ПАНДУСИ: ВАЖЛИВІСТЬ ДОСТУПНОСТІ ТА ПРАВИЛЬНОГО КУТА НАХИЛУ
Що таке пандус, для кого він потрібен і який повинен бути правильний кут нахилу пандуса. Про це розповість радник міського голови Чорткова з питань безбар’єрності Іван Космина.
Пандус — це похила конструкція, яка забезпечує зручний та безпечний підйом або спуск. Він є невід’ємною частиною доступної інфраструктури, яка дозволяє людям подолати перепади висоти — наприклад, сходи чи бордюри.
В Україні існують стереотипи, що пандус потрібен лише для людей з інвалідністю, які пересуваються за допомогою крісла колісного. Насправді, пандус потрібен для значно більшого обсягу людей.






Тому ми повинні розуміти, що пандуси — це зручність для кожного з нас, адже в різні моменти життя ми всі можемо потребувати доступного середовища і відноситися до маломобільних груп населення. Головне – не сприймати безбар’єрність як «витрати». Це інвестиція в розвиток громади і власного бізнесу, це комфорт і доступність для всіх. Бізнес, який сьогодні почне облаштовувати свої заклади доступністю стане успішним, адже він матиме більше клієнтів, бо сьогодні 60 % населення України відносяться до маломобільних груп населення, а кількість осіб, які відносяться до маломобільних груп, зростає.
Який кут нахилу має бути у пандуса

Правильний кут нахилу пандуса визначає його зручність та безпеку.
Допустимий кут нахилу — не більше 8% (співвідношення 1:12) в ідеалі 5% (співвідношення 1:20).
Це означає, що на кожен метр висоти пандус має мати щонайменше 12 метрів довжини, якщо це 8%. Або, якщо все ідеально – 20 метрів довжини на метр висоти, при куті нахилу в 5%. Пандуси повинні мати двобічну огорожу з поручнями і шорстку поверхню.
Чому важливо дотримуватися цього стандарту

Відповідність міжнародним стандартам: цивілізовані країни дотримуються цього правила для забезпечення інклюзивності. А в Україні з 2010-ого року діє Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю.
Безпечність: круті пандуси (більше 8%) створюють ризик падіння чи перевертання людей на кріслах колісних.
Зручність: з таким кутом нахилу люди можуть самостійно подолати пандус без зайвих зусиль.
Інвестиція: інвестувавши кошти сьогодні в пандус, людина подбає про свій бізнес, бо це збільшить кількість клієнтів.
Опис зображення.
На фото зображена людина на кріслі-колісному з електроприводом, яка намагається подолати пандус біля сходів. Видно, що пандус є надзвичайно крутим і не відповідає будівельним нормам. На ньому відсутні належні заходи безпеки, а його нахил робить пересування складним і потенційно небезпечним для людини з інвалідністю. Також на фото помітно зимовий пейзаж: сніг на землі та сходах, що додатково створює ризик ковзання.
Цей приклад демонструє, наскільки важливо проєктувати пандуси відповідно до стандартів (кут нахилу не більше 8%) і забезпечувати їх безпечне використання в будь-яких погодних умовах.
Давайте руйнувати стереотипи та робити світ доступнішим разом!
Останні новини
ЧОРТКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №7 ТА ЛІЦЕЙ №1 ІМ. М. ШАШКЕВИЧА – ПЕРЕМОЖЦІ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)
Протягом двох днів – 21-22 травня – у Чорткові проходив міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної …Читати даліУ ЧОРТКОВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГЕРОЇВ…
Сьогодні, 23 травня, на площі Героїв Євромайдану у Чорткові велелюдно відзначили День Героїв. Сім’ї …Читати даліДо уваги жителів села Біла!
Кожної першої п’ятниці місяця з 10:00 до 13:00 в адміністративному будинку с. Біла (колишня сільська …Читати даліЧОРТКІВСЬКА ГРОМАДА – УЧАСНИЦЯ ПРОЄКТУ GIZ ЩОДО ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СТІЙКОСТІ
Чортківська громада пройшла конкурсний відбір для участі у розробці пілотного техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) в …Читати даліДО 5 ЧЕРВНЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНІ З ОБМЕЖЕНОЮ ПРИДАТНІСТЮ МАЮТЬ ПОВТОРНО ПРОЙТИ ВЛК
Міністерство оборони України нагадує: громадяни, які є військовозобовʼязаними і до 4 травня 2024 року …Читати далі