Управління освіти, молоді та спорту інформує:
05.02.2018 року на базі Чортківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 відбулася нарада керівників ЗНЗ. Розглядалися питання:
– Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах середньої загальної освіти (Лист МОН від 31.01.2018 1/9 – 66).
– Основне про ЗНО – 2018. Реєстрація, терміни проведення.
– Нова українська школа – реалії та перспективи.
– Основи інклюзивної освіти в навчальному закладі.
Особливості ЗНО-2018.
Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року триватиме з 06 лютого до 19 березня. Унесення змін до реєстраційних даних – з 06 лютого до 02 квітня 2018 року.
Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру. Пакет документів буде формувати навчальний заклад, в якому навчаються випускники 2017-2018 н.р., а випускники минулих років реєструється і самостійно надсилають документи до регіональних центрів.
Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року, оскільки результати 2018 та попередніх років стануть непорівнювальні й це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови.
Новації тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов:
1) додано частину «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань;
2) збільшено кількість завдань – 59 та тривалість тесту (150 хвилин);
3) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
Учасники, яким іноземна мова потрібна для вступу до вищих закладів освіти, мають виконувати усі завдання тесту, незалежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали. Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено за результатом виконання всіх завдань тесту.
Зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.
Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.
Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.
Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.
Ті учні, які звільнені від ДПА, але будуть вступати до ВНЗ, реєструються для проходження ЗНО.
Методист ММК Мачишина В.М.
ЧОРТКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №5 – ПЕРЕМОЖЦІ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА») У МОЛОДШІЙ ГРУПІ «КОТИГОРОШКО»
Вже традиційно щороку у травні проходить Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Її проведення …Читати даліЮВІЛЕЙ ЧОРТКІВСЬКОЇ МИСТЕЦЬКОЇ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ ІМЕНІ ВАСИЛЯ МАРМУСА – 85 РОКІВ!
25 травня в залі Центру культурних послуг імені Катерини Рубчакової відбувся святковий звітний концерт …Читати даліУ ЧОРТКІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ №2 ЗАВЕРШИЛИ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ЧОЛОВІЧОГО САНВУЗЛА
Ремонту у чоловічій вбиральні Чортківської гімназії №2 не було, напевно, із моменту заснування школи. …Читати даліУ РОСОХАЧІ ПІСЛЯ ЗЛИВИ ВІДНОВЛЮЮТЬ ТРАНСПОРТНЕ СПОЛУЧЕННЯ
Сьогодні, 26 травня, у Чортківській міській раді відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань …Читати даліПРИДБАЛИ ЧЕРГОВІ ДРОНИ ДЛЯ НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
Чортківська міська рада продовжує підтримувати Збройні Сили України в боротьбі проти російських окупантів. Ще …Читати далі