Чортків online

Міжнародно-технічна допомога

      07 вересня 2018 року наше місто підписало Меморандум про співпрацю з міжнародною неурядовою організацією 350.org. Даний Меморандум підписаний задля досягнення спільно важливої цілі «100% відновлювальних джерел енергії в енергобалансі міста Чорткова до 2050 року», створення позитивної та інвестиційно привабливої ідентичності Чорткова на всеукраїнському та міжнародному просторі, втілення в життя найкращих світових практик в сфері енергоефективності, відновлювальних джерел енергії, кліматичної адаптації. Даний проект підтримало 4 міста в Україні – Житомир, Чортків, Кам’янець-Подільський, Львів.

 

Чортківською міською радою спільно із Товариством Розвитку Сольця Куявського (м.Солець Куявський, Куявсько-Поморське воєводство, Польща) розроблено проект «Польський досвід для розробки Стратегічного плану розвитку Чортківської міської ради Тернопільської області на 2019-2026 роки». Даний проект був відібраний до фінансування у рамках Програми RITA «Зміни в регіоні», яка комплексно підтримує міжнародну співпрацю від допомоги в опрацюванні концепції проекту до побудови проектного партнерства через фінансування найкращих ініціатив. На реалізацію проекту по розробці Стратегії розвитку міста Чорткова на 2019-2026 роки виділено кошти в розмірі 59 148 злотих.

 

«Північно Екологічна Фінансова Корпорація(НЕФКО)»-міжнародна фінансова організація, яка створена в 1990 році п»ятьма Північними країнами: Данією, Ісландією, Норвегією,Фінляндією і Швецією. НЕФКО надає кошти для реалізації різних екологічних проектів в Східній Європі, що спрямовані на покращення екологічного стану, фінансує проети по скороченню екологічно небезпечних викидів – парникових газів і токсичних речовин.

   У 2016 році Чортківська міська рада виявила зацікавленість у співпраці з цією організацією. Відділом муніципального розвитку, інвестицій та енергоменеджменту була розроблена проектна пропозиція на тему «Термосанація будівель Чортківської загальноосвітньої школи №5 та дошкільного закладу №9» та «Енергозберігаючі заходи. Капітальний ремонт електричних мереж 0,23 кВ вуличного освітлення в місті ЧортківТернопільської області».

   В травні 2017 року наше місто було відібране даною організацією  і розпочався процес співпраці по проекту «Термосанації будівлі загальноосвітньої школи №5 та дошкільного закладу №9». Представниками НЕФКО був здійснений робочий візит у місто для обговорення подальшої співпраці, а також було призначено консультантів відповідальних за надання підтримки місту у піготовці та реалізації проекту.

    Рішенням міської ради 19 липня 2017 року №184-од затверджено склад робочої групи для реалізації інвестиційного проекту «Підвищення енергетичної ефективності м.Чортків», яка розпочала виконання всіх організаційно- технічних заходів визначених проектом.

   Першим етапом стало розробка бізнес-плану даного проекту. В ньму обумовлено техніко-економічне обгрунтування даного проекту. Цим проектом передбачено здійснення таких заходів:

 • теплоізоляція трубопроводів та запірної арматури системи опалення
 • встановлення модульного індивідуального теплового пункту
 • встановлення термостатичних регуляторів на опалювальні прилади
 • заміна старих вікон та дверей на енергозберігаючі
 • утеплення стін
 • утеплення підлоги над проїздами
 • вдосконалення вентиляції з системою рекуперації

   Наступним кроком стало погодження даного проекту в Міністерстві фінансів України. Мінфін погодив запозичення до бюджету міста Чортків Тернопільської області у формі отримання кредиту від міжнародної фінансової організації НЕФКО у сумі 8 млн.грн. під 3 % річних на 5 років зі щоквартальним погашенням даного кредиту рівними платежами відповідно до кредитного договору.  

   29 грудня 2017 року між Чортківською міською радою і Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією підписано кредитний договір, в якому обумовлено всі фінансові сторони, а саме, суму кредиту, його виплата, повернення та можливість дострокового виконання договору, проценти та штрафні санкції при невиконанні умов договору, зобов»язання щодо проекту, щорічні звіти та інші зобов»язання. Ще одним досягненням міста стало додаткове виділення в рамках даного проекту Фондом Е5Р грантових коштів в сумі 2 628 624 грн. Ці кошти надаються для реалізації даного проекту на безповоротній основі та без сплати жодних відсотків.

   Зараз триває процес розробки проектно-кошторисної документації проекту, де мають бути описані роботи по заходах, передбачених в даному проекті, зведений кошторисний розрахунок майбутніх робіт та послуг, розрахунки при виборі відповідного обладнання, технічні умови та вказівки.

