Чортків online

                  ?  М у з е ї   м і с т а

✔ Літературно- краєзнавчий музей о. Маркіяна Шашкевича

Чортківської гімназії

??????????????????????????????

Основою літературних фондів є документи, копії, газети та журнали, художня, науково-публіцитична література з бібліотеки випускника гімназії п. Д.Штогрина. Є рідкісні, раритетні видання. В окремі експозиції скомпоновано матеріали про випускників: А. Гарматюка, Я.Гніздовського, Л.Левицького, Б. Гаврилишина, Л. Боднарчука, священників, учасників ОУН-УПА та дивізії Галичина. Головною є експозиція, присвячена о М. Шашкеичу. Ще однією цікавою експозицією музею є етнографічні матеріали: меблі, речі побуту, одяг, взуття.

Адреса:

вул. Лесі Українки, 7

 

Телефон:

(03552) 2 16 15

+38(096) 136 35 61

✔ Музей більшовицького терору, політв’язнів і репресованих

??????????????????????????????

Знаходитися у приміщенні єпархіального управління Бучацької єпархії УГКЦ. У підвалах, д розміщувалися слідчі ізолятори НКВС, відновили одну із камер. Ця частина музею називається “Кальварія”. Тут облаштовано декілька експозицій: Камера ув’язнених, Криївка Репресована церква. В експозиції Репресована церква зібрані матеріали про блаженного владику В.Величкоського.

Адреса:

вул. Монастирська, 1

 

Телефон:

+38(097) 004 13 19

✔ Чортківський міський комунальний краєзнавчий музей

??????????????????????????????

В експозиції показана історія міста Чорткова, починаючи з історії нашого краю в давнину. Висвітлені життя і побут людей в минулому, стародавні ремесла і промисли. Експозиція музею висвітлює також історію українського війська, національно-визвольних змагань в нашому краї, розвиток релігії в нашому краї.

Адреса:

вул. Зелена, 3

 

Телефон:

(03552) 2 35 62

 

✔ Військово-історичний музей “Чортківська офензива”

??????????????????????????????

Чорткі́вська офензи́ва (іншими словами Чорткі́вський на́ступ) або Червнева офензива — історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918—1919. Близько 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту 40-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами

Адреса:

вул. Монастирська, 1

 

Телефон:

+38(096) 136 35 61


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту