ЧОРТКІВ НА КРІСЛІ КОЛІСНОМУ: СОЦІАЛЬНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ, ЯКИЙ НЕ МОЖНА ІГНОРУВАТИ
З ініціативи радника міського голови з питань безбар’єрності Івана Космини у Чорткові відбувся соціальний експеримент, який змусив побачити місто по-іншому.
Вони стартували від міської ради та попрямували через вул. Шевченка до парку – ділянкою, де комунальні служби вже нещодавно понизили тротуари та прибрали водостоки. Але дорогою назад, по іншому маршруту, кожен з учасників відчув, що означає бути невидимим у місті.
Відсутність понижень, водостічні решітки, бар’єри перед магазинами й аптеками – це лише частина проблем. Учасники не змогли потрапити до жодної аптеки чи магазину! Пандуси й підйомники – замкнені або зафіксовані болтами. Працівники шукали відео в телефоні, щоб показати, як «колись це працювало». І це попри те, що аптеки за законом зобов’язані бути доступними для маломобільних груп населення.
Такі ситуації – це не просто незручність. Це порушення прав людини. Люди змушені шукати допомоги або відмовлятись від базових послуг – медицини, покупок, участі в житті громади.
Цей експеримент ще раз наголошує: безбар’єрність – це не про комфорт. Це про гідність.
Люди з інвалідністю, мами з дитячими візками, літні мешканці, ті, хто тимчасово травмовані – кожен має право на рівний доступ до простору, послуг і суспільного життя.
Чортків робить важливі кроки у правильному напрямку. Але попереду ще багато. І лише в єдності – через розуміння, діалог і спільні дії – ми зможемо збудувати гідне, людяне майбутнє.
Останні новини

ЦЕНТР ЖИТТЄСТІЙКОСТІ ПРОВІВ ЧЕРГОВИЙ ПСИХОСОЦІАЛЬНИЙ ЗАХІД
Центр життєстійкості Чортківської громади провів чергову зустріч зі студентами, присвячена темі внутрішньої стійкості. Під …Читати даліЖІНОЦТВО ЧОРТКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОЛУЧИЛОСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ
7 грудня – День української хустки. Напередодні цього дня до традиції долучилися працівниці Чортківської …Читати далі
5 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА
Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Та, напевно, лише в одній державі …Читати далі
ГОЛОВНІ МЕДИКИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВІДПОВІДАТИМУТЬ НА ВАШІ ЗАПИТАННЯ!
Підходить до завершення черговий календарний рік. Черговий рік в умовах повномасштабної війни, мобілізації, еміграції …Читати далі
У ЧОРТКОВІ ДИТЯЧИЙ МЮЗИКЛ «КРАЖАНЕ СЕРЦЕ» ЗІБРАВ АНШЛАГ!
Артисти Центр культурних послуг ім. Катерини Рубчакової напередодні свята, якого так весь рік чекає …Читати далі






