Чортків online

ПІДТРИМКА МІКРОБІЗНЕСУ. Запрошення до участі в грантовому конкурсі для мікробізнесу

ПІДТРИМКА МІКРОБІЗНЕСУ

Запрошення до участі в грантовому конкурсі для мікробізнесу

Максимальна сума гранту – 4 500 євро

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, в рамках реалізації проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу» запрошує мікропідприємства взяти участь у програмі грантів.

Ініціатива спрямована на надання підтримки мікропідприємствам, які перемістилися або працюють у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Київській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях.

Основною метою проєкту є підтримка економіки України шляхом сприяння збереженню та створенню робочих місць, відновленню виробництва та задоволенню попиту населення на критичні товари та послуги.

Максимальна сума гранту — 4 500 євро у гривневому еквіваленті за обмінним курсом ООН, який змінюється у перший та п’ятнадцятий дні кожного місяця. Поточний курс ООН можна знайти тут: https://treasury.un.org/operationalrates/OperationalRates.php.

Звертаємо увагу, що одержувач гранту самостійно відповідає за сплату всіх податків, зборів, мита та інших нарахувань, пов’язаних із отриманням гранту.

Розглянуті будуть лише заявки мікропідприємств, які мають не менше одного року досвіду роботи (зареєстровані до вересня 2021 року включно) та працевлаштовують до 10 осіб. Подавайте заявку лише, якщо ваш бізнес належить хоча б до однієї зі вказаних нижче категорій:

  1. мікропідприємства, які перемістилися з постраждалих від війни областей України до Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Київської областей;
  2. мікропідприємства, які працюють у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Київській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях;
  3. мікропідприємства, які очолюють жінки та які релокувалися або здійснюють діяльність у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Київській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях.

Якщо ваш бізнес належить одночасно до декількох із перерахованих категорій (наприклад, релокований бізнес, який очолює жінка), зазначте всі відповідні категорії, проте подавайте лише ОДНУ заявку.   

Пріоритет у рамках цього конкурсу буде надано мікропідприємствам, які:

Грант може бути використаний на такі заходи:

Усі заходи повинні бути заплановані на термін, що не перевищує 4 місяці.

Від одного підприємства допускається подача лише ОДНІЄЇ заявки.

Підприємствам, які отримали грант від МОМ у рамках попереднього конкурсу «Розвиток МСП (травень-вересень 2022 року)», підтримка надана не буде.

Гранти НЕ БУДУТЬ надані мікропідприємствам із таких галузей:

Заповніть заявку за цим посиланням: https://forms.gle/VEnx5fHgbLhVPji3A

Кінцевий термін подання запитів на роз’яснення — 17 жовтня 2022 року. Запити на роз’яснення подаються на електронну пошту: smeboost@iom.int.

Кінцевий термін подання заявок — 31 жовтня 2022 року.

Про результати розгляду заявок будуть повідомлені лише попередньо відібрані мікропідприємства. Мікропідприємства, які потрапили до шорт-листа, отримають сповіщення до 21 листопада 2022 року.

14 жовтня 2022 року об 11:00 МОМ проведе вебінар, під час якого Ви зможете отримати роз’яснення щодо процесу подання заявок. Посилання для реєстрації на вебінар:

Посилання для реєстрації (http://surl.li/dgnnb )

Відеозапис вебінару буде доступний на сайті Business.Diia за посиланням: https://business.diia.gov.ua/marketplace/finansuvanna – в розділі грантові програми (Програма SME Boost / Розвиток МСП)

Етапи та критерії оцінювання заявок:

Перший етап. Попереднє оцінювання

1) Перевірка на відповідність технічним параметрам і критеріям прийнятності (повнота та правильність заповнення заявки, відповідність критеріям для мікропідприємства, рік реєстрації тощо).

Заявки будуть відібрані згідно з формальними критеріями та пріоритетами для відбору підприємств у рамках цього оголошення.  Заявки, які не пройдуть технічне оцінювання, будуть відхилені.

Другий етап. Презентація бізнес-планів

Попередньо відібрані кандидати будуть запрошені на наступний етап, на якому заявник повинен буде підготувати більш деталізовану заявку (бізнес-план) і презентувати проєкт відбірковій комісії, до якої входитимуть експерти МОМ, партнерських організацій та органів державної влади національного або обласного рівня.

Буде проведена додаткова перевірка відповідності критеріям прийнятності (рік реєстрації, діяльність підприємства, зобов’язання створити певну кількість робочих місць тощо).

Для прийняття остаточного рішення щодо надання гранту представники МОМ можуть здійснювати додаткові моніторингові візити на підприємство або заплановане місце ведення бізнесу.

2) Під час другого етапу, експерти МОМ оцінюватимуть бізнес-плани за такими критеріями:

Критерій

Максимальний бал

Питома вага

Доцільність бізнесу (додана вартість, товар/послуга, розмір і тенденції ринку, частка ринку та обсяг продажів, цільова аудиторія)

10

15%

Аналіз конкурентного середовища (аналіз конкурентів, включаючи їхні сильні та слабкі сторони, географію, частку ринку, ціни)

10

5%

Маркетинговий план (рекламна стратегія, яку підприємство впровадить для продажу своїх товарів/послуг)

10

5%

Операційний план (опис процесу переміщення, місцезнаходження, приміщення, матеріальних ресурсів (обладнання тощо), плану відновлення виробництва)

10

15%

План управління персоналом (управління та організаційна структура, наявність кваліфікованого персоналу та досвідченої команди)

10

15%

Фінансові результати бізнесу (прогнозований фінансовий звіт і рух коштів)

10

15%

План використання гранту (доцільність і економічна ефективність запланованих витрат, чіткі та вимірювані цілі, які будуть досягнуті завдяки кожному траншу, надання вчасного фінансового звіту)

10

10%

Сталість (здатність вести бізнес без негативного впливу на довкілля (енергоефективність, безвідходність) та з користю для громади (працевлаштування вразливих категорій населення, наприклад, ВПО)

10

10%

Оцінка ризиків і план їхнього пом’якшення

10

10%

       

Третій етап. Підписання договору та надання гранту

Схвалення планів використання грантів та підписання грантових договорів між МОМ і підприємствами, які успішно пройшли другий етап відбору.

****

Відібрані в першому раунді кандидати будуть окремо поінформовані про розклад та терміни проведення наступних раундів відбору.

Конкурс проводиться в рамках проєкту “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, який втілюється Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Банк розвитку KfW. Проєкт реалізується у партнерстві з Міністерством економіки України та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. При впровадженні грантового компоненту МОМ співпрацює з Офісом з просування експорту та підприємництва, а також з обласними державними адміністраціями.

 

 

Рубрики: Важливі | Новини

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

ЧОРТКІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Контакти:
48500, Україна, Тернопільська обл.
м.Чортків, вул. Тараса Шевченка, 21

тел. (03552) 2-99-00
info@chortkivmr.gov.ua
Перейти до вмісту