Чортків online

Податки

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні власники об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості!

На виконання ст. 10 та ст. 266 Податкового кодексу України, рішенням XL сесії Чортківської міської ради VII скликання від 21.06.18р. № 1101 затверджено «Порядок встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», яке є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Чортківської міської ради.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі суб’єкти підприємницької діяльності – платники єдиного податку, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розташованих на території Чортківської міської роди.

  1. Оподаткування житлової нерухомості.

Згідно ст. 266.4.1. Податкового кодексу України база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Оподаткуванню підлягає лише понаднормова площа житла, що обчислюється за наступною формулою: від загальної площі житлової нерухомості віднімається площа, яка не оподатковується та множиться на ставку податку.

  1. Оподаткування нежитлової та комерційної нерухомості.

Платники – фізичні особи у 2019 році мають сплати податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2018рік. За ставками та з використанням пільг, які застосовувалися при розрахунку податку минулого року.

Платники податків мають право звернутися до Чортківського управління ГУ ДФС у Тернопільській області за адресою: Чортків, вул. Шевченка, 23 каб. 406, тел. (03552)2-19-72, 2-26-38 для проведення звірки даних, для цього необхідно мати документи на право власності.

Отримати додаткову інформацію стосовно ставок податку, нарахування та сплати податку можна в податкових органах чи за посиланням: https://www.chortkivmr.gov.ua/dokymentu/ рішення сесій Чортківської міської ради:

  • для юридичних осіб – від 21.06.18р. № 1101
  • для фізичних осіб – від 12.12.17р. №876

У відповідних додатках визначено конкретні ставки податку в залежності від типу будівлі.

Не сплачується податок за об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах на ринках, за будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

Чорківська міська рада закликає платників податків всіх рівнів – юридичних та фізичних осіб сумлінно виконувати податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно перед міським бюджетом з метою недопущення заборгованостей, штрафних санкцій за несвоєчасну оплату та задля впровадження подальших змін в інфраструктурі нашого рідного міста.

У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строку, визначеного законодавством, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафних санкцій відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України.

 

Відділ економічного розвитку, інвестицій та комунальної власності міської ради.

 

1 Земельний податок на 2017 рік
2

Ставки земельного податку на 2018 рік

 

3  На 2019 рік  

 

3 на 2020 рік
4. на 2021 рік

 

5. на 2022 рік
6. на 2023 рік

 


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту