Чортків online

Угода мерів

Угоди мерів по клімату і енергії

title
26 жовтня, у столиці Вірменії, місті Єревані відбулася церемонія урочистого підписання двадцятьма мерами міст з різних країн Східного партнерства “Угоди мерів по клімату і енергії». У числі підписантів – міський голова Володимир Шматько.

 
 
 
 
 
 
 
 
Угода Мерів

title

Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписантом Угоди Мерів є від 30.03.2016 року місто Чортків, яке взяло на себе добровільне зобов’язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 40% до 2030 року, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії. Щоб досягти цієї мети, місцеві органи влади зобов’язуються:

– Провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території на протязі року з дати підписання Угоди;
– Підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку (Sustainable Energy Action Plan – SEAP, далі – План Дій)схвалений місцевою радою, протягом двох років з дня приєднання до Угоди Мерів, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди;
– Готувати через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звіт про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;
– Просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, шляхом проведення Місцевих Днів Енергії в містах;
– Поширювати ідеї Угоди Мерів, зокрема, заохочуючи інші місцеві органи влади до її підписання, та беручи участь у всіх заходах під егідою Угоди Мерів (підсумкова річна церемонія Угоди Мерів та різноманітні тематичні семінари).
– Підписанти, погоджуються з тим що можуть бути виключені з переліку учасників Угоди в разі невиконання вимог вчасного надання вищезазначених документів (План Дій та поточні звіти).
День Енергії – місцева подія, яка має на меті підняти суспільне усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлюваних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату. Зазвичай організовуються у певний визначений час, чи будь-який довільний на вибір місцевого органу влади. Набір заходів може бути довільним, але як правило включає тематичні семінари, оглядові екскурсії, виставки, тощо.
Оскільки мета 40% зниження викидів CO2 стосується усієї географічної території муніципалітету, зокрема і приватного житла, підприємництва та транспорту – надзвичайно важливо залучати громаду до спільних зусиль в реалізації Плану Дій міста. Кожен підписант Угоди повинен усвідомити що максимальне залучення громади до цих процесів можливе лише шляхом ефективної комунікації між владою та людьми, а також постійним нагадуванням важливості ролі саме громади в цьому процесі.

Асоціація Енергоефективні міста України

title
Асоціація “Енергоефективні міста України” (АЕМУ) – добровільне, недержавне, неприбуткове об’єднання органів місцевого самоврядування створене з метою задоволення потреб своїх членів і відповідних територіальних громад у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, розвитку співробітництва та обміну досвідом з українськими і закордонними партнерами в ділянках ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля та забезпечення сталого розвитку поселень.

Серед пріоритетних напрямків діяльності АЕМУ:

  • розбудова організаційного і управлінського потенціалу органів місцевого самоврядування для вирішення проблем міського енергетичного сектору на основі міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту»,
  • об’єднання зусиль і мобілізація наявних ресурсів усіх зацікавлених сторін для напрацювання і реалізації нової енергетичної політики,
  • впровадження сучасних технічних і фінансових підходів, спрямованих на підвищення енергоощадності, енергоефективності та енергетичної безпеки,
  • формування нового ставлення громадськості і культури поведінки в побуті щодо використання традиційних і відновних джерел енергії та захисту довкілля.
    Чортківська міська рада рішенням п’ятої сесії сьомого скликання від 19 лютого 2016 року стала членом Добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування — Асоціації “Енергоефективні міста України”.

 

 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту