Чортків online

 

Начальник відділу:

ЯРИЧ Володимир Ярославович

Контакти

Адреса відділу:
48501, м. Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21 каб. 
Телефон:
 (03552) 2-99-00
 
E-mail:
 

Розпорядок роботи:
Понеділок–Четвер
08:00 до 17:15
П’ятниця
08:00 до 16:00
Обідня перерва
13:00 до 14:00

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи

1. Розроблення і реалізація заходів щодо підтримки готовності органів управління і сил Чортківської міської територіальної ланки територіальної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням у мирний час та на особливий період, здійснення функцій постійно діючого органу управління цивільного захисту територіальної підсистеми.

2. Забезпечення підготовки, скликання та проведення засідань, а також контролю за виконанням рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, здійснення функцій робочого органу (секретаріату) такої комісії.

3. Забезпечення створення і належного функціонування місцевої системи оповіщення цивільного захисту на території Чортківської міської територіальної громади.

4. Організація та здійснення заходів з питань створення і використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та території територіальної громади.

5. Організація обліку фонду захисних споруд цивільного захисту та організація проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту, виключення їх, за погодженням із органами Державної служби з надзвичайних ситуацій України, з фонду таких споруд.

6. У режимі надзвичайної ситуації для єдиної державної системи цивільного захисту, територіальної підсистеми:

- забезпечення організації оповіщення органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми, а також жителів громади про виникнення надзвичайної ситуації;

- організація робіт із визначення зони надзвичайної ситуації;

- участь в організації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, керівництві проведенням відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- участь в організації заходів щодо життєзабезпечення постраждалих жителів громади;

- участь в організації (у разі потреби) евакуаційних заходів;

- організація безперервного контролю за розвитком надзвичайної ситуації та обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях;

- забезпечення інформування органів управління цивільного захисту та жителів громади про розвиток надзвичайної ситуації та заходи, що здійснюються.

1. Під час проведення мобілізаційних навчань (тренувань) подання пропозиції Чортківському міському голові щодо участі виконавчих органів Чортківської міської ради в організації управління Чортківською міською територіальною громадою (далі — територіальна громада) в особливий період.

2. Організацію роботи з визначення потреб (обсягу) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки.

3. Забезпечення отримання та доведення до підприємств, установ та організацій територіальної громади мобілізаційних завдань (замовлень).

4. Забезпечення виконання заходів підприємствами, установами та організаціями, які мають мобілізаційні завдання (замовлення) відповідно до укладених договорів (контрактів).

5. Забезпечення подання відповідним органам інформації, необхідної для планування та здійснення мобілізаційних заходів у встановленому законодавством порядку.

6. Доведення до виконавчих органів Чортківської  міської ради вказівки щодо виконання законодавчих актів з питань мобілізаційної підготовки.

7. Ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних в сільських населених пунктах Чортківської міської територіальної громади.

8. Здійснення інших завдань та функцій мобілізаційної та оборонної роботи, правоохоронної діяльності визначених чинним законодавством України.

1. Брати участь у реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідація їх наслідків.

2. Розробляти та здійснювати заходи щодо підтримання готовності органів управління і сил Чортківської міської територіальної ланки територіальної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням у мирний час та на особливий період.

3. Здійснювати разом з іншими органами управління Тернопільської обласної територіальної підсистеми цивільного захисту інформаційного забезпечення у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

4. Створювати фінансові та матеріальні резерви для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і їх наслідків відповідно до чинного законодавства України.

5. Сприяти сталому функціонуванню суб’єктів господарювання територіальної громади у зоні виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

6. Організовувати, планувати та здійснювати заходи, спрямовані на своєчасне проведення мобілізації, переведення Чортківської міської ради, її виконавчих органів, суб’єктів господарювання на режим роботи в умовах особливого періоду, а також сталого їх функціонування в цих умовах.

7. Відпрацьовувати оперативно-мобілізаційні документи та здійснювати відповідні заходи спільно з Чортківським об’єднаним міським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями територіальної громади на період мобілізації.

Начальник відділу - ЯРИЧ Володимир Ярославович


Головний спеціаліст відділу - 


Головний спеціаліст відділу - ФИК Віталій Романович


Головний спеціаліст відділу - КАЩИШИН Марія Іванівна

Одним із способів захисту громадян від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є евакуація з територій у разі виникнення загрози:
✅виникнення збройного конфлікту із застосовуванням агресором військової авіації;
✅аварій з викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;
✅катастрофічного затоплення місцевості;
✅масових лісових пожеж, землетрусів, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів.
 
У разі артобстрілів та бомбардування дійте так:
Якщо ви почули свист снаряду, одразу лягайте на землю, огляніться та знайдіть якесь заглиблення та сховайтеся там . Лежати потрібно для того, щоб знизити шанс попадання осколків. Усе це не допоможе при прямому попаданні, але знизить ризик осколочних поранень. Осколки летять уверх і по доторканій. Коли людина стоїть – більше шансів опинитися у них на шляху, ніж коли лежить.
 
Якщо обстріл застав вас у будинку, то спустіться у підвал.
 
Якщо підвалу нема – спустіться на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. Заздалегідь знайдіть найбільш внутрішню кімнату, чим більше бетону навкруги, тим краще (знайдіть опорні стіни), якщо усі кімнати зовнішні, вийдіть на сходову клітину.
 
Ні в якому разі не знаходьтеся напроти вікон!
 
Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибирайте найбільш віддалену кімнату з протилежної сторони.
 
У місці, яке буде вибране, сісти на підлогу коло стіни – чим нижче сидить людина, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Знову ж таки, не напроти вікон. Вікна можна облаштувати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями.
 
Якщо ви отримали інформацію про початок евакуації:
✅ відключіть електрику, газ, воду, погасіть вогонь в каміні (печі);
✅ зберіть найнеобхідніші речі (документи, гроші, засоби першої необхідності);
✅ під час евакуації надайте допомогу літнім та людям з інвалідністю;
✅ відправляйтеся в найближчий збірний пункт евакуації.
 
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни». Вона містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, та рекомендації з інформаційної безпеки:
?Поради до підготовки вдома
?Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій
?Як не стати жертвою безінформації
?Що робити після отримання сигналу «УВАГА ВСІМ»
?Як підготувати «тривожну валізу»
?Що ще варто пам’ятати про зони обстрілів?
?Дії під час:
❌обстрілів стрілецькою зброєю
❌артобстріли
❌артилерійських обстрілів системами залпового вогню
?Що має бути в аптечці
 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту