Чортків online

Інформація НУШ

Нормативно-методичне забезпечення НУШ

Співучителювання. Що це і навіщо

7 обов’язкових осередків для класу НУШ

Осередок Комунікації

У цьому окремому куточку збирається весь клас, щоб проводити ранкове коло та цікаві заходи, обговорювати та закріплювати пройдений матеріал. Якщо в колективі назріває проблема — це чудове місце, щоб її проговорити та розв’язати. Вчитель проводить тут з дітьми розмови, що об’єднують, підбадьорюють, піднімають дух і надихають.

Що тут може бути?

Килимок, стенд «Мій настрій», Коло Вибору, пристрої для зарядки гаджетів.

Тематичний Осередок або Зона Відкриттів

Учні обожнюють цей простір у класі — він найяскравіший і постійно видозмінюється залежно від теми уроку, пори року чи свят. Тож не забувайте щоразу додавати сюди щось новеньке. Наочні матеріали в цій зоні мають бути націлені на те, щоб підкреслити і виділити те головне, що вивчаєте в предметі.

Що тут може бути?

Кишені для змінної інформації, маркерна та магнітна дошки, гірлянди з малюнками, Класний Куточок, Стіна Слів, щоденні учнівські рутини, друковані матеріали з теми предмета й тематичні інструменти.

Осередок Тиші

Це острівець, де панує атмосфера спокою і релаксу. У дітей теж може бути поганий настрій протягом дня чи боліти голова, і вони в такий момент будуть раді усамітнитись і трохи відпочити. Дратує галас? Ось навушники зі звукоізоляцією. Стомився? Згорнись калачиком на пуфі чи пірнай у яйце-райце. Лише 10–20 хвилин — і дитина знову сповнена енергії!

Що тут може бути?

Мінідиванчик чи ліжечко з покривалом, пуфи, навушники зі звукоізоляцією, яйце-райце, іграшка-обіймун.

Осередок Матеріалів

Що тут може бути?

Навчальні матеріали (підручники, карти, довідники, словники, таблиці), канцелярія (ножиці, пензлики, олівці), матеріали для творчості (фарби, пластилін, кольоровий папір), паперові рушники.

Ідея: попросіть учнів скласти список, чого їм бракує чи хотілося б додати в Зону Матеріалів. А ще встановіть з дітьми правило про організацію та підтримання порядку в цій зоні.

 

Осередок Новин

Цей простір відповідає за формування навичок невербального спілкування. Тут діти можуть подивитись розклад уроків, інформацію про дні народження, шкільні свята та позашкільні заходи. Там само ви розмістите і куточок чергових та дошку об’яв. Доречно вивішувати тут і матеріали з опитуваннями.

Що тут може бути?

Стенд «Новини нашого Класу», календар, розклад, об’яви, списки завдань.

Осередок Читання

У кожному класі обов’язково має бути мінібібліотека з книжками, орієнтованими на вік дітей. Так кожна дитина щодня зможе самостійно обирати саме ту книгу, яка їй до вподоби. Важливо, щоб книгу можна було прочитати за 10–15 хвилин (для молодшої школи). Розмістити мінібібліотеку можна не лише в шафі, а й у великих коробках. Чудово, якщо книги будуть посортовані за темами.

Осередок Вчителя

Вчительський простір не обмежується безликим столом посеред кімнати. Ця зона — ваша візитівка, за якою оточення навіть підсвідомо робитиме висновок, що ж то за персона перед ними. Тож дайте обличчя вашому персональному простору! Допоможуть сімейні світлини в рамках, симпатичний горщик з кімнатною рослиною, сувеніри від ваших дітей чи учнів, настільний крафтовий календар, пісочний годинник. На стіні поряд зі столом можете розмістити ваші сертифікати про підвищення кваліфікації, дипломи.

Що доречно розмістити?

Стіл, тумбу, сертифікати та інші нагороди, милі серцю дрібниці.

 

Орієнтовний перелік засобів навчання в початковій школі

 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту