ВОЛОДИМИР ШМАТЬКО ПОДІЛИВСЯ УСПІХАМИ ЧОРТКОВА У СФЕРІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ
10-11 травня у Львові відбудеться конференція «Угода мерів в Україні: працюємо разом над зеленим відновленням», у якій візьмуть участь понад 175 представників інституцій ЄС, національних органів влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій ОМС та інших зацікавлених сторін з України та інших країн. Напередодні великої конференції журналісти «Угоди мерів» поспілкувались із міським головою Чорткова Володимиром Шматьком та дізнались, яку політику проводить місцева влада у сфері енергозбереження.
Володимир Шматько акцентував увагу на двох потужних проектах, один із яких вже реалізований, а інших – реалізовується прямо зараз. Йдеться про повну термомодернізацію двох найбільших шкіл Чорткова. У школі №5 утеплили фасад, частково відремонтували та утеплили дах, замінили вхідні двері, усі вікна. Загальний бюджет виконання робіт – 10,6 млн грн. 8 мільйонів гривень – це кредитні кошти міжнародної фінансової організації НЕФКО, решта – безповоротні грантові кошти Фонду Е5Р.
Економія та позитивний ефект стали відчутними вже під час першого опалювального сезону. Споживання енергії зменшилося майже в 2,5 рази, а середня температура у класних кімнатах не падає нижче 18°C.
Тепер ж реалізовується ще один проект – капітальний ремонт і термомодернізація Чортківської ЗОШ №7. Загальний бюджет капітального ремонту – 25 мільйонів гривень. З них 16,5 млн – кредит міжнародної корпорації NEFKO під 3% річних на чотири роки; 150 тисяч євро (орієнтовно 6 млн грн) – безповоротний грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P); 2,5 млн грн – співфінансування з бюджету Чортківської громади.
Довідково. Угода мерів – наймасштабніший у світі рух щодо клімату та енергії. Ініціатива поєднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно доєднались задля досягнення цілей ЄС щодо клімату та енергіїЗапочаткована в Європейському Союзі в 2008 році, Угода Мерів поширилася й на інші регіони по всьому світу. Глобальна ініціатива Угода Мерів сьогодні використовує досвід, накопичений за останнє десятиліття у Європі та за її межами, і спирається на ключові чинники успіху ініціативи: її управління знизу-вгору, багаторівневу модель співпраці та орієнтовану на результат структуру.
Муніципалітети регіону Східного партнерства підхопили ініціативу і добровільно взяли на себе зобов’язання сприяти зменшенню викидів CO2, пом’якшенню та адаптації до зміни клімату на місцевому рівні. Завдяки суттєвій підтримці Європейського Союзу багато громад досягли відчутних результатів у боротьбі зі зміною клімату та покращили енергоефективність місцевої економіки. Угода мерів стала синонімом успіху підходу знизу-вгору в регіоні.
Українські муніципалітети завжди демонстрували лідерство в ініціативі Угода мерів. На сьогодні майже 300 українських громад приєдналися до цього кліматичного руху та розробили 180 Планів дій, спрямованих на вирішення енергетичних та кліматичних проблем. Підписанти УМ в Україні зобов’язалися скоротити викиди CO2 на понад 25 мільйонів тон на рік, що еквівалентно понад 1 трильйону дерев, які необхідно висадити для поглинання еквівалента викидів CO2.



Останні новини
25 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОСТІ СЛОВЕНІЇ! ВІТАЄМО НАШИХ ПАРТНЕРІВ!
Чортківська громада щиро вітає місто-побратим Гросуплє із важливим для Словенії святом – Днем Державності, …Читати даліПроєкт порядку денного засідання комісії
Проєкт порядку денного засідання комісії з питань депутатської етики та дотримання законності 1.Про …Читати даліПРОЄКТ ПОРЯДКУ ДЕННОГО Позачергового одинадцятого засідання виконавчого комітету Чортківської міської ради 24 червня 2025 року
Про перекриття руху транспортних засобів по вул. Зелена у м. Чортків. Про забезпечення транспортним …Читати далі24 червня 2025 року відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету
Розпорядження: Розпорядження Проєкти рішень: https://www.chortkivmr.gov.ua/dokymentu/proekty-normatyvno-pravovyh-aktiv/proekty-rishen-vykonavchogo-komitetu/2025-2/proyekty-rishennya-vykonavchogo-komitetu-za-23-06-2025-rik/ Проєкт порядку денного: https://www.chortkivmr.gov.ua/2025/06/24/proyekt-poryadku-dennogo-pozachergovogo-odynadtsyatogo-zasidannya-vykonavchogo-komitetu-chortkivskoyi-miskoyi-rady-24-chervnya-2025-roku/ Відеозапис доступний за посиланням: https://www.youtube.com/@chortkiv.city.council/videosЧитати даліЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ПІДПИСАЛА МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З MOVEUKRAINE ТА ШВЕДСЬКОЮ КОМПАНІЄЮ
Чортківська міська рада уклала тристоронній меморандум про партнерство з благодійною організацією MoveUkraine та шведською …Читати далі