КОМАНДА ЧОРТКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ АКТИВНО ПРАЦЮЄ НАД ТИМ, ЩОБ НОВА СИНАГОГА ОТРИМАЛА ДРУГЕ ЖИТТЯ
У 2023 році КП АМЕР Чортківcької громади у співпраці з Чортківський туристично-інформаційний центр почали комунікацію із всесвітньо відомим фондом ALIPH (Швейцарія) з метою отримання фінансової підтримки для реставрації Хасидської синагоги у нашому місті. За результатами довготривалих успішних перемовин у грудні 2023 року команда реставраторів, яка працює з пам’ятками архітектури Львова, відвідала Чортків та провела детальне обстеження стану культової споруди для подачі на розгляд комісії Фонду. Фахівці підтвердили необхідність термінових робіт, а саме виконання нового покриття даху, адже його руйнування призводить до замокання і руйнування стін та будівлі в цілому. Це був перший необхідний етап на шляху до залучення грантового фінансування для реставрації Синагоги.
Днями наше місто відвідали представники компанії SKEIRON (м. Львів), які провели лазерне 3D сканування синагоги. Лазерне сканування це мільйони знімків з усіх боків, зібрані в один цілісний образ – точну копію будівлі у в цифровому вигляді. Ця цифрова копія «розкладає» споруду на креслення, як пазл на окремі деталі. Архітектори бачать, які частини потребують заміни, як краще підібрати матеріали, щоб зберегти історичний вигляд. Підготовка таких 3D сканів та архітектурної документації значно збільшують наші шанси на залучення міжнародної фінансової підтримки для реставрації Синагоги.
Виконані роботи є частиною проєкту «Збереження архітектурної спадщини в умовах війни: українська модель». Основною метою якого є сприяння збереженню та відновленню архітектурної спадщини України, особливо в контексті повоєнної відбудови, шляхом підготовки нового покоління архітекторів. Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні.
Оскільки комунікація з Фондом ALIPH триває, ми і надалі інформуватимемо про перебіг подій щодо втілення у життя цього важливого для громади проєкту.
Останні новини

Проєкт порядку денного сто двадцять п’ятої сесії Чортківської міської ради VІІІ скликання
1.Про внесення змін до Програми фінансової підтримки Чортківського районного комунального підприємства « Трудовий архів» …Читати далі
Тернопільський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву продовжує навчання жителів області
Тернопільський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву продовжує навчання жителів області У час, коли Україна …Читати далі
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРИЙОМ ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ ПРО ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ НА І-ІІ КВАРТАЛ 2026 РОКУ
Управління соціального захисту та охорони здоров’я Чортківської міської ради повідомляє про початок прийому пропозицій …Читати далі
КОЛЕКТИВ ЧОРТКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПІДТРИМУЄ ЗСУ!
У 2025 році колектив Чортківської міської ради задонатив 483 000 гривень на потреби Збройних …Читати далі
З 1 СІЧНЯ У ЧОРТКОВІ ЗАПРАЦЮЄ АВТОМАТИЧНА СИСТЕМА ОПЛАТИ ПРОЇЗДУ В ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ?
Із 1 січня 2026 у Чортківській громаді в сфері громадських перевезень розпочне роботу оператор …Читати далі






