Чортків online

Муніципальна варта Чортківської міської ради інформує!

 

З настанням теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прибудинкових територіях. І, на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків сухої трави, листя та різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і завдавати шкоди здоров’ю людей.

У зв’язку з цим, нагадуємо, що згідно п.8, ч. 2.4, розділу 2 «Правил благоустрою м. Чорткова»  громадянам забороняється спалювати суху природну рослинність або її залишки. Це – пряме порушення природоохоронного законодавства, що може завершитись накладанням штрафу як на фізичних (від 340 до 1360 грн), так і на юридичних осіб (від 850 до 1700 грн).

За недотримання п.8, ч. 2.4, розділу 2 «Правил благоустрою м. Чорткова» минулого року муніципальною вартою Чортківської міської ради було виписано 26 адміністративних протоколів про порушення та зроблено близько 500 попереджень громадянам міста.

Дим від спаленої рослинності складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками, спричинюючи респіраторні захворювання. У більшості випадків листя не горить, а просто тліє, чим сприяє вивільненню великої кількості вуглеводнів.

Викликає логічне питання «Куди ж дівати опале листя і суху траву?» Ви можете звернутися в КП «Чортківський комбінат комунальних підприємств», де за певну плату вам нададуть техніку для вивезення сухої природної рослинності та її решток.

Кінець березня – перша половина квітня – це не лише час для сезонних робіт, але й період збирання дарів природи, зокрема, цілющого березового соку. Всі знають про його корисні властивості, але ніхто не задумується про згубні наслідки для дерева. Відповідно до ст. 152, КУпАП та «Правил благоустрою м. Чорткова» п.6, ч.13.2, розділу 13 на території зелених насаджень забороняється: добувати із дерев сік, смолу, робити надрізи, наносити механічні пошкодження.

Один коментар до Муніципальна варта Чортківської міської ради інформує!

  1. Оксана сказав:

    Неможливо дихати.По вул.Копичинецька страшний сморід.Палять чи то гуму,чи пластмаси.Не знаю номера(по сусідству 60),але там ремонтують машини.Вітер розносять далеко навкруги.Відреагуйте.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту