Чортків online

Рідкісні захворювання – це захворювання, які зустрічаються з певною частотою, несуть загрозу для життя або хронізацію прогресуючого захворювання, без лікування ці захворювання призводять до смерті.

Враховуючи численні звернення медиків у сприянні надання матеріальної допомоги для медикаментозного забезпечення дітей та дорослих, які страждають на рідкісні захворювання серед населення Чортківської міської територіальної громади, виникла необхідність прийняття Програми. Збільшилась народжуваність дітей з особливими потребами, зросла захворюваність дорослого населення, яке потребує дороговартісних медичних препаратів та виробів медичного призначення.  Тенденція до зростання інвалідності у дітей, дорослих пов’язана з проблемами радіоактивного забруднення  території міста внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Встановлено, що рідкісні (орфанні) захворювання у 80% обумовлені генетичними причинами. Інші  рідкісні (орфанні) захворювання є результатом інфекційних уражень, алергії і дії зовньосередевих чинників. Ця група захворювань має  важкий, хронічний, прогресуючий перебіг, супроводжується формуванням дегенеративних змін в організмі.

Препарати,  що використовуються для лікування рідкісних захворювань, як правило є високовартісними, тому величезного значення в менеджменті цих захворювань набуває своєчасна нозологічна діагностика, проведена згідно з принципами доказової медицини.

Враховуючи складність демографічної ситуації в Україні, стабільне зростання дитячої та дорослої інвалідності і необхідність зміни цієї ситуації на краще, рання медико-соціальна реабілітація дітей-інвалідів, дорослого населення  сприятиме усуненню або більш повній компенсації обмежень їх життєдіяльності, відновленню їх повноцінного соціального статусу, що в свою чергу сприятиме зменшенню соціальної напруженості у суспільстві та поліпшенню здоров’я.

Метою Програми є надання матеріальної допомоги батькам, діти яких хворіють, хворим дорослим на рідкісні захворювання для забезпечення необхідними медичними препаратами, предметами догляду  та виробами медичного призначення для покращення якості життя хворих  та їх соціальної адаптації.

 Основним завданням Програми є покращення соціального захисту хворих з рідкісними (орфанними) захворюваннями, визнання необхідності реабілітації оздоровлення, забезпечення лікарськими засобами, виробами медичного призначення та надання допомоги хворим дорослим та батькам, діти яких хворіють на рідкісні (орфанні) захворювання для поліпшення якості їх життя.

 

                    

 

 

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту