Фонд соцстрахування фінансує догляд за потерпілими на виробництві
За рахунок коштів Фонду соціального страхування України (ФССУ), окрім надання щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, здійснюється фінансування повного спектру медичних і соціальних послуг, у тому числі лікування в разі нещасного випадку або профзахворювання.
Зокрема, потерпілі на виробництві у разі потреби отримують за кошти Фонду послуги із лікування в закладах охорони здоров’я (у тому числі оперативні втручання, ендопротезування), реабілітаційне і санаторно-курортне лікування, протезування, лікарські засоби та вироби медичного призначення тощо. Також за рахунок ФССУ фінансується надання медичного чи постійного стороннього догляду, витрати на додаткове харчування.
«Фонд фінансує різні види необхідного догляду, мета яких забезпечити осіб з інвалідністю, які втратили працездатність через професійну діяльність, необхідною тимчасовою або постійною допомогою. Першочергово ми орієнтуємось на максимальне відновлення працездатності – фінансуємо лікування, реабілітацію, протезування, але коли людині потрібний догляд для повернення до соціального життя, ми його забезпечуємо», – зазначає директор департаменту медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Пухка.
Так, Фондом соціального страхування здійснюється фінансування забезпечення потерпілих спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням в залежності від потреби та ступеня обмеження життєдіяльності, здатності до самообслуговування.
Додаткове харчування призначається з метою забезпечення підвищеної потреби організму потерпілого у харчових речовинах, попередження виникнення недостатності незамінних харчових речовин, використання лікувально-профілактичних властивостей окремих харчових продуктів, які попереджують прогресування деяких професійних захворювань та наслідків нещасних випадків на виробництві.
За оперативними даними, з початку 2018 року ФССУ здійснив виплати на спеціальний медичний догляд для 670 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, на постійний сторонній догляд – для 2 305 осіб, на побутове обслуговування – для 2 867 потерпілих на виробництві. Здійснено фінансування витрат на додаткове харчування 103 особам.
Зазначимо, упродовж 2017 року виплати на спеціальний медичний догляд отримали 744 особи, на постійний сторонній догляд – 2521 особа, на побутове обслуговування – 3126 осіб, серед яких відповідно 177, 357 та 389 – внутрішньо переміщені особи. Витрати на додаткове харчування профінансовано 114 особам з інвалідністю, в тому числі для 24 внутрішньо переміщених осіб.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
МУНІЦИПАЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ ВКОТРЕ ОШТРАФУВАЛА ПОРУШНИКА ЗА ПАРКУВАННЯ НА ТРОТУАРІ ПОБЛИЗУ СТАРОЇ РАТУШІ
Нещодавно завершено облаштування нового безбар’єрного тротуару та пішохідного переходу на вулиці Ст.Бандери неподалік старої …Читати даліДержава гарантує можливість безпечного і безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти
Щороку тисячі молодих людей з тимчасово окупованих територій (ТОТ) обирають українську освіту. Проте молодь, …Читати даліМАРІЯ КОСАК ІЗ СЕЛА БІЛА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
Сьогодні, 15 липня, свій 95-й день народження святкує жителька села Біла Марія Косак. Пані …Читати даліСЬОГОДНІ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!
Сьогодні, у День Хрещення Київської Русі, ми відзначаємо День Української Державності – свято, символічне для …Читати даліЗ 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України (ПФУ) починає призначати та виплачувати певні види соціальної допомоги, раніше надані органами соціального захисту населення
ПФУ нараховуватиме громадянам допомогу після отримання даних з Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та Єдиного …Читати далі