ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ПОВІДОМЛЯЄ
Ваучер на навчання: твоя інвестиція в майбутнє
У 2025 році Державна служба зайнятості видала 25 тисяч ваучерів на навчання, що на 2 тисячі більше, ніж у 2024-му. На Тернопільщині такою можливістю у 2025 році скористалися 777 жителів області, які отримали ваучери на навчання у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості (у їх числі – 35 учасників бойових дій, 49 внутрішньо переміщених осіб, 27 людей з інвалідністю, 666 осіб старше 45 років). Вищу освіту здобували 136 осіб, перепідготовку за робітничими професіями проходили 441 людина, спеціалізацію – 97 та 103 особи підвищували кваліфікацію за професіями та спеціальностями.
Ваучер на оплату навчання – це документ, що видається одноразово деяким категоріям громадян, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні і мають професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту.
За отриманим документом можна здобути 95 робітничих професій та 61 спеціальність вищої освіти, підвищити кваліфікацію в галузях будівництва, транспорту, сільського господарства, ІТ сфери, освіти, медицини, культури, соціального забезпечення та цивільної безпеки. Серед робітничих професій найбільш затребуваними є водії, кухарі, соціальні робітники, екстрені медичні техніки, трактористи, серед вищої освіти –
«Психологія», «Медицина», «Дошкільна освіта». З 136 осіб, які отримали ваучер на здобуття вищої освіти, 60 навчалися на психологів.
Навчання здійснюється ліцензованими закладами освіти в межах України за денною, вечірньою, дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднань. У 2026 році вартість ваучера на навчання від Служби зайнятості, в порівнянні з
попереднім роком, зріс з 30280 до 33280 гривень. Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Як отримати послугу?
• обрати спеціальність, професію та місце навчання;
• подати заяву онлайн на вебсайті чи мобільному застосунку Державної служби зайнятості або звернутися до зручного для вас підрозділу Тернопільського обласного центру зайнятості із заявою та документами (основні – паспорт, ІПН, трудова книжка, документи про освіту тощо). Впродовж 120 днів після отримання в центрі зайнятості ваучера, людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.
Детальніше: https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher
Отримати консультацію можна у Чортківській філі Тернопільського обласного центру
зайнятості за адресою вул. Хичія Івана, 1, м. Чортків, Тернопільська обл. або
за тел.: (0352) 43 91 28 або +380688821326.

ЗАПРОШУЄМО МОЛОДЬ НА ЗУСТРІЧ ІЗ ХУДОЖНИКОМ-ВЕТЕРАНОМ!
Чортківська молодіжна рада спільно із ГО «Права Молодь» організовує відкриту розмову з ветераном та …Читати далі
ІЗ ФРАНЦУЗЬКИХ КАНН ДО ЧОРТКОВА ПРИБУВ ЧЕРГОВИЙ ПОТУЖНИЙ ГЕНЕРАТОР
Чортків отримав потужний генератор для забезпечення критичної інфраструктури від французького міста Канни. Про це …Читати далі
Військова частина А0501 Віталія Нащубського запрошує долучитись до лав Збройних Сил України
Військова частина А0501 Віталія Нащубського запрошує долучитись до лав Збройних Сил УкраїниЧитати далі
ЧОРТКІВ’ЯНИН ОЛЕКСАНДР БАЙРАК ВИБОРОВ «ЗОЛОТО» НА ЧЕМПІОНАТІ З ПАНКРАТІОНУ
В Івано-Франківську відбувся Закритий чемпіонат, присвячений Дню Національної гвардії України та вшануванню пам’яті полеглих …Читати далі
ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА НМТ МОЖНА ЧЕРЕЗ ДІЮ АБО ОНЛАЙН-СЕРВІС УЦОЯО
Майбутні учасники національного мультипредметного тесту зможуть зареєструватись для участі в іспиті двома способами – …Читати далі






