Чортків online

Варто подивитись у Чорткові

ТОП–10

(Фото: Орест Лижечка, Володимир Тихович, Олексій Гуска, Назарій Наджога,  Maxim Ritus та інтернет джерела)

1 Церква Вознесіння Господнього (вул. Залізнична, 83)

Унікальний витвір українського дерев’яного зодчества, споруджено народними умільцями.

Побудована у 1717 році. Унікальність церкви Вознесіння Господнього в Чорткові в тому, що її побудували без гвіздків. Являє собою тризрубну споруду з навісним дахом з дерев’яних пластин. Замість величезних куполів тут маленькі башти з хрестами і скромні віконця. Історія церкви бере початок більше 300 років тому.

  Переглянути на карті
 2 Церква Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Церковна, 12)

Найдавніший духовний храм Чорткова.

Дерев’яна святиня з дзвіницею визнана зразковим народним пам’ятником архітектури Поділля. А головним надбанням церкви вважають збережений іконостас XVIII століття.

  Переглянути на карті
 3  Костел Святого мученика єпископа Станіслава і Матері Божої Святого Розарію (вул. Шевченка, 2)

Одна з найкрасивіших неоготичних споруд України.

Кам’яні мури святині пережили складні часи, з ними пов’язано багато історій та легенд. Сьогодні це діючий храм та усипальниця польської знаті. Зеленуваті вежі костелу видно практично з будь-якої точки міста, а таємні ходи й лабіринти під ним зберігають вікові секрети.

  Переглянути на карті
 4  Замок Гольських (вул. Замкова)

Над річкою Серет, біля самого підніжжя гори залишилися величні руїни колись кам’яної фортифікаційної споруди, що зберігає багато переказів і память про славетні битви, – Чортківського замку.

Збудований у 1610 році Станіславом Гольським.

  Переглянути на карті
 5  Церква Святої Покрови (вул. Олени Теліги, 16)

Церква Покрови Пресвятої Богородиці збудована у 1905 році на місці джерела, що раптово з’явилося. Вода в ньому виявилася цілющою. У 1998 році напередодні святкування тисячоліття хрещення Русі на дзвіниці встановили годинник, який о сьомій годині вранці і ввечері грає церковний гімн “Боже, великий, єдиний”. 

  Переглянути на карті
 6

Годинникова вежа та торгові ряди (пл. Ринок, 18)

Годинникова вежа є унікальною для України завдяки дерев’яній фахверковій вежі з швейцарським годинником з чотирма циферблатами. Споруджена на межі ХІХ-ХХ століть. Годинникова вежа із флюгером-півником вже стала візитівкою міста та полюбилась кінематографістам. 

 

  Переглянути на карті
 7  Міська ратуша (вул. Шевченка, 21)

Красива архітектурна споруда, що вже понад 90 років прикрашає центральну площу містаПобудована у 1926 – 30 роках в стилі конструктивізму і має велику вежу з годинником. У вежі досьогодні збереглися на стінах фрески колишніх працівників адміністрації пожежної команди.

  Переглянути на карті
 8  Монастир сестер Милосердя. Церква Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (вул. Монастирська, 1)

Велична будівля другої половини ХІХ століття, виконана у яскравих кольорах, приваблює своєю мальовничістю. Під монастирем розуміють цілий комплекс споруд: костел з високою баштою в центральній частині, та двоповерховий корпус келій, який оточує костел квадратом по периметру. Всередині квадрату корпусу келій знаходиться просторий внутрішній двір. Зараз в костелі діє церква Непорочного Зачаття Діви Марії

  Переглянути на карті
 9  Будинок та аптека бургомістра Людвіга Носса

Цікаві архітектурні споруди, які мають приховані таємниці…

  Переглянути на карті
 10  Будинок «Соколів» (вул. Івана Франка)

Побудований  напередодні Першої світової війни, слугував центром розвитку культури та спорту в місті.

Також всередині будівлі перебувало військово-спортивне товариство, яке називалося “Сокіл”. На сьогоднішній день – будинок культури імені Катерини Рубчакової. Саме на цій сцені вона дебютувала.

  Переглянути на карті

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту