Чортків online

У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ МОНТУЮТЬ 56 СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ ВАРТІСТЮ МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ

 
Питання енергоефективності, зменшення споживання енергоресурсів завжди займало передовій позиції у стратегії розвитку Чорткова та громади. Особливо вразливою та важливою ця тема стала після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, адже ціни на газ та електрику зросли та, швидше за все, зростатимуть і надалі. Через це команда міської ради працює над підготовкою багатьох проектних заявок задля розвитку відновлювальної енергетики у першу чергу для потреб об’єктів критичної інфраструктури.
І ось одна із успішних історій вже втілюється у реальність! На покрівлі будівлі Чортківської комунальної стоматологічної поліклініки встановлюють понад півдесятка сонячних панелей. Дах цієї будівлі має найкращі параметри для їхнього розміщення: кут нахилу скатної покрівлі становить 25 градусів та має орієнтацію на південь.
Дахова мережева сонячна електростанція потужністю 21 кВт буде підключена до внутрішньої енергетичної мережі Чортківської центральної міської лікарні. Наявна потужність обладнання гарантує, що уся вироблена електроенергія буде використовуватись для потреб будівель лікарні.
Йдеться про 56 нових сонячних панелей разом із інверторами, котрі сумарно вартують 1 мільйон гривень. Їх вдалось абсолютно безкоштовно отримати завдяки черговій успішній співпраці «КП Агенція розвитку Чортків», зокрема проектного менеджера Олександра Карпенка із міжнародними донорами – Штефаном Дьорігом, компанією Helion (https://www.helion.ch/) – найбільшим постачальником сонячних панелей у Швейцарії, Energie Service Biel/Bienne (https://www.esb.ch/).
Очікувана річна генерація понад 22 000 кВт*год. дозволить зменшити витрати на електроенергію в умовах складної ситуації в країні, і відповідно – бюджетне навантаження на оплату енергоносіїв.
Рубрики: Важливі | Новини

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту