Чортків online

Аналіз

регуляторного впливу до проєкту рішення «Про порядок присвоєння та зміни поштових адрес (поділ з присвоєнням поштових адрес або окремого поштового номера) об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна в Чортківській міській територіальній громаді»

 

Цей аналіз регуляторного впливу (далі – Аналіз) розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Тимчасового Порядку реалізації експериментального проєкту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 367, Переліку об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна., яким не присвоюється адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.06.2019 № 137 визначає правові та організаційні засади реалізації проєкту рішення Чортківської міської ради «Про порядок присвоєння та зміни поштових адрес (поділ з присвоєнням поштових адрес або окремого поштового номера) об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна в Чортківській міськійтериторіальній громаді» як регуляторного акту.

 

І. Визначення проблеми

 

Проєкт рішення міської ради «Про порядок присвоєння та зміни поштових адрес (поділ з присвоєнням поштових адрес або окремого поштового номера) об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна в Чортківській міськійтериторіальній громаді» підготовлено, у зв’язку зі змінами у законодавстві, а саме затвердженням постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 367 Тимчасового Порядку реалізації експериментального проєкту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, Переліку об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна, яким не присвоюється адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.06.2019 № 137, з метою встановлення чіткого механізму присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомості, недопущення повторів та непослідовності в нумерації будинків та споруд, створення умов ефективного володіння, користування та розпорядження цими об’єктами їх власниками.

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Цілі державного регулювання

 

 1. Дотримання вимог чинного законодавства, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в процедурі реєстрації об’єктів нерухомості, що розташовані на території Чортківської об’єднаної територіальної громади (далі – Територіальна громада), шляхом присвоєння їм поштових адрес.
 2. Створення сприятливих умов для реалізації та захисту майнових прав юридичних та фізичних осіб, прав та інтересів територіальної громади.

 

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

Перша альтернатива – залишити все без змін, тоді, як наслідок, можливе виникнення труднощів при перереєстрації, оформленні спадку та інших діях з об’єктами нерухомості та не виконання вимог чинного законодавства.

Друга альтернатива – надання права державним та приватним нотаріусам, бюро технічної інвентаризації та іншим присвоювати адреси при оформленні документів на спадщину, при купівлі-продажу та інших дій з об’єктами нерухомості вносити зміни до існуючих адрес. В такому випадку відсутність уніфікованої системи надання та зміни адрес призведе до виникнення адрес, що повторюються, розміщені не в порядку зростання, з непослідовною нумерацією – проблема не розв’язується.

Третя альтернатива – прийняття рішення «Про порядок присвоєння та зміни поштових адрес (поділ з присвоєнням поштових адрес або окремого поштового номера) об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна в Чортківській міськійтериторіальній громаді» – єдиний спосіб досягнення поставлених цілей.

 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу
досягнення цілей

 

Досягнення визначених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту, надасть можливість затвердити порядок присвоєння та зміни поштових адрес (поділ з присвоєнням поштових адрес або окремого поштового номера) об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна в Чортківській міськійтериторіальній громаді та встановити чіткі строки опрацювання, погодження та присвоєння уповноваженим органом поштових адрес об’єктам нерухомості на території територіальної громади.

 

 1. V. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної
  проблеми

 

Для вирішення поставлених цілей пропонуються наступні заходи: підготовка та прийняття рішення з дотриманням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та іншими законодавчими актами.

 

 1. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно відресурсів, якими розпоряджаються органи місцевого самоврядування, фізичні
  та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Очікується, що у разі прийняття даного рішення, воно впливатиме на сферу інтересів держави, суб’єктів господарювання та населення:

Сфера впливу

Вид впливу

Інтереси держави

Створення та запровадження чіткого механізму присвоєння, зміни та анулювання поштових адрес

Інтереси суб’єктів господарювання та жителів територіальної громади

Сприяння охороні майнових інтересів

 

 

Сфера інтересів

Вигоди

Витрати

Держави

Створення та ефективне функціонування містобудівного кадастру

Оплата праці працівників

Суб’єктів господарювання та жителів територіальної громади

Чітко визначений орган виконавчої влади та його повноваження в процедурі опрацювання заяв про присвоєння, зміну або анулювання поштових адрес

Витрати часу

 

 1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

 

Строк дії цього регуляторного акта не обмежено.

 

 • Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

 1. Кількість суб’єктів господарювання та громадян, що звернулись із заявами про присвоєння поштових адрес.
 2. Кількість об’єктів, яким присвоєно поштові адреси.
 3. Кількість заяв про присвоєння поштових адрес, у задоволенні котрих відмовлено.
 • Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Заходи з відстеження результативності дії регуляторного акту здійснює виконавчий комітет Чортківської міської ради у відповідності з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

Повторне відстеження буде проведено через рік з дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Періодичне відстеження дії цього регуляторного акту буде здійснюватися один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів повторного відстеження.

Зауваження і пропозиції до проєкту рішення приймаються в письмовій формі протягом одного місяця з дня оприлюднення зазначеного регуляторного акту на офіційному веб-сайті Чортківської міської ради: https://www.chortkivmr.gov.ua/.

Також свої пропозиції та зауваження можна надати до відділу містобудування та архітектури Чортківської міської ради.

Адреса: вул. Тараса Шевченка, 21, м. Чортків, 48500.

Контактна інформація відділу:

Тел.: +38(03552) 2-27-98

E-mail: architect.chortkiv@gmail.com

 

 

Начальник відділу

містобудування та архітектури

Чортківської міської ради                                                                    У.І. Глущук

 


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua