахунка в банку, про що органи Пенсійного фонду України інформують пільговиків (у паперовій формі або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України). При цьому виплата пільг здійснюється після укладення пільговиками договору банківського рахунка з АТ «Ощадбанк».

 Додатково повідомляємо, що починаючи з 1 грудня 2022 року з питань нарахування та виплати пільг необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду України.

Управління соціального захисту та охорони здоров”я інформує, що 27.10.2022 на комісії з  розгляду питань щодо надання адресної грошової допомоги 25-ти  громадянам Чортківської територіальної громади  виділено 101500 гривень.

  Управління соціального захисту та охорони здоров’я Чортківської міської ради повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 №1041 було внесено зміни в умови надання житлових субсидій 

на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, а саме:

– надано право на отримання субсидії домогосподарствам, у складі яких є особи, що перебувають за кордоном понад 60 днів протягом періоду дії воєнного стану в Україні та двох місяців після його припинення чи скасування;

– при визначенні права на субсидію особам, які мають у власності більше ніж одне житлове приміщення не враховується житло, яке знищене/непридатне для проживання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, або з інших причин, за наявності відповідної інформації у державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування такого факту знищення/пошкодження житлового приміщення;

– для осіб, які втратили роботу в період воєнного стану в Україні, зареєструвалися в Державній службі зайнятості, з виплатою допомоги по безробіттю, при розрахунку житлової субсидії не враховується сума отриманої заробітної плати. В такому разі буде враховуватися лише розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Зазначені зміни застосовуються з 23.09.2022.

 

 

На засіданні комісії з питань підтримки осіб Чортківської міської територіальної громади, які страждають на рідкісні захворювання, 12-ом жителям  виділено кошти в сумі  85 тис.гривень

 

Уряд постановою №1094 вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Асоціація міст України пояснює основні зміни Порядку:

 1. Обмежено перелік осіб, за яких можна отримати компенсацію

Починаючи з жовтня компенсацію можна отримати за розміщення ВПО:

– які перемістилися з Криму чи Севастополя, або громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

– житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження;

– з громад Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької та Київської областей, м. Києва, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, які переселились у вересні (за цих громадян компенсація виплатиться тільки за вересень; умовою виплати є подача відповідних документів до 5 жовтня).

 1. Товариство Червоного Хреста України визначено органом, який буде здійснювати компенсацію за розміщення ВПО нарівні з держбюджетом

Персональні дані особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, передаються Товариству Червоного Хреста України для здійснення компенсації за його рахунок.

 1. Розмір компенсації за розміщення ВПО збільшено вдвічі

У період з 1 жовтня 2022 р. по 31 березня 2023 р. сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

Компенсація особам, що розмістили ВПО, виплачується за рахунок коштів державного бюджету, коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, іноземних держав та міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об’єднань, інших не заборонених законодавством джерел.

 

                                        Інформує соціальний захист.     

           З метою створення в громаді системи гарантій соціальної захищеності найбільш вразливих верст населення за підтримки міського голови та депутатського корпусу Чортківської міської територіальної громади,  за 9 місяців поточного року  Управлінням соціального захисту та охорони здоров”я  надано адресну допомогу 275-ти жителям громади на загальну суму 1157,0 тис.грн. крім того 13-ти жителям, які страждають на рідкісні захворювання надано допомогу на загальну суму 657,5 тис.грн.,  980- ть жителів скористались безкоштовними рецептами, вартість яких становить 976,0 тис.грн. 48-ми жителям м.Чорткова, житло яких пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації у  2022 році надано допомоги на загальну суму 1237,3 тис.грн., 30-ти жителям громади які надають соціальні послуги  на непрофесійній основі  виплачено компенсації на загальну суму 560,0 тис.грн., 5-ом хворим хронічною  нирковою недостатністю відшкодовано вартість проїзду  на загальну суму 50,3 тис.грн. На  фінансування видатків на компенсаційні   виплати  за пільговий проїзд окремих категорій громадян витрачено 1150 тис.грн. Пільговим проїздом скористалися 1538 жителів громади.

 

 

 

Керівникам підпримств та установам комунальної  власності!

16 вересня 2022року Кабінету Міністрів України прийнято постанову  № 1045  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1045-2022-%D0%BF#Text у якій внесено зміни 

щодо Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги під час розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану.

Право на компенсацію надано приватним закладам, які безоплатно розмістили внутрішньо переміщених осіб.

 

 

 


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту