На роботі травмувались на 7,9% менше працівників, захворіли через виробничі фактори – на 26,5% більше
На селекторній нараді у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України проаналізували статистику та динаміку кількості професійних захворювань і нещасних випадків на виробництві за 9 місяців 2019 року, а також обговорили механізми підвищення ефективності профілактичних заходів і якості розслідувань. Захід пройшов під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергія Таровика, участь взяли начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві та керівники профільних відділів.
За даними трьох кварталів цього року Фондом зареєстровано 3 270 потерпілих від нещасних випадків на виробництві. З них 286 – травмовані смертельно. Порівняно з тим же періодом 2018 року кількість потерпілих зменшилась на 7,9% (з 3 549 до 3 270). Водночас, кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 10% (з 260 до 286).
Кількість професійних захворювань за цей період у порівнянні з 9 місяцями 2018 року збільшилась на 26,5%, або на 348 діагностованих захворювань (з 1 314 до 1662).
«Проблема зростання професійної захворюваності є для нас однією з найбільш значущих. Адже вона говорить про те, що на виробництвах відсутня позитивна динаміка по зниженню впливу шкідливих факторів, про недостатню безпеку праці робітників. Хочу звернути увагу роботодавців і відповідальних за охорону праці на підприємствах, що розслідування профзахворювань експертами Фонду проводяться дуже ретельно. Якщо для підприємства було визначено процедури з упередження настання профзахворювань і нівелювання шкідливих факторів, які не були виконані, за це передбачена відповідальність», – зазначив Сергій Таровик.
Найбільша кількість професійних захворювань упродовж 9 місяців зареєстрована у: Дніпропетровській області (38,6 %), Львівській області (17,9 %) та Донецькій області (16,4 %). Кількість потерпілих осіб, які отримали профзахворювання у цих областях, складає 72,9 % від загальної кількості по Україні.
Основними обставинами, внаслідок яких виникли професійні захворювання, є: недосконалість механізмів та робочого інструменту – 21,9%, недосконалість технологічного процесу – 20,1% та невикористання засобів індивідуального захисту – 10,1% від загальної кількості.
У структурі професійних захворювань перше місце належить хворобам органів дихання – 45,4 % від загальної кількості діагнозів по Україні (1 314 випадків). На другому місці – захворювання опорно-рухового апарату (радикулопатії, остеохондрози, артрити, артрози) – 25,1% (728 випадків). Хвороби слуху складають 14,9% (430 випадків), вібраційна хвороба – 7,3% (211 випадків).
Найбільше професійних захворювань сталося в галузі добувної промисловості і розробленні кар’єрів – 83, 5% від загальної кількості професійних захворювань по Україні.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Проєкт порядку денного та регламенту роботи сто одинадцятої сесії Чортківської міської ради VІІІ скликання
1.Про припинення повноважень старости Пастушівського старостинського округу 2.Про внесення змін до рішення Чортківської міської ради …Читати даліДО ЧОРТКОВА НАЗАВЖДИ ПОВЕРНУВСЯ ГЕРОЙ ОСТРОВСЬКИЙ ІГОР
Знову сльози, сум і розпач, знову лунає «Пливе кача…», знову сотні чортків’ян зібрались на …Читати даліУ РАМКАХ СПІВПРАЦІ ІЗ НІМЕЦЬКИМ МІСТОМ ЧОРТКІВ ОТРИМАВ СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ ТА МЕДИЧНІ ТОВАРИ НА 100 ТИСЯЧ ЄВРО
Партнерство Чорткова та німецького Бад-Зоден-Зальмюнстера – живе і ефективне! Разом ми виграли черговий грант! …Читати даліТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ – ПОДБАЙ ПРО ЗДОРОВ’Я МАЛЮКА РАЗОМ ІЗ НАМИ!
З 27 квітня по 3 травня Чортківський центр первинної медико-санітарної допомоги долучається до глобальної …Читати даліНАД ЧИМ ПРАЦЮВАЛИ КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРОТЯГОМ МИНУЛОГО ТИЖНЯ?
Підбиваємо підсумки виконаної роботи працівниками комунальних служб Чортківської громади протягом минулого тижня. КП «Міськсвітло»: …Читати далі