«БЮДЖЕТ ВИЖИВАННЯ»: ЯКИМ БУДЕ 2024 РІК ДЛЯ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ
Верховна Рада України 8 листопада схвалила в цілому законопроєкт, який перенаправив так званий військовий ПДФО з місцевих бюджетів до державного. Ці зміни відразу суттєво вдарили по фінансових спроможностях громад, і Чортківська громада – не виключення. Бюджет Чортківської громади 2024 року – це бюджет виживання та соціальних виплат. Жодних придбань, жодних ремонтів, жодного будівництва.
Коштів у 2024 році вистачить лише на утримання господарства громади на існуючому рівні (це за сприятливих прогнозів). Вилучення «військового ПДФО» не лише позбавило місцеву владу можливості допомагати Збройним Силам України, але й не дозволяє говорити бодай про якийсь розвиток громади. Треба зважити на те, що із бюджетів громад забрали ПДФО не лише із зарплат військових, а й із поліцейських, рятувальників (ДСНС), працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомати), слідчого ізолятора.
Через це у 2024 році точно НЕ БУДЕ:
На що витрачатиме держава вилучене ПДФО у громад? З початку наступного року «військовий ПДФО» розподілятиметься за наступною схемою: 45% – Держспецзв’язку на дрони; 45% – Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів та зброї; 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО.
Останні новини

ЗРОБИМО УКРАЇНУ ЧИСТІШОЮ!
З 20 серпня до 20 вересня 2026 року в Україні триватиме Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day 2026» — масштабна …Читати далі
«ДОРОГА В ЖИТТЯ» ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ ЗАЯВ У ВІДДІЛЕННЯ ДЕННОГО ПЕРЕБУВАННЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Шановні мешканці Чортківської та ближніх громад, батьки та опікуни людей з інвалідністю! Чортківський міський комунальний …Читати далі
НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ЧОРТКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 1 ВЕРЕСНЯ
У вівторок, 1 вересня, о 8:45 ранку пролунають перші дзвінки у всіх школах Чортківської …Читати далі
В УПРАВЛІННІ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ НОВА КЕРІВНИЦЯ – РОКСОЛАНА ГУБ’ЯК
У четвер, 27 серпня, під час щорічної освітянської конференції Чортківський міський голова представив нову …Читати далі
РОЗВИВАЄМО ТУРИЗМ: У ЧОРТКОВІ ПРОХОДИТЬ СТРАТЕГІЧНА БРЕНД-СЕСІЯ «ТЕПЛЕ ПОДІЛЛЯ»
Вчора завершився перший насичений день стратегічної бренд-сесії «Тепле Поділля». На базі Культурно-інтеграційного центру Чорткова …Читати далі






