У ЧОРТКОВІ З’ЯВИЛИСЬ НЕЛЕГАЛЬНІ ЕЛЕКТРОСАМОКАТИ
Нещодавно на вулицях Чорткова з’явились електросамокати. Працюють вони за такою ж схемою, як і у інших містах – завантажуєте додаток, оплачуєте та користуєтесь. Це стало несподіванкою для містян, а тим паче – для міської влади, оскільки встановили їх абсолютно без жодних дозвільних документів.
Чи не відразу після появи електросамокатів у нашому місті, у деяких групах у соціальній мережі Facebook поширювали фейки, мовляв, «у Чорткові за сприяння Володимира Шматька запрацював прокат електросамокатів». Справжніх власників бізнесу вдалось доволі швидко встановити, вони – із Хмельниччини. І вже днями міський голова Чорткова Володимир Шматько зустрівся із підприємцями, які власне і вирішили розширити свій бізнес на територію нашого міста. Очільник громади в особистій розмові чітко наголосив на тому, що спершу необхідно було отримати дозвіл від виконавчого комітету Чортківської міської ради на надання таких послуг, а лише тоді розставляти самокати по місту.
Більше того, виходячи із досвіду великих міст, де оренда електросамокатів існує вже давно, дуже важливим є врегулювання питання стоянки цього виду транспорту, аби він не заважав пішоходам. Це ж прописано і у Правилах благоустрою Чортківської громади, порушення яких відповідно до 152 статті КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн і на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.
Місцева влада радо вітає новий бізнес у Чортківській громаді, втім все повинне відбуватись виключно у рамках правового поля. За порушення Правил благоустрою на підприємця буде складено протокол про адміністративне правопорушення. І аж тоді виконком розглядатиме заяву про дозвіл на надання послуг з оренди електросамокатів, яку лише після розмови із міським головою написав підприємець із Хмельниччини.
Нагадаємо: електросамокати, моноколеса та інші персональні засоби пересування в Україні законодавчо визнали транспортними засобами. Це перший крок до зміни Правил дорожнього руху (ПДР) заради врегулювання використання такого транспорту, зокрема заборони руху по тротуарах.
У той же час в багатьох містах Європи забороняють сервіси оренди електросамокатів через суттєве збільшення кількості аварій, а також постраждалих і навіть загиблих внаслідок зіткнення людей.
Останні новини

ВІДДІЛЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ЧОРТКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ ОТРИМАЛО ОБЛАДНАННЯ ВІД «ВОЛОНТЕРІВ ГАЛИЧИНИ»
Чортківська центральна міська лікарня висловлює щиру вдячність благодійній організації «Волонтери Галичини» (Чикаго, США) за …Читати далі
Збір для потреб 41-ї бригади
За підтримки Державного бюро розслідувань 41 окрема механізована бригада оголошує збір коштів на придбання …Читати далі
ВСІ ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ГОТОВІ ДО ПРИЙОМУ ВІДВІДУВАЧІВ
Пункти Незламності нашої громади готові до прийому людей у разі необхідності. Це підтвердили під …Читати далі
У ЦНАПІ ЧОРТКОВІ ВРУЧИЛИ ПЕРШІ У НОВОМУ РОЦІ ПАСПОРТИ 14-РІЧНИМ МЕШКАНЦЯМ ГРОМАДИ
Сьогодні у Центрі надання адміністративних послуг Чортківської міської ради видали перші п’ять у новому …Читати далі
ЧОРТКІВСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ У КИЄВІ НАД ВІДНОВЛЕННЯМ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ТЕПЛА
Фахівці Чортківського водоканалу продовжують допомагати київським колегам відновлювати критичну інфраструктуру столиці після постійних ракетних …Читати далі






