Чортків online

Герб

Прапор

Пастуше — село в Україні, Тернопільська область, Чортківський район, Чортківська міська громада. Адміністративний центр колишньої Пастушівської сільської ради.

Перша згадка про село Пастуше датується 1581 роком. Заснував село польський граф Заславський. Спочатку це був невеличкий фільварок, на якому проживали кілька десятків пастухів, що випасали худобу графа. Звідси і походить назва села – Пастуше.
Кількість дворів 164, населення 0,5 тис. осіб (2010). До 1939 діяли "Просвіта", "Сільський господар" та ін. товариствава.  
  У 1946 році кількість жителів села збільшилась за рахунок депортованих українців з теренів Польщі.
  
До утворення у травні 1991 року Пастушівської сільської ради село належало до Горішньовигнанської сільської ради.
До села приєднано хутори: Добровідка, Липники, вулиця ст.Вигнанка. Розташоване село за 6 км від райцентру. З усіх сторін воно оточене грибними лісами. Пастуше межує з селами: Шманьківці, Горішня Вигнанка, смт.Заводське та селом Заремба Гусятинського району.
У грудні 2000 року з ініціативи сільської ради та активної участі громади села було відкрито станцію «Пастуше» для зупинки потяга «Тернопіль – Івано-Пусте».
  В селі працюють сільська рада, клуб, бібліотека, ФАП. Славиться село родинами Гербутів, Монастирських, Стухляків.
В грудні 2008 році створено дитячий будинок сімейного типу, в якому виховуються п′ятеро дітей, позбавлених батьківського піклування.
З 1994 року силами громади ведеться будівництво церкви Івана Хрестителя, Богослужіння проводяться у тимчасовій капличці.

 

Староста Пастушівського старостинського округу

ЯРЕМОВСЬКА Світлана Любомирівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Контактний телефон: (03552) 2-46-38
E-mail: pastushesilscarada @ gmail.com
Адреса: 48523, село Пастуше, вул. Лесі Українки , 4

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту