Чортків online

Варто подивитись у Чорткові

ТОП–10

(Фото: Орест Лижечка, Володимир Тихович, Олексій Гуска, Назарій Наджога,  Maxim Ritus та інтернет джерела)

1 Церква Вознесіння Господнього (вул. Залізнична, 83)

Унікальний витвір українського дерев’яного зодчества, споруджено народними умільцями.

Побудована у 1717 році. Унікальність церкви Вознесіння Господнього в Чорткові в тому, що її побудували без гвіздків. Являє собою тризрубну споруду з навісним дахом з дерев’яних пластин. Замість величезних куполів тут маленькі башти з хрестами і скромні віконця. Історія церкви бере початок більше 300 років тому.

 
 2 Церква Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Церковна, 12)

Найдавніший духовний храм Чорткова.

Дерев’яна святиня з дзвіницею визнана зразковим народним пам’ятником архітектури Поділля. А головним надбанням церкви вважають збережений іконостас XVIII століття.

 
 3  Костел Святого мученика єпископа Станіслава і Матері Божої Святого Розарію (вул. Шевченка, 2)

Одна з найкрасивіших неоготичних споруд України.

Кам’яні мури святині пережили складні часи, з ними пов’язано багато історій та легенд. Сьогодні це діючий храм та усипальниця польської знаті. Зеленуваті вежі костелу видно практично з будь-якої точки міста, а таємні ходи й лабіринти під ним зберігають вікові секрети.

 
 4  Замок Гольських (вул. Замкова)

Над річкою Серет, біля самого підніжжя гори залишилися величні руїни колись кам’яної фортифікаційної споруди, що зберігає багато переказів і память про славетні битви, – Чортківського замку.

Збудований у 1610 році Станіславом Гольським.

 
 5  Церква Святої Покрови (вул. Олени Теліги, 16)

Церква Покрови Пресвятої Богородиці збудована у 1905 році на місці джерела, що раптово з’явилося. Вода в ньому виявилася цілющою. У 1998 році напередодні святкування тисячоліття хрещення Русі на дзвіниці встановили годинник, який о сьомій годині вранці і ввечері грає церковний гімн “Боже, великий, єдиний”. 

 
 6

Годинникова вежа та торгові ряди (пл. Ринок, 18)

Годинникова вежа є унікальною для України завдяки дерев’яній фахверковій вежі з швейцарським годинником з чотирма циферблатами. Споруджена на межі ХІХ-ХХ століть. Годинникова вежа із флюгером-півником вже стала візитівкою міста та полюбилась кінематографістам. 

 

 
 7  Міська ратуша (вул. Шевченка, 21)

Красива архітектурна споруда, що вже понад 90 років прикрашає центральну площу містаПобудована у 1926 – 30 роках в стилі конструктивізму і має велику вежу з годинником. У вежі досьогодні збереглися на стінах фрески колишніх працівників адміністрації пожежної команди.

 
 8  Монастир сестер Милосердя. Церква Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (вул. Монастирська, 1)

Велична будівля другої половини ХІХ століття, виконана у яскравих кольорах, приваблює своєю мальовничістю. Під монастирем розуміють цілий комплекс споруд: костел з високою баштою в центральній частині, та двоповерховий корпус келій, який оточує костел квадратом по периметру. Всередині квадрату корпусу келій знаходиться просторий внутрішній двір. Зараз в костелі діє церква Непорочного Зачаття Діви Марії

 
 9  Будинок та аптека бургомістра Людвіга Носса

Цікаві архітектурні споруди, які мають приховані таємниці…

 
 10  Будинок «Соколів» (вул. Івана Франка)

Побудований  напередодні Першої світової війни, слугував центром розвитку культури та спорту в місті.

Також всередині будівлі перебувало військово-спортивне товариство, яке називалося “Сокіл”. На сьогоднішній день – будинок культури імені Катерини Рубчакової. Саме на цій сцені вона дебютувала.

 


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 3-91-19
тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua