Чортків online

У Чорткові триває впровадження планово-подвірної системи вивезення сміття

Щороку, за офіційними даними, українці продукують 11 млн тонн сміття. Проблема культури поводження із відходами присутня у більшості населених пунктах нашої держави. Чортків – не виняток. У цивілізованому світі давно діє система: «Плачу за те сміття, що продукую». Саме на такі принципи у близькому майбутньому повинен перейти Чортків.

Впровадження планово-подвірної системи – єдиний метод зробити наше місто чистішим. Є декілька причин часто переповнених баків:

– люди не оплачують послуги, але сміття викидають;

– платять за один об’єм продукованого сміття, а викидають значно більше. Місячна норма накопичення сміття на одну людину у багатоквартирному будинку – 0.143 м³, у приватному секторі – 0.15 м³;

– невчасно оплачують послуги, внаслідок чого збивається графік вивезення

У листопаді минулого року члени виконавчого комітету прийняли рішення «Про організацію планово-подвірної системи збирання твердих побутових відходів на територіях приватної забудови міста Чорткова». Згідно з якою, кожен власник приватного будинку повинен придбати індивідуальний сміттєвий контейнер. Нагадаймо, що дана система вже запрацювала в районах «Околиці» та парку культури та відпочинку ім. І. Франка

Значною перевагою впровадження планово-подвірної системи є також оплата, яка залежить від кількості сміття. Сміттєвози забиратимуть тверді побутові відходи з баків в залежності від їх накопичення. Відповідно люди платитимуть лише за той об’єм сміття, котрий вони продукують. Якщо ви забажаєте сортувати відходи, котрі йдуть на вторинну переробку, а це папір, скло – то просто покладіть їх в окремий пакет поруч із баком, їх безкоштовно заберуть у день вивезення.

На кожному подвір’ї багатоквартирного будинку також з’являться контейнери для сміття. Вони повинні бути встановлені на спеціально обладнаних майданчиках. Щоб недобросовісні мешканці приватних секторів не викидали сміття в чужі контейнери, баки можна обладнати кодовими замками. Лише тоді, коли люди самостійно нестимуть відповідальність за облаштування майданчика для сміттєвих баків, за дотримання чистоти цієї ділянки, – можна буде розраховувати на бережне й охайне ставлення до майна та до теми сміття загалом.

Купити індивідуальні контейнери можна: в магазині «Молоток» (вул. В. Великого, 31А), «Все для дому» (вул. Ринок) чи замовити в Інтернеті. До слова, вартість одного сміттєвого бака, об’ємом 120 л становить  приблизно 700-1000 грн.

Оскільки придбати контейнер за таку суму можуть собі дозволити не всі, у рамках Програми «Поводження з ТВП на території м. Чорткова на 2018-2020 рр.» міська рада через систему державних закупівель «ProZorro» закупила баки для пільгових категорій населення.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту