Допомога за лікарняними зросла на 28,2%
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності у квітні 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року збільшився на 28,2% у розрахунку на день та склав 273,4 грн. Загалом за січень–квітень 2019 року Фонд соціального страхування України направив близько 3 млрд грн на фінансування компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному.
Збільшення середнього розміру допомоги пов’язано із загальним зростанням фонду оплати праці по країні, у тому числі, зростанням мінімальної заробітної плати.
Сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.
Цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).
У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:
1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;
3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;
4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;
5) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
РАДА ОБОРОНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАБОРОНИЛА ПРОВЕДЕННЯ УРОЧИСТИХ ВИПУСКНИХ
Ні вже звичної ходи випускників до площі Героїв Євромайдану, ні урочистого вручення золотих та …Читати даліПРЕДСТАВНИКИ ООН ВІДВІДАЛИ ЧОРТКІВ ТА ОГЛЯНУЛИ БУДІВНИЦТВО СМАРТ-КВАРТИР ДЛЯ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
У Чорткові гостювали поважні гості – очільник львівського хабу УГКС ООН Джозеф Кроулі, координатор …Читати далі«єВідновлення» В ДІЇ: ПОДАВАЙТЕ ЗАЯВКУ ПРО РЕМОНТ ПОШКОДЖЕНОГО ЧЕРЕЗ ВІЙНУ ЖИТЛА У ЗАСТОСУНКУ
єВідновлення — це грошова допомога від держави на ремонт житла, пошкодженого через бойові дії. …Читати далі7 червня 1919 року почався героїчний наступ Української Галицької Армії, відомий в історії як «Чортківська офензива»
Протягом 7-28 червня 1919-го 25 тисяч українських військових змусили відступати по всій лінії фронту 40-тисячну …Читати даліЧОРТКІВ’ЯНКА МАРІЯ ОЧКІНА – ПРИКЛАД ЖЕРТОВНОСТІ
Від імені усієї Чортківської громади та міського голови Володимира Шматька, а також наших військових …Читати далі