Чортків online

Вулицями Чорткова пройшов Марш на захист життя і сім’ї

Вже втретє небайдужі жителі міста Чорткова долучилися до Маршу на захист життя і сім’ї, мета котрого – проголосити цінність людського життя від самого зачаття та закликати всіх українців докласти максимум зусиль для захисту життя кожної ненародженої дитини та християнських цінностей сім`ї.

Колона була сформована і стартувала від церкви Святих новомучеників і блаженних українського народу. З гаслами «Життя – це дорогоцінний дар», «Божа заповідь – «Не вбивай». Що в ній незрозуміле?», «Народився сам – дозволь народитися іншому» сотні школярів, студентів разом із священниками та з Преосвященним Владикою Димитрієм Григораком, родинами з дітьми, представниками галузі охорони здоров’я, освіти, культури, міської та районної влади, державними службовцями та небайдужими чортківціями пройшлися центральними вулицями до площі Героїв Євромайдану, де відбувся урочистий захід з цього приводу.

Дійство розпочалось із виконання уривка з поезії Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм» народною художньою хоровою капелою Чортківського гуманітарного педагогічного коледжу ім. О. Барвінського.

Звертаючись до присутніх, міський голова Володимир Шматько сказав:

«У неділю увесь світ відзначав величне свято – День Матері. Господь Бог, створивши жінку і чоловіка, велів їм стати батьками – продовжити життя.

Дорогі школярі, студенти! Вже третій рік поспіль церква закликає нас у віці 15-18 років стати відповідальними. Для мене особисто найважливішою чеснотою у житті є відповідальність – за своє життя, і життя, яке Господь Бог через мене дасть іншим, а також любов, що живе у кожному серці, але проявляється по-різному.

Читаючи гасла на простягнених плакатах, ми повинні зрозуміти, що це не просто акція церкви. Саме через таку акцію у Чорткові сьогодні ми намагаємося донести до кожної молодої людини, що шлюб – це любов, а дитина – це відповідальність.

Мама – це та, хто народила, а не та, хто вбила.

Я закликаю молодь вірити у цінність сім’ї. Сім’я в Україні і християнському світі – це чоловік і жінка, і ні в якому разі по-іншому. Новонародженій дитині потрібен і батько, і мати. У всьому має бути гармонія.

Я дякую церкві та усім, хто долучився до сьогоднішнього заходу. Шануймо і пропагуймо сімейні цінності».

Доцент кафедри філософії Українського католицького університету, голова Львівської обласної організації «Рух за життя» Петро Гусак також наголосив на цінності сім’ї як союзу чоловіка та жінки, а також звернув увагу на те, що весь процес розвитку від моменту зачаття до народження немовляти на світ має бути захищений законодавством України.

Творчо підкреслили важливість сімейної єдності у своїх виступах вихованці Чортківської музичної школи, Палацу дітей та юнацтва, а також студенти та викладачі Чортківського гуманітарного педагогічного коледжу ім. О. Барвінського.

Пам’ятаймо народну мудрість: земля без води – мертва, а людина без сім’ї – пустоцвіт! Докладаймо усіх зусиль, аби наші діти жили у повних сім’ях, де батько і мати разом народжують, люблять і оберігають!

 

 

Сектор з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ

Рубрики: Важливі | Новини

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 3-91-19
тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua