У Чорткові відзначили потрійне свято
17 травня українці відсвяткували одразу три свята — Вознесіння Господнє, День Вишиванки та День Європи.
У Чорткові урочисті заходи з цього приводу відбулись на центральній площі міста — Героїв Євромайдану. Сотні містян та гостей, одягнених у різнобарвні вишиванки, для початку заспівали Гімн України.
Міський голова Володимир Шматько, звертаючись до присутніх, зазначив:
“Щиро вітаю кожного з нас з тим, що ми є українцями — народом з такою щирою, багатою та відкритою душею. Дуже приємно, що ми зробили впевнений крок вперед щодо популяризації нашого національного одягу, і сьогодні від найменшого до найстаршого ми одягаємо вишиванки і пишаємося тим, що ми — українці.
Дуже приємно, що весь світ сьогодні святкує День української вишиванки, і в нашомі славному місті Чорткові маємо таку величну українську родину.
Хочу подякувати кожній мамі, бабусі, які вкладають свою душу, вишиваючи своїми пальчиками ті хрестики на сорочечці. Дякую також кожній майстрині, яка дарує свій код, свій вишитий візерунок.
Сьогодні також ми відзначаємо День Європи. І дуже важливо, що ми доносимо до Європи свої традиції, прагнення миру та любов.
Дуже знаково, що у такий день ми маємо у Чорткові гостей з Чехії , які проводять тренінг на дуже важливу для сучасного українського суспільства тему — запобігання та боротьба з насильством, а також гостей зі всієї України, залучених до цього заходу.
Це говорить про те, що ми єдина європейська родина! Вітаю нас!”
Концертна програма свята була насичена різноманіттям номерів за участю талановитих дітей та молоді міста Чорткова та Чортківського району: танцювальними постановками, піснями різних стилів, багатомовною поезією та виступами учнів шкіл стосовно важливості Дня Європи в Україні.
Зокрема, учениця Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича, призерка Всеукраїнської олімпіади з англійської мови Соломія Федорейко, звичайно ж, англійською мовою закликала усіх вивчати іноземні мови не зволікаючи, адже, з віком мовні здібності аж ніяк не покращаться.
Надзвичайно приємно, що вишиванка, яку часто називають генетичним кодом нашої нації, з кожним роком гуртує та поєднує все більше людей у нашій країні та далеко поза її межами. Ми — українці! Пишаймося цим!

У ЧОРТКОВІ ВІДЗНАЧИЛИ 140-РІЧЧЯ ПЕРШОЇ МІСЬКОЇ ПОШТИ
Наприкінці травня цьогоріч ми відзначаємо 140 років із дня відкриття першої пошти у нашому …Читати далі
У ЧОРТКОВІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ТИХ, ХТО СТВОРЮЄ БЕЗБАР’ЄРНИЙ ПРОСТІР
Безбар’єрність починається з простих речей – дверей, у які може зайти кожен, зручного простору …Читати далі
ЖИТЕЛІ ЧОРТКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ МОЖУТЬ БЕЗОПЛАТНО ПРОЙТИ СКРИНІНГ «ЗДОРОВ’Я 40+»
У державній програмі «Скринінг здоров’я 40+» беруть участь два комунальні медичні заклади Чортківської громади …Читати далі
УЧНІ ЛІЦЕЮ №1 ІМЕНІ МАРКІЯНА ШАШКЕВИЧА ПРЕДСТАВИЛИ МІСТО НА ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ «СОКІЛ» «ДЖУРА»
Команда «Козачата» Чортківського ліцею №1 імені Маркіяна Шашкевича взяла участь в обласному етапі Всеукраїнської …Читати далі
ІСТОРИЧНИЙ КРОК: ЧОРТКІВ ПЕРШИМ ПІДПИСАВ ДЕКЛАРАЦІЮ МІСТ, ВІЛЬНИХ ВІД ГАЗУ!
Сьогодні міський голова Володимир Шматько підписав «Декларацію міст, вільних від газу». Чортків став ПЕРШИМ …Читати далі













