Які міфи про євроінтеграцію використовують її супротивники і для чого вони це роблять?
Довкола європейської інтеграції існує декілька міфів. Найбільш поширені такі: а) що євроінтеграція означає відмову від суверенітету (міф про зовнішнє управління); б) що Україна ніколи не стане членом ЄС; в) якщо і стане, то лише як сировинний придаток.
Зазвичай ці міфи використовують проросійські політичні сили, мета яких – зменшити суспільну підтримку євроінтеграції і, як наслідок, загальмувати рух України до Євросоюзу. Приблизно так само ті самі сили говорили про Угоду про асоціацію з ЄС і безвізовий режим. Мовляв, цього ніколи не буде, і нам це не потрібно.
Але практика довела зворотне. Після набрання чинності Угоди про асоціацію Євросоюз став найбільшим торговельним партнером України. Лише у 2019 році ми експортували туди товарів і послуг приблизно на 20 млрд євро. А безвіз відкрив можливість для багатьох українців побачити Європу й підвищив міжнародну вагу українського паспорту.
Жодна країна Євросоюзу не позбулася свого суверенітету і веде власну політику, узгоджену із загальним курсом ЄС.
У 2010 році у своїй резолюції Європейський парламент зафіксував, що Україна – це європейська держава, яка може подати заявку на членство в ЄС, як і будь-яка інша європейська країна, що дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини та основних свобод, а також верховенства права. Така можливість визначена Статтею 49 Договору про Європейський Союз.
Щоб досягти критеріїв, що необхідні для членства в ЄС, нам потрібно виконати свою “домашню роботу” – приблизно таку ж, яку виконали інші країни, що вступали до Євросоюзу. Наприклад, Литва, Польща або Хорватія. Своєю чергою, Європейський Союз допомагає нам досягти цієї мети – у тому числі й фінансово – і впроваджувати необхідні реформи.
За час війни допомоги від ФССУ отримав 1 мільйон українців
За час війни допомоги від ФССУ отримав 1 мільйон українців З початку війни Фонд соціального …Читати даліОбережно – борщівник! Як вберегтись?
Останніми роками в Україні спостерігається активне поширення рослини «Борщівник Сосновського», яка нагадує величезні «зонтики» кропу …Читати даліДопомагаємо постраждалим внаслідок ракетних обстрілів Чорткова
Сьогодні всі 280 сімей, котрі постраждали внаслідок ракетних обстрілів Чорткова 11 червня, отримають гуманітарну …Читати даліУ Чорткові почали облаштовувати музейну резиденцію
У Чорткові музейна резиденція отримала нове постійне приміщення. Музей вже почали облаштовувати у будівлі …Читати даліІз французького Безьє приїхала чергова допомога
Саме зараз у Чорткові розвантажують чергову надзвичайно важливу і дороговартісну допомогу від нашого міста-побратима …Читати далі