2 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО АУТИЗМ
Поруч із нами ростуть незвичайні діти, їх називають «дітьми дощу»: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.
2 квітня по всьому світу одягають блакитне на знак підтримки людей, які живуть з розладом аутистичного спектру (РАС). Найпоширенішими символами у світі зараз є блакитний колір, знак нескінченності в кольорах веселки, зображення кольорового спектру, знак метелика та знак пазлу.
Аутизм – порушення розвитку, яке проявляється впродовж перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування та поведінки дитини. Але при своєчасній діагностиці та корекційному втручанні, дитина може бути адаптована до життя в дорослому віці.
Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років. Аутизм не завжди супроводжується зниженням інтелекту, дуже часто такі люди проявляють гарні, а подекуди й виняткові здібності у певних сферах: володіють абсолютним музичним слухом, відмінно грають у шахи, малюють, рахують тощо. Діти з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.
Аутизм – не вирок, це всього діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації.
Останні новини

ТРИВАЄ РОБОТА НАД ПРОЄКТОМ МІСЦЕВОГО ПЛАНУ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ
Місцевий план управління відходами – це документ державного планування, що визначає комплекс узгоджених заходів …Читати далі
ЯК ПРАВИЛЬНО КОРИСТУВАТИСЯ ЕКО-КОНТЕЙНЕРАМИ: СКРУЧУЙТЕ ПЕТ-ПЛЯШКИ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕРЕРОБКИ ПЛАСТИКУ!
Щоб зменшити шкоду від використання пластику на довкілля, його потрібно відправляти на переробку. Для …Читати далі
ЧОРТКІВСЬКИЙ «ПАЛАЦ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА» ПІДТРИМАВ ВІЙСЬКОВИХ У ЛІКАРНІ, ПРИГОТУВАВШИ СМАЧНУ ВЕЧЕРЮ
Працівники Чортківського міського комунального закладу «Палац дітей та юнацтва» спільно з батьками вихованців гуртків іноземних …Читати далі
Зелені публічні закупівлі на практиці: цикл безкоштовних вебінарів
Запрошуємо до участі у циклі безкоштовних онлайн вебінарів, присвячених екологічним вимогам у публічних закупівлях. …Читати далі
ЗАПРОШУЄМО ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ МУНІЦИПАЛЬНОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПЛАНУ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ НА 2026-2030 РОКИ!
Чортківська міська рада відповідно до п. 9 ч. ІІІ «Порядок розроблення місцевих енергетичних планів» Методики …Читати далі






