Увага! Акціонерне товариство „Укрзалізниця” застерігає щодо самовільної заготівлі деревини в захисних лісонасадженнях
Звертаємо вашу увагу, що згідно зі статтею 7 Лісового кодексу України захисні насадження належать до лісового фонду. Відповідно до підпункту 2 пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року № 733 захисні лісонасадження, розташовані у смугах відведення залізниць, віднесено до категорії захисних лісів.
Здійснення господарських заходів у межах лісового фонду, зокрема, вирубування дерев і кущів, відповідно статті 69 Лісового кодексу України здійснюється на підставі спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубного квитка), що видається постійними лісокористувачами в установленому порядку. Органи місцевого самоврядування та громадяни не мають права самостійно заготовляти деревину у пришляхових насадженнях в смугах відводу залізниці. В умовах воєнного стану процедура вирубування дерев і кущів у межах лісового фонду не змінюється і здійснюється з урахуванням вимог Лісового кодексу України.
У випадку самовільної заготівлі деревини в захисних лісосмугах залізниці, відповідно до статті 105 Лісового кодексу України, таке порушення лісового законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення за знищення або пошкодження захисних лісових насаджень у смугах відводу залізниці тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього нараховуються збитки за заподіяну шкоду, завдану лісу за відповідними таксами.
Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
24 червня 2025 року відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету
Розпорядження: Розпорядження Проєкти рішень: https://www.chortkivmr.gov.ua/dokymentu/proekty-normatyvno-pravovyh-aktiv/proekty-rishen-vykonavchogo-komitetu/2025-2/proyekty-rishennya-vykonavchogo-komitetu-za-23-06-2025-rik/ Проєкт порядку денного: Відеозапис доступний за посиланням: https://www.youtube.com/@chortkiv.city.council/videosЧитати даліЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ПІДПИСАЛА МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З MOVEUKRAINE ТА ШВЕДСЬКОЮ КОМПАНІЄЮ
Чортківська міська рада уклала тристоронній меморандум про партнерство з благодійною організацією MoveUkraine та шведською …Читати далі03 липня 2025 року відбудеться 115 сесія Чортківської міської ради VІІІ скликання
Розпорядження: Розпорядження Проєкти рішень: https://www.chortkivmr.gov.ua/dokymentu/proekty-normatyvno-pravovyh-aktiv/proekty-rishen-sesiyi/2025-rik/115-sesiya-chortkivskoyi-miskoyi-rady-viii-sklykannya/ Проєкт порядку денного: Графік засідання комісії: графік Порядок денний комісії: Відеозапис доступний за посиланням: https://www.youtube.com/@chortkiv.city.council/videosЧитати даліЧОРТКІВ ЗАВЕРШУЄ ПЕРЕХІД НА ІНДИВІДУАЛЬНІ СМІТТЄВІ КОНТЕЙНЕРИ – ЗАГАЛЬНИХ БАКІВ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ!
Чортківська міська рада продовжує наводити лад із системою поводження з побутовими відходами у місті …Читати даліНАД ЧИМ ПРАЦЮВАЛИ КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ?
КП «Міськсвітло»: • Заміна несправних ліхтарів вуличного освітлення по вул. Ягільницька, Золотарка, Котляревського, с. …Читати далі