«Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії!
З 1 по 31 липня в Україні триває найбільший у світі фотоконкурс памʼяток природи «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) 2025. Метою проєкту є зібрати якісні світлини об’єктів природно-заповідного фонду для ілюстрування статей у Вікіпедії.
«Вікі любить Землю» — найбільший фотоконкурс об’єктів природно-заповідного фонду, започаткований в Україні у 2013 році, а з 2014 року став міжнародним. Цьогоріч конкурс пройде вдванадцяте.
Цього року з міркувань безпеки до участі у фотоконкурсі приймаються лише фото, зроблені до 31 травня 2025 року (включно) для звичайних фото та до 23 лютого 2022 року (включно) для знімків з дронів та інших літальних пристроїв.
Конкурсні списки змагання містять близько 9 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України. За весь час учасники та учасниці завантажили близько 115 тисяч світлин понад 5 тисяч памʼяток природи України. Ще близько 40% обʼєктів не мають жодної світлини. Конкурс має на меті це виправити.
Завантажити свої фото об’єктів природно-заповідного фонду України на конкурс можуть всі охочі. Світлини повинні бути зроблені особисто конкурсант(к)ами та відповідати правилам конкурсу. Списки пам’яток природи можна переглянути за посиланням.
Цього року, як і раніше, у конкурсі є дві номінації: «кількісна» та «якісна». У першій будуть відзначені учасники та учасниці, що сфотографували найбільше пам’яток природи (з урахуванням того, наскільки сфотографовані об’єкти вже представлені на Вікісховищі). У межах другої журі обере найкраще фото кожного з регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих світлин України.
Також буде дві спецномінації: «Відео» — для відеоматеріалів із зображенням пам’яток природи та спецномінація «Втрати природи», яка цьогоріч проводиться у партнерстві з громадською організацією «Екодія» та присвячена фото, які ілюструють пошкоджені або зруйновані об’єкти природно-заповідного фонду України внаслідок російського повномасштабного вторгнення, стихійних лих, людського впливу тощо.
Взяти участь можуть як професійні фотографи, так і аматори. Завантажувати можна лише власні світлини, які відповідають правилам.
Усі призери та призерки «Вікі любить Землю» 2025 отримають цінні призи від громадської організації «Вікімедіа Україна». 15 найкращих світлин представлять Україну на міжнародному етапі фотоконкурсу.
Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу – https://wikilovesearth.org.ua/

Проект порядку денного засідання комісій
Проект порядку денного засідання комісії з питань депутатської етики та дотримання законності Про …Читати далі
У ЧОРТКІВСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МОЖНА ЗРОБИТИ ПЛАТНІ ЩЕПЛЕННЯ З ОПЛАТОЮ НА МІСЦІ
Відтепер у Чортківській первинці можна буде не лише зробити щеплення, але й придбати платну …Читати далі
13 ЛЮТОГО У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ НАДАВАТИМЕ НЕЙРОХІРУРГ З БАГАТОРІЧНИМ ДОСВІДОМ РОБОТИ
У Чортківській центральній міській лікарні чергові професійні консультації надаватиме фахівець із багаторічним досвідом клінічної практики …Читати далі
ПРОДОВЖУЄМО РОБОТУ НАД ОРГАНІЗАЦІЄЮ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Чортківська міська рада продовжує роботу над покращенням організації дорожнього руху в громаді. Зараз увага …Читати далі
ЧОРТКІВ ВІДКРИВАЄТЬСЯ СВІТОВІ: МІСЬКА РАДА УКЛАЛА ВЖЕ 22 УГОДИ ПРО ПАРТНЕРСТВО МІЖ МІСТАМИ
Команда Чортківської міської ради на чолі з головою Володимиром Шматьком послідовно працює над тим, аби …Читати далі






