Державна реєстрація потужностей
На виконання ст.25 Закону України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» Чортківським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області проводиться державна реєстрація потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та обігу харчових продуктів. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, яка проводиться на основі поданої заяви про реєстрацію такої потужності у відповідності до встановленого зразку і здійснюється безоплатно.
Державна реєстрація потужностей проводиться з 2015 року від дати набуття чинності Закону, а з 24 липня 2024 року набирав чинності наказ Мінагрополітики 15.02.2024 № 431, відповідно до якого діє новий Порядок державної реєстрації потужностей.
Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу в тому числі транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам. Для державної реєстрації потужності оператор ринку подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності, у тому числі через центр надання адміністративних послуг, заяву про державну реєстрацію потужності. Заява в письмовій формі може бути подана шляхом особистого звернення оператора ринку або через уповноважену ним особу, надіслана поштовим відправленням.
Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи і здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів після отримання заяви. Рішення про державну реєстрацію потужності або про відмову в державній реєстрації з обґрунтуванням причин оформлюється наказом територіального органу Держпродспоживслужби та не пізніше 3 робочих днів з дня його прийняття доводиться до відома оператора ринку або уповноваженої ним особи.
Не підлягають державній реєстрації потужності, які потребують отримання експлуатаційного дозволу (провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження) і якщо такий дозвіл отримано на діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів рослинного походження.
У відповідності до ст.65 Закону України 2042- VIII «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я тварин та благополуччя тварин» основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, при виробництві, зберіганні харчових продуктів на потужностях, не зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону наступає відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат.

БЕЗКОШТОВНА КОМУНАЛЬНА СТОМАТОЛОГІЯ У ЧОРТКОВІ: ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ, ЧОРНОБИЛЬЦІВ ТА СІМЕЙ ГЕРОЇВ
Хоча приватні кабінети стають дедалі популярнішими, Чортківська міська стоматологічна поліклініка щороку підтверджує свій статус …Читати далі
РОДИНИ БЕЗВІСТИ ЗНИКЛИХ ТА ЛЮДИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ ОТРИМАЮТЬ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ
Родини безвісти зниклих військовослужбовців та особи з інвалідністю І–ІІ групи, отриманою внаслідок війни, можуть …Читати далі
ШУКАЄМО ПІДРЯДНИКІВ ДЛЯ ВЕЛИКИХ ЗМІН У ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ – ТРИВАЮТЬ ТЕНДЕРНІ ПРОЦЕДУРИ ПО ДВОХ ПРОЄКТАХ
Управління соціального захисту та охорони здоров’я Чортківської міської ради інформує про проведення відкритих торгів …Читати далі
НА ЩИТІ ДОДОМУ ПОВЕРНУВСЯ 24-РІЧНИЙ ЧОРТКІВ’ЯНИН КУРОПАТВА МАКСИМ…
Багато чортків’ян прийшли до подвір’я Собору верховних апостолів Петра і Павла провести в останню …Читати далі
ШКОЛЯРІ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО АКЦІЇ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ»
Напередодні світлого свята Великодня учні десятих та одинадцятих класів шкіл Чортківської громади долучилися до …Читати далі






