Чортків online

Допомогу по частковому безробіттю вже отримують роботодавці та ФОП Тернопільщини

 

Скорочення, зупинка виробництва, зменшення обсягів надання послуг чи виконання робіт — наслідки таких процесів призводять до зменшення зарплати для працівників, а у підприємців — доходу. Якщо це сталося з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану, карантину, є можливість отримати компенсації від держави — допомогу по частковому безробіттю.

Отримати ці кошти можна, подавши протягом 90 календарних днів від дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), відповідні документи до місцевого підрозділу служби зайнятості за місцем провадження господарської діяльності: у паперовій формі — особисто до центру зайнятості або в електронному варіанті (на електронну пошту відповідного центру зайнятості чи через «Дію» https://cutt.ly/xCUwoTH  

Документи до служби зайнятості за працівників подають роботодавці. ФОП – самі за себе та за найманих працівників. У ситуації з найманими працівниками роботодавці, як юрособи, так і ФОП, є свого роду посередниками в отриманні коштів від Фонду загальнодержавного обов’язкового соціального страхування на випадок безробіття.

Тривалість допомоги по частковому безробіттю – не більше 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, за яких (які) протягом останніх 6 місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг), сплачено (сплатили) єдиний соціальний внесок.

Розмір допомоги по частковому безробіттю не може перевищувати 50% мінімальної зарплати. У січні-вересні 2022 року це 3250 грн.

Консультації можна отримати за телефоном «гарячої» лінії в Тернопільському обласному центрі зайнятості – (0352) 23-49-82а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646.

Детальніше про надання допомоги по частковому безробіттю, про те, які документи потрібно подати і як їх заповнити та ін. – на сайті Державного центру зайнятості у розділі «Роботодавцям» – «Допомога по частковому безробіттю», а також https://cutt.ly/7CY6RAe  та https://cutt.ly/iCY6njB

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту