29 січня – День пам’яті Героїв Крут
Сьогодні українці вшановують події кінця січня 1918 року. День, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. Крізь віки ці події і досі символізують героїзм та самопожертв молодого покоління у боротьбі за суверенітет та свободу.
Бій за Україну тривав лише п’ять годин, ворожий наступ більшовиків на Київ вдалося зупинити на декілька днів. У нерівній боротьбі загинуло чимало молодих, сповнених енергії юнаків.
Саме завдяки виграному часу 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Дух нескореності та патріотизму і досі наповнює серця тисячі українців, які сьогодні захищають територіальну цілісність України від російських окупантів.
Ми щиро віримо та надіємося, що самовіддана любов до рідної землі, сила українського духу допоможе нашій державі зміцніти та впродовж віків залишатися вільною та суверенною. Знаю, що українська нація існуватиме доти, доки на нашій землі народжуватимуться дочки і сини, що готові будуть до останнього подиху боронити рідну Батьківщину.
Будьмо гідними нащадками борців за свободу України! Єднаймося в спільній меті – берегти й утверджувати вільну, незалежну, соборну Українську Державу!
З повагою – голова Чортківської міської територіальної громади Володимир ШМАТЬКО
Останні новини

ЖИТЕЛЬ ЧОРТКОВА БОГДАН КРИВІЦЬКИЙ ВІДЗНАЧИВ 95-ЛІТТЯ!
Свій поважний 95-річний ювілей відзначив житель Чорткова Богдан Михайлович Кривіцький. Привітати іменинника завітав начальник управління …Читати далі
ЧОРТКІВ’ЯНКА АГАФІЯ ГИКАВЧУК ВІДЗНАЧИЛА 90-ЛІТТЯ!
Свій поважний 90-річний ювілей відзначила чортків’янка Агафія Іванівна Гикавчук. Привітати іменинницю завітав начальник управління …Читати далі
КП «ЧОРТКІВ МІСЬКТРАНС» ЗВІТУЄ ПРО ТИЖДЕНЬ РОБОТИ
Протягом минулого тижня, з 8 по 14 червня включно, комунальне підприємство «Чортківський міський транспорт» …Читати далі
НАД ЧИМ ПРАЦЮВАЛИ КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРОТЯГОМ МИНУЛОГО ТИЖНЯ?
КП «Чортківське ВУВКГ»: • Бригада АВР з водопостачання минулого тижня завершила заміну водопроводу по …Читати далі
Долучайтеся до всеукраїнської ініціативи «Хвиля компостування 2026»!
З 5 по 27 червня 2026 року в Україні триває екологічна кампанія «Хвиля компостування …Читати далі