 

 

Наше місто приєдналось до Європейської Ініціативи «Мери за економічне зростання» 20 червня 2017 року. Міський голова Володимир Шматько взяв участь в урочистій  церемонії підписання ініціативи Європейського Союзу, яка відбулася в Києві за участі  перших 20 українських міст. Проект «Мери за економічне зростання» (M4EG) – це нова ініціатива ЄС, що розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства і  прагне створити розгалужену регіональну професійну спільноту, що вимагатиме певного залучення членів Ініціативи, проте водночас створить для її членів можливості значної підтримки експертів та колег з інших муніципалітетів, сприяння у поширенні історій успіху, а також передачі знань та грантовій підтримці для муніципалітетів, які було відібрані на конкурсній основі.

Приєднавшись до Ініціативи, органи місцевого самоврядування 20 територіальних громад з усієї країни добровільно прийняли на себе зобов’язання активно сприяти економічному розвитку та створенню нових робочих місць відповідно до найкращого європейського досвіду.

 

У Києві під час проходження конференції “Енергоефективність в малих містах. Виклики і рішення”, було оголошено старт новому проекту GIZ “Енергоефективність у громадах-II”, що впроваджується за дорученням уряду Німеччини.

У ході проведення конкурсу Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH визначили 20 міст- партнерів, які візьмуть участь у новому проекті з листопада 2017 року до весни 2020 року.

Місто Чортків стало одним із переможців в даному проекті і разом з іншими містами отримають величезний досвід попередніх проектів, можливість обміну інформацією між усіма містами України у напрямку енергосервісу у бюджетній сфері, її правові засади, перешкоди та можливості.

Урочиста церемонія підписання відбулась 2 листопада 2017 року у м. Києві.

 

Угода Мерів

26 жовтня 2016 року  у столиці Вірменії місті Єревані відбулася церемонія урочистого підписання двадцятьма мерами міст з різних країн Східного партнерства “Угоди мерів по клімату і енергії». Серед підписантів – міський голова нашого міста Володимир Шматько.

title

Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписантом Угоди Мерів є від 30.03.2016 року місто Чортків, яке взяло на себе добровільне зобов’язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 40% до 2030 року, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії. 

Щоб досягти цієї мети, місцеві органи влади зобов’язуються:

– Провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території на протязі року з дати підписання Угоди;
– Підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку (Sustainable Energy Action Plan – SEAP, далі – План Дій)схвалений місцевою радою, протягом двох років з дня приєднання до Угоди Мерів, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди;
– Готувати через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звіт про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;
– Просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, шляхом проведення Місцевих Днів Енергії в містах;
– Поширювати ідеї Угоди Мерів, зокрема, заохочуючи інші місцеві органи влади до її підписання, та беручи участь у всіх заходах під егідою Угоди Мерів (підсумкова річна церемонія Угоди Мерів та різноманітні тематичні семінари).
– Підписанти, погоджуються з тим що можуть бути виключені з переліку учасників Угоди в разі невиконання вимог вчасного надання вищезазначених документів (План Дій та поточні звіти).
День Енергії – місцева подія, яка має на меті підняти суспільне усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлюваних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату. Зазвичай організовуються у певний визначений час, чи будь-який довільний на вибір місцевого органу влади. Набір заходів може бути довільним, але як правило включає тематичні семінари, оглядові екскурсії, виставки, тощо.
Оскільки мета 40% зниження викидів CO2 стосується усієї географічної території муніципалітету, зокрема і приватного житла, підприємництва та транспорту – надзвичайно важливо залучати громаду до спільних зусиль в реалізації Плану Дій міста. Кожен підписант Угоди повинен усвідомити що максимальне залучення громади до цих процесів можливе лише шляхом ефективної комунікації між владою та людьми, а також постійним нагадуванням важливості ролі саме громади в цьому процесі.

 Чортківська міська рада надає План дій сталого енергетичного розвитку і клімату міста Чорткова до 2030 року

План_дій_сталого_енергетичного_розвитку_і_клімату_міста_Чортків_до_2030_року

 
Асоціація Енергоефективні міста України

title
Асоціація “Енергоефективні міста України” (АЕМУ) – добровільне, недержавне, неприбуткове об’єднання органів місцевого самоврядування створене з метою задоволення потреб своїх членів і відповідних територіальних громад у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, розвитку співробітництва та обміну досвідом з українськими і закордонними партнерами в ділянках ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля та забезпечення сталого розвитку поселень.

Серед пріоритетних напрямків діяльності АЕМУ:

 • розбудова організаційного і управлінського потенціалу органів місцевого самоврядування для вирішення проблем міського енергетичного сектору на основі міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту»,
 • об’єднання зусиль і мобілізація наявних ресурсів усіх зацікавлених сторін для напрацювання і реалізації нової енергетичної політики,
 • впровадження сучасних технічних і фінансових підходів, спрямованих на підвищення енергоощадності, енергоефективності та енергетичної безпеки,
 • формування нового ставлення громадськості і культури поведінки в побуті щодо використання традиційних і відновних джерел енергії та захисту довкілля.
  Чортківська міська рада рішенням п’ятої сесії сьомого скликання від 19 лютого 2016 року стала членом Добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування — Асоціації “Енергоефективні міста України”.

 

 

 

 

 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту