Спалювання сухої рослинності та опалого листя – це правопорушенням!
З настанням весни розпочалось масове спалювання сухої рослинності та її залишків, опалого листя, стерні, луків, пасовищ. Внаслідок протиправних дій паліїв знищується не лише рослинність, а й ґрунтоутворюючі мікроорганізми, комахи, гнізда птахів, різні види тварин та їх молодняк.
Враховуючи, що пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу, органічне сміття – листя, бадилля, траву – краще не спалювати, а закомпостувати, забезпечивши ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його родючішим, а все, що непридатне до вжитку в обійсті потрібно утилізувати у законний спосіб.
Найчастіше випадки паління багать спостерігаються на території приватних домоволодінь. Більшість населення не замислюється над питанням щодо шкоди спалювання рослинних залишків для здоров’я людини та довкілля, хоча вона є надзвичайно небезпечною.
В черговий раз звертаємо увагу, що спалювати опале листя, суху траву та гілля заборонено законом в статті 27 Закону України «Про рослинний світ», статті 39 Закону України «Про тваринний світ», статті 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штраф на громадян від 3060 до 5100 грн та на посадових осіб від 15300 до 17000 грн.
Закликаємо жителів області не допускати спалювання опалого листя та сухої рослинності, оберігати власне здоров’я та здоров’я оточуючих від шкідливого впливу задимленого повітря!
Останні новини
ГОРІШНЬОВИГНАНСЬКА ГІМНАЗІЯ ТЕПЕР З ВЛАСНОЮ СОНЯЧНОЮ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЄЮ
Ще один важливий крок у рамках проєкту «Сонячний Чортків» – на території Горішньовигнанської гімназії …Читати даліВІДБУЛАСЬ НАРАДА З ПИТАНЬ ПІДГОТОВКИ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ
Сьогодні, 13 червня, відбулася нарада з питань щодо підготовки до опалювального сезону закладів житлово-комунального господарства, …Читати даліЛіто можливостей: топ вакансій від служби зайнятості Тернопільщини
У Тернопільській області актуальними є 2 тис. вакансій. Найбільше роботодавці шукають: водіїв, продавців, підсобників, …Читати даліТернопільська митниця забезпечила додаткові надходження до держбюджету
Ефективна робота працівників Тернопільської митниці в напрямку контролю за дотримання митних процедур дала змогу …Читати даліБЕЗ ПОПЕРЕДЖЕНЬ І ПОЯСНЕНЬ: ПРИВАТНИЙ ПЕРЕВІЗНИК У ЧОРТКОВІ НЕ ВИЇХАВ НА МАРШРУТ!
Сьогодні зранку жителі Чорткова зіткнулися з проблемою: як дістатись на роботу, у лікарню та …Читати далі