Чортків online

ВЖЕ ПІВРОКУ РЕАНІМОВАНІ ОЧИСНІ СПОРУДИ ОЧИЩАЮТЬ КАНАЛІЗАЦІЙНІ СТОКИ ЧОРТКОВА

Вже протягом шести місяців каналізаційні очисні споруди Чорткова працюють на повну потужність, але поки що у тестовому режимі – завершується етап пусконалагоджувальних робіт. До того каналізаційні стоки з 30-тисячного міста без жодної очистки потрапляли у Серет, а далі у Дністер.
 
Масштабна реконструкція очисних тривала чотири роки і вартувала державі та місту 45,8 млн грн. З них 43,2 млн грн міському голові Володимиру Шматьку вдалось залучити з Державного екологічного фонду.
 
Щоденно тут очищається 4 тисячі кубометрів стічних вод. Хоча очисні можуть розвинути більшу потужність – до 7 тисяч кубометрів за добу, якщо відреконструювати незадіяні первинні та вторинні відстійники.
 
Очищення складається з кількох стадій:
✅механічної (проціджування, відстоювання);
✅біологічної (аеробне окислення, нітрифікація);
✅фізико-хімічної (симультанне осадження фосфатів).
 
Спершу на решітках затримується велике сміття. Другий етап – пісколовки. Важкий пісок опускається на дно, звідки його згрібають. Далі – первинні відстійники. У них осідають завислі речовини, звідти вода потрапляє в аеротенки. Дві секції аеротенок використовуються як денітрифікатори, дві інші обладнані системою аерації.
 
Далі у радіальних відстійниках відокремлюється активний мул від біологічно очищених стічних вод. На завершення вода очищається розчином гіпохлориту натрію та потрапляє у річку Серет.
 
Очисні споруди є дуже енергомісткими. Все обладнання працює на велетенській потужності, постійно перекачуються великі обсяги води. І хоч на очисних у Чорткові встановлені найсучасніші та найбільш енергоефективні мотори, за місяць вони споживають приблизно 50 тисяч кіловат-годин електроенергії. ‼️ Це вартує орієнтовно 200 тисяч гривень у місяць. Ще 30-40 тисяч гривень щомісячно йде на закупівлю реагентів.
 
Зауважимо, що відповідно до діючого законодавства водоканал не має права подавати воду споживачам, якщо немає очисних споруд. ‼️ Тож важливість втілення цього проекту важко переоцінити. Сучасні очисні суттєво зменшили негативний вплив на екологію. Це відповідальність Чорткова перед однією з найбільших річок Європи – Дністром.
 
Рубрики: Важливі | Новини

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту