Чортків online

«Тепле Поділля»: що це таке і чому це обов’язково зацікавить туристів? (+фоторепортаж)

У понеділок, 24 травня, у Чорткові відбулась направду історична подія у сфері туризму на Тернопільщині. Те, про що говорили і мріяли роками, нарешті, здійснилось. Туристичному кластеру «Тепле Поділля» – бути! Поки що шість громад разом із Тернопільської облдержадміністрацією підписали меморандум про створення туристичного кластеру, який охопить чи не весь південь області.
 
До урочистого підписання меморандуму (який, до слова, вперше підписували на планшеті стилусом, окрім паперового варіанту) долучились, окрім Чортківської громади, Борщівська, Скала-Подільська, Бучацька, Заліщицька, Більче-Золотецька та Мельнице-Подільська громади, а також Тернопільська ОДА. Із часом перелік громад, котрі мають що запропонувати туристам та захочуть стати частинкою «Теплого Поділля», збільшуватиметься.
 
Отож, що таке туристичний кластер і чому це потрібно громадам? Кластер – це концентрація на певній території підприємств індустрії туризму, які взаємодіють між собою задля створення туристичного продукту. Простими словами – це коли влада та бізнес докладають спільних зусиль, щоб зробити свої громади максимально туристично привабливими.
 
«Кожна із наших громад може похвалитись не однією туристичною атракцією. У когось – замки, у когось старовинні церкви та костели, ще десь – водоспади, неймовірні парки і т.д. Наше завдання – об’єднати всі переваги півдня Тернопільщини у один туристичний продукт, який отримає назву «Тепле Поділля». Сформувавши декілька варіантів маршрутів, туристичні групи матимуть право вибору, а головне – все буде у комплексі! У Чорткові побачили щось одне, у Бучачі чи Скалі-Подільській – інше, але у будь-якому випадку ми затримуємо туриста не кілька годин у нашому краї, а на день чи навіть два-три», – зауважив голова Чортківської громади Володимир Шматько після підписання меморандуму.
 
«Для створення дієвого туристичного кластеру потрібні чотири пункти: туристичні об’єкти (ресурси); доступність до них (логістика); інфраструктура; управління цим туристичним ресурсом (менеджмент, маркетинг). На щастя, все це у нас є! Я сьогодні дуже щасливий, що нам таки вдалось реанімувати ідею «Теплого Поділля», радий, що справа дійшла до підписання меморандуму, тож тепер попереду чимало роботи», – розповів один із ініціаторів створення «Теплого Поділля», координатор з розвитку мережі Greenways Сергій Підмогильний.
 
Після урочистої частини голови громад разом зі своїми командами та журналістами, котрі наважились доєднатись до кластеру «Тепле Поділля» вирушили по одному із ймовірних туристичних маршрутів, аби, так би мовити, побути у ролі туриста та на власному досвіді побачити, чого ще не вистачає.
 
Розпочався маршрут із оглядової екскурсії про Чортків від директора туристично-інформаційного центру Степана Гречківського із закладу «Panorama hill», де на наше місто відкривається неймовірний панорамний краєвид.
 
Далі ж маршрут пролягав через:
✅місто Бучач та місцеву ратушу, унікальну пам’ятку архітектури XVIII століття, у якій реставраційні роботи вже на завершенні;
✅село Язлівець та неймовірний замок, а також Язлівецький палац – пам’ятку архітектури національного значення, збудованого у 1644-1659 роках;
✅село Нирків та найвищий рівнинний водоспад України – Джуринський, який входить до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон»;
✅село Хрещатик, із якого відкривається панорамний краєвид на місто Заліщики;
✅село Монастирок, де є Церква Воздвиження Чесного Хреста (XVIII ст.; в ній зберігається чудотворна ікона Матері Божої), пам’ятка місцевого значення печера «Язичницька» (печера-храм дохристиянського часу), поблизу якого розташований язичницький жертовник;
✅смт Скала-Подільська та місцевий замок – оборонну споруду, пам’ятку архітектури національного значення.
Це – лише один із багатьох ймовірних маршрутів, над яким працюватиме робоча група туристичного кластеру «Тепле Поділля». Благо південь Тернопільщини багатий на туристичні цікавинки, тож різноманіття маршрутів задовольнить навіть найбільш вибагливого туриста!
 
Чортківська міська рада висловлює вдячність за фінансову підтримку:
✅відпочинковому комплексу «Panorama hill» та Василю Батрину;
✅пивоварні «Микулинецький Бровар» та Роману Ярішу ;
✅піцерії «Piazza» та Олександру Пеньківському;
✅ПРАТ «Галіція Дистилері»;
✅готельно-розважальному комплексу «Тридев’яте царство» та Любові Латишевій.
 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини


ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА
РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-27-98
24636045@mail.gov.ua
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту