Чортків online

Герб Горішньої Вигнанки

Прапор Горішньої Вигнанки

Герб Переходів

Прапор Переходів

Горішня Вигнанка – село, центр сільської ради, якій підпорядковане с.Переходи. Розташоване на лівому березі річки Серет, за три км. від районного центру й залізничної станції Чортків. Лежить на Західно-Подільському плато в межах Тернопільської структурно-пластової рівнини. Для рельєфу характерні хвилясті болотні рівнини, посічені ярами. Село знаходиться в кліматичному районі Тернопільщини, який називають „Теплим Поділлям ”.

Село Переходи у Чортківському районі. Підпорядковане Горішньовигнанській сільраді. До Переходів приєднано хутори Зелена, Чорний Ліс та Вавринів. Розташоване за 6 км від райцентру, 5 км – до найближчої залізничної станції Вигнанка. Кількість дворів 307, насел. 0,7тис. осіб (2010). Перша писемна згадка- 1603. За переказами, назва ймовірно пішла завдяки торгівельному шляху, який проходив через село та сполучав місто Чортків з розвинутим на той час селом Майдан.
Село лежить у зоні помірно – континентального клімату, з нежарким літом, м'якою зимою і достатньою кількістю опадів. Середня температура липня – 18 – 20°С, січня – мінус 5 – 8 °С.
Географічні координати 49°26'1 пн. ш., 25°48'1 сх. д., висота над рівнем моря 259 м. Рельєф горбистий. Ґрунти – чорноземи, сірі лісові. На околиці Переходів розташовані ліси.
  В 20-30 роки минулого століття діяли "Просвіта", "Сільський господар", "Рідна школа" та ін. товариства.
 В ОУН та УПА перебували близько 20 осіб, серед них родини Гуцулів та Мимоходів. 
В 1996 році село газифіковане, в 2004 – телефонізоване.
Пам'ятки архітектури:
залізничний міст (вул. Вавринів) побудований за Австро – Угорської імперії; пам'ятник євреям, розстріляним фашистами у Чорному Лісі. Також у селі знаходиться каплиця св. Яна Мученика, яка занесена в книгу Рекордів Гіннеса України. Розпочато будівництво церкви князя Володимира Великого. На даний час в селі діють клуб, бібліотека, ФАП,ПАП "Оберіг", два торгових заклади.

 

Староста Горішньовигнанського старостинського округу

Овод Йосифа Йосипівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса: 48515, с. Горішня Вигнанка,
вул. Замкова,1
Контактний телефон: +38 (03552) 5-35-31
E-mail: gorishnia.vygnanka @ gmail.com

 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту